Pod hladinou - Voda (2023) (epizoda)

Další seriál, který je hlavně o osobních vztazích. Prima opakovaně dokazuje, že umí točit jen telenovely a podle momentální potřeby je schovává za nějaký jiný žánr, který ale hraje spíš okrajovou roli. Hvězda prakticky jen za atraktivní prostředí.

Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda) odpad!

Nadčasová záležitost. Sračka by to byla v roce 1758, sračka je to v roce 2023 a sračka to bude i v roce 2339. Když Dvořák na konci epizody pronesl něco ve stylu "zazvonil zvonec a pohádky byl konec", měli u toho zůstat, netočit nic dalšího a dal bych jim 5 hvězd za sebereflexi. Ale takhle...? Vtipný je, že největší klad toho veledíla je Emma Smetana, která tím, že vůbec neumí hrát, působí jako jediná aspoň trochu realisticky...

Donucen zabíjet (1994)

Solidní akční béčko, možná spíš céčko, které kdysi dokonce šlo na nově, odkud jsem si to cca v roce 97 nahrál a díky tomu, že je vhs zázrak techniky, tak to pořád i po letech šlo přehrát... a bavilo mě to asi podobně jako většina podobných filmů z osmdesátek a devadesátek natočených za pár šupů. Víc než hlavní hrdina Eubanks, který je povoláním hlavně kaskadér a herectví (a režii) měl jen jako vedlejšák, zaujmou ve vedlejších rolích Ironside, Swayze a Mickey Jones.

Rychlá hra (2019)

Soukupův dabing mi zněl, jakoby ho to nebavilo, a ani se nedivím, mě to při sledování taky nebavilo a kdybych trpěl nespavostí, tak bych si to snad pustil jako ukolébavku. Takže jsem celých 80 minut přemýšlel nad tím, jak z toho vydolovat aspoň jednu hvězdičku, no nakonec jí tam teda se zavřenýma očima dám. Nebýt Lundgrena, tak se na to ani nepodívám. Je škoda, že z restartu své kariéry po Expendables nic moc nevytěžil a zase spadl do těchhle shit filmů, doby, kdy jeho béčka vypadala takhle, se už bohužel nevrátí...

Vášnivé známosti (1994)

To byly časy, když českým a slovenským celebritám dali do ruky hrst valut a řekli jim: "pojďte si (simulovaně) zapíchat před kamerou. U vás to nikdy nikdo neuvidí, slibujeme..." Akorát o tom slibu zapomněli říct Vláďovi Železnému, takže to hned šlo na nově... a některé ty baby se za to dnes prý stydí, přitom není za co, protože měly co ukázat, tak to ukázaly. Lepší instruktorku sexuální výchovy než Sabinku Laurinovou jsem si v 90. letech neuměl představit, takže to rozhodně nebudu házet do odpadu, i když to tam "filmařsky" asi patří.

Nemilosrdná spravedlnost (1991)

Tady exceluje hlavně Forsythe, který si roli brutálního non stop sjetého druhořadého pouličního gangstera vyloženě užívá, takže se tradiční Seagalův správňácký polda musí hodně ohánět, aby překlopil kill count na svou stranu - což se mu naštěstí povede díky tomu, že jeho protivník má spoustu kamarádů a poskoků, které si Gino může připsat do score karty. A ještě se tady (přestože se jmenuje Felino) představí jako milovník psů. Takže zase za pět.

Těžko ho zabít (1990)

V době, kdy se Hard to Kill objevilo na VHS, to byla totální bomba a kult pro skoro všechny kluky, kteří tehdy chodili za ZŠ:-) A zrovna tohle by na poli béčkových akčních filmů v pohodě uspělo i dnes. Seagal tady byl na vrcholu formy, akční scény mohl točit bez tisíce střihů a bez pomoci dablérů, a pohledné herečky, kterými se ve svých filmech vždy rád obklopoval, tady ještě nemusely mít v sobě dvě promile, aby natáčení s ním zvládly. Líbí se mi (nejen u tohohle filmu) i atmosféra a hudba. A i když je Seagal dement, tak na filmy z úvodu jeho kariéry se vždycky rád mrknu a nechám u nich to silně přestřelené hodnocení, přestože mi to už dnes samozřejmě nepřipadá zase tak dokonalé jako před 30 lety.

Hospoda - Bomba (1996) (epizoda)

Nebýt vydařených hlášek, tak je tenhle seriál skoro odpadová záležitost, protože příběhy a často i herecké výkony jsou tragické. Ale v téhle epizodě je těch hlášek hodně a závěrečná pointa s Jonášem taky pobavila, takže tentokrát vcelku ok.

Smrtelná lavina (2005)

Začátek jak z Cliffhangera, zbytek filmu jako Bondovka s 0,1% rozpočtem, s totálním WTF závěrem, který by snad zapadal i do Austina Powerse. Už dvěma Wynorskiho filmům jsem tady dal 4 hvězdičky, v součtu mají oba na csfd 33 % (v průměru teda 16,5 %, pro ty, kdo neovládají pokročilou matematiku). Při hodnocení podobných filmů přidávám body za zábavnost a ubírám za případnou stupiditu, a bylo rychle jasné, že tady to taková sláva nebude. Takže dám 2 hvězdy jen za ty herce, kteří mě k tomu nalákali a kteří mi připomněli akční filmy a seriály, které jsem v 90. letech hltal (Nia Peeples, Linden Ashby, Costas Mandylor). Nevím teda, proč tenhle film běží na stanici CS Horror (ale to si u jejího programu říkám často), ale jsem rád, že si díky ní můžu takhle doplňovat sbírku podobných perel, které mi kdysi na VHS/DVD unikly.

Hospoda - Prvorodič (1996) (epizoda)

Slabší epizoda, kde zaujme/pobaví jen Joskova "vychytralost", jinak je to celé postavené na klišé, že chlap si má přát narození syna, zatímco dceru brát jako tragédii.