Odstřelovač (1998)

Tahle doba nebyla pro akční dinosaury zrovna příznivá, pokud si chtěli vydělat na chleba a vodu, museli brát jakoukoli nabídku. Odstřelovač má zajímavé téma, ale mizerné zpracování, tohle byla nuda i v době, kdy to přišlo na VHS, dnes to televize jako Prima nebo Nova zařazují asi jen proto, aby nějak vyplnily čas mezi reklamními bloky. 30 %

Měsíční svit (1985) (seriál)

Seriál, který "stvořil" Willise. Moonlighting prakticky stojí na jeho hláškách a půvabu Cybill Shepherd. Hodnocení za první dvě série, pak už bych musel trochu ubrat.

Fur TV (2008) (seriál)

MTV přináší do našeho světa kvalitní kulturu:-) Kdo by těm "chlapům" nezáviděl? Jen sex, chlast a pařba, nic víc k životu nepotřebují. Někdy je to až nechutné, ale proč ne... většina dílů je geniální.

Bod zlomu (1991)

Výborné. Reeves i Swayze jsou ve filmu přesvědčiví. Swayze podle mě akční role zvládal velmi dobře, škoda, že jich nebylo zase tolik. Choreografie akčních scén je velmi dobrá, navíc ten film má všechno. Přestřelky, honičky, skoky z letadla, bojové i sportovní scény...

Training Day (2001)

Skvělý Denzel i Hawke, celkem dobrý (i když ne originální) příběh. Úplná perla to sice není, ale dá se na to podívat i opakovaně a to o mnoha "novodobých" krimi říct nelze. 70%.

Invaze žraloků (2008) (TV film)

Nepotěšil ani neznechutil. Nepřekvapil. Naprosto tuctový TV film a další bláhoví tvůrci, kteří si mysleli, že natočit Čelisti bylo jednoduché. Plus: až nečekaně velké množství krvavých scén (bohužel všechny útoky žraloků probíhaly podle jednoho stejného scénáře) Minus: naprostá absence logického uvažování postav. A bylo to moc dlouhé, bohatě stačilo srazit to do jednoho 70minutového dílu.

Smrtonosná past (1988)

Výborný scénář, výborný Willis. Už asi osmsetkrát se to různí filmaři snažili napodobit, ale Die Hard je jen jedna... Byť teda samozřejmě i tenhle film má dost chyb a je plný klišé, např. to oblíbené v amerických akčních filmech, kde jakýkoli vysoce postavený policajt/agent, který má nějakou zodpovědnost, je neschopný idiot, zatímco řadový polda, který to za x let kariéry nikam nedotáhl, je v řešení jakékoli krizové situace téměř bezchybný :-) Ale stejně je to klasika, která k vánocům patří.

Zelená míle (1999)

Výborný film natočený podle ještě lepší knihy. Když mám vybrat nejlepší vězeňské drama, tak volím tohle (promiň, Shawshanku). Ale myslím, že rejžovi to bude asi celkem jedno:-) Netuším, jak to mohlo vypadat v 30. letech v typickém americkém kriminále, ale ta atmosféra působí dokonale.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Neviděno cca 10 let...: S01 2/10, S02 3/10, S03 4/10, S04 4/10, S05 3/10, S06 3/10, S07 2/10, S08 1/10, S09+S10 jsem neviděl. Takže celkově tak 27,5 %.

Policajti z předměstí (1999) (seriál) odpad!

Jediné, co mě na tom tehdy jako teenagera zajímalo, bylo čekání na to, až Dagmar Ďásková vyvalí kozy (což bylo nedílnou součástí každé epizody). Jinak je to ovšem totální shit, který si v ničem nezadá s majorem Meinserem.