Přání smrti (2018)

Jeden z mnoha revenge filmů, které se zase dostaly do módy, možná trochu zbytečný remake, ale zároveň taky poslední dobrý akční film s Willisem v hlavní roli. Sice je to taková soft verze Bronsona (i když i ten už byl o těch 44 let dřív trochu za zenitem), ale jsem rád, že si to Bruce mohl pár let před svým nuceným odchodem do důchodu ještě zahrát.

Survivor Česko & Slovensko - Série 2 (2023) (série)

Možná by to mělo vyšší hodnocení, kdyby to většina lidí nesrovnávala s americkým Survivorem, s kterým to má společný jen název. Problém je, že Češi asi podobné soutěže dělat neumějí. Obvykle je špatný už casting, ten tady teda tak tragický nebyl (až na účast až moc velkého počtu lidí, kteří se "živí" jako "reality star"), protože se našlo i pár zajímavých hráčů, jak sympaťáků, tak padouchů. Pro hru byla škoda, že ti největší labilové a psychopati vypadli většinou hodně brzy. Mírné negativum je dlouhá stopáž jednotlivých dílů, ale s přetáčením se dá jeden díl vidět za 30-40 minut a člověk o nic důležitého nepřijde. Nejsympatičtější mi nakonec po nevýrazném začátku byla misska Andrea (hodně jí pomohl odchod jejího ex, po kterém se ocitla sama proti všem v kmeni a výborně to ustála), ale bylo asi jasné, že se svou rolí "hodné holky" to do finále dotáhnout nemůže. Nejzajímavější hráči: Johana, Tomáš, Karolína. Novotný jako moderátor občas nedokázal zkrotit své ego (chápu alergii mnoha lidí na slovo "platforma", které z jeho úst během všech epizod zaznělo asi víc než 1000krát:-)). Na druhou stranu jsem rád za každý pořad, který moderuje někdo jiný než Bouček, protože takových moc není... S přimhouřenýma očima tam teda házím 3/5.

Řbitov zviřátek (2019)

Knihu jsem četl a původní film viděl už před víc než 20 lety, takže srovnávat nebudu, ale celkově to špatné nebylo, nechyběly strašidelné scény ani gore záběry, minutáž byla snesitelná a herecké výkony ok, i ta malá holka to zahrála dobře. Za pochvalu určitě stojí, že v klíčovém momentu filmu se stalo "trochu" něco jiného než v knize i původním filmu, takže i divák, který příběh zná, byl něčím takhle zásadním překvapen. Na klasické horory to sice atmosférou nemá, ale mezi moderními je to určitě nadprůměr. Nejděsivější mi ale vždycky na tomhle příběhu přišlo to, že v obytné zóně jezdí plně naložené kamiony na plný kotel...

Creed (2015)

Docela dlouho jsem se Creedovi vyhýbal, protože jsem si nechtěl kazit Rockyho "odkaz" nějakým módním černošským hraním na city, ale když je půlnoc, člověk se nudí při čekání na NHL a v tv zrovna začíná tohle, tak jsem se holt mrknul a zase tak strašný, jak jsem čekal, to nebylo. Z původních postav je tam už jen Rocky, který je pořád stejný, jen čím dál tím starší, Paulie už leží vedle Adrian, ale moc klidu si neužijí, protože se jim tam chodí Rocky pořád vykecávat. Takže dívat se na to dalo, ale příběh Adonise bohužel není nijak zvlášť zajímavý (resp. spíš není zrovna zajímavý herecký výkon toho týpka s basketbalovým jménem), takže mě to nevtáhlo a hodnocení dávám tak 60 %. Ale pokud bych to počítal jako součást Rockyho série, tak to díky dost zmršené pětce stále není nejhorší díl.

Zoo - Oslava se nekoná (2023) (epizoda) odpad!

Evidentně už to dospělo do bodu, kdy scénáristi ví, že píšou sračku, herci (a "herci") ví, že točí sračku, ale prima platí dobře, tak proč v tom nepokračovat, dokud to půjde. Přitom ze začátku se to i přes předvídatelný děj sledovat celkem dalo, jenže časem invence autorů narazila na svůj strop a neschopnost vyřešit téměř jakoukoli zápletku normálně vedla k množství nelogických zvratů (a některé zápletky úplně vyšuměly do ztracena bez vysvětlení) a realističnost se dostala někam na úroveň nejhorších soap oper. Už jen chybí, aby některá z postav prodělala transplantaci mozku nebo aspoň únos na jinou planetu.

Tři veteráni (1983)

Když se "zkříží" Werich se Svěrákem, má to velký potenciál. A když to celé vezme pod režijní křídla Oldřich Lipský, je kvalita zaručena. Výborná, i když trochu moderně nepohádková, pohádka.

Ohnivé tornádo (2015) (TV film) odpad!

Je těžké najít nejhorší film Caspera Van Diena, ale asi se mi to právě povedlo.

T2 Trainspotting (2017)

Pár dobrých scén se v T2 najde, ale do geniality 1. dílu to má daleko. Trochu to funguje ze začátku a pak to jde postupně do prdele. Jednou si u toho člověk vzpomene i na Bony a klid :-) . Nejvíc mě teda překvapilo, že z původní partičky ještě není nikdo pod drnem, osobně bych si tehdy tipnul, že se roku 2017 nedožije ani jeden.

Poslední minuty na Zemi (2011) (TV film)

Tenhle film měl mít údajně budget skoro 2 miliony dolarů, no zajímalo by mě, kam to dali. Laciné triky, béčkoví herci, prakticky žádný děj, jedna nesmyslnější scéna než druhá. To si snad musel někdo z produkce ulít na svoje soukromé konto. A jiný důvod, proč podobné kraviny tak ve velkém vznikají, mě vlastně ani nenapadá :-)

DC Sniper - 23 dní strachu (2003) (TV film)

Když sekáte trávník, nakupujete nebo tankujete, nebo jen jdete do školy nebo práce, nikdy nejste v bezpečí. Aspoň to platilo v okolí DC v říjnu 2002 v době řádění Johna Allena Muhammada (popraven injekcí v roce 2009) a nezletilého Lee Boyd Malva (odsouzen k 10 doživotním trestům). Zajímavě udělané televizní zpracování opírající se o rutinní výkon Charlese S. Duttona známého z obvykle spíš menších nebo středně velkých rolí v mnoha filmech a seriálech.