Policejní akademie (1984)

Výborná komedie, na kterou navázala spousta dalších dílů, jedničce se však už žádný nepřiblížil, už proto, že nepřinesly nic nového.

V objetí upíra (1995)

Z toho filmu si pamatuju jen prsa tehdy "lolitky" Alyssy Milano. Tak aspoň za to něco dám:-)

Jurský park (1993)

Když to šlo do kin, bylo mi 12 a i dnes po x-tém shlédnutí si vždycky vybavím ty pocity, které jsem tehdy z filmu měl, nikdy předtím ani potom mě v kinech nic tak neohromilo. Ten film neměl snad žádnou chybu, poutavý příběh, s vysvětlením vzniku dinosaurů znějícím tak logicky, že by člověk i věřil, že se to může reálně stát, převratné speciální efekty, i díky perfektně sedícímu hudebnímu podkresu parádně stupňované napětí. U mě to tehdy i dnes fungovalo na 100 % a nemyslím, že ještě někdy uvidím film, který by mě tak moc zaujal.

Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Jackie je za zenitem, film je slabší než předchozí díly, ale zabavit se tím (jednou) dá. Vychází mi to na 50%, zaokrouhluju nahoru, protože mám Chana i Tuckera vcelku rád.

Četa (1986)

Celkem ostrý pohled na válku ve Vietnamu. Ten, kdo tam nebyl, může asi těžko pochopit, co se tam dělo. Charlie Sheen se rolí ve "vietnam-movie" vyrovnal svému otci. A ač mám i Apokalypsu hodně rád, tak je podle mě Četa ještě o něco lepší film. Výborný výkon podává Dafoe, ale taky Berenger.

Orlí spáry (1992)

Nemůžu jinak, Billy Blanks a Jalal Merhi patří k mým dětským hrdinům, na jejich filmech (mnohdy ještě se simultánním dabingem) jsem vyrůstal.

Rocky III (1982)

Film, kde měl Rocky opravdu velké soupeře do slova a do písmene. Mr.T. je svou vizáží pro roli zlé agresivní mlátičky přímo předurčen. Oživením byla účast wrestlingového šampiona (a rádobyherce) Hulka Hogana. Zajímavý je vývoj Rockyho osobnosti, protože pár let po zápase s Apollem se stal tím, co tehdy nenáviděl - reklamním panákem, marketingovým produktem, karikaturou sebe sama. Po nešťastné životní události se znovu ocitá na životní křižovatce a s pomocí někdejšího rivala nachází ten správný směr.

Rocky II (1979)

Není to tak dobré jako jednička, je to i nečekaně nepropracované. Odveta s Apollo Creedem po prohraném zápase byla nutností, ale možná to chtělo "čerstvějšího" soupeře. V rámci celé série je to spolu s trojkou a čtyřkou ještě pořád kvalitní doplněk k bezkonkurenčnímu prvnímu dílu.

Rocky IV (1985)

Rockyho příspěvek do vrcholící Studené války s Dolphem Lundgrenem v jeho nejslavnější roli zákeřného Rusa. Čtyřka má o dost jednodušší a ne tak "hluboký" děj jako předchozí díly, ale je to pořád příjemná podívaná zvlášť pro ty, pro které byl Rocky dětský hridna. Pro mě to byl v dětství asi oblíbený díl, hodně jsem tehdy žral všechny souboje USA vs. SSSR nejen ve filmech :-), takže čtvrtá hvězda je spíš z nostalgie, filmu trochu škodí až příliš silně propagandistický děj.

Rocky (1976)

Nejlepší Slyův film. A narozdíl od mnohých jeho pozdějších hrdinů se téhle pohádce dalo i věřit:-)