Tvář vody (2017)

Fantaskní romantická pohádka, která buď vaše city a emoce osloví a zahřeje vás u srdce, nebo narazí na váš rozum a logiku. U mě se to tak nějak chvílema přelejvalo z jedný strany na druhou. Nicméně Michaelu Shannonovi ta role sedla jak "prdel na hrnec".

Odhalení superhrdinové (2017) (seriál)

Pro někoho kdo v životě nepřecet jeden jediný komiks a trochu se ztrácí v dnešní záplavě filmových komiksových blockbusterů, je to dobrá osvěta.

Po stopách mimozemšťanů (2016) (TV film)

Vědecky a seriozně pojaté ztvárnění našich představ o žívotě mimo naši planetu. Vtahující jak formou prezentace, tak i obsahem. BBC produkce nejvyšší kvality.

Běžící muž (1987)

Neni nadto oddat se trochu nostalgii a pousmát se nad tím, co jsem kdysi považoval za něco extra, ostatně jako většinu filmů se Schwarzeneggerem. Hodně kouzla to ztratilo, ale jako připomínka doby pořád v mezích koukatelnosti.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Vcelku zábavná a vizualně povedená popcornovka, která se ke konci navenek sice tváří grandiozně a sebejistě, ale uvnitř trochu ztrácí dech.

Circle: Uzavřený kruh (2017) odpad!

Šokující. Šokující svojí nudností, klišovitostí, předvídatelností, ukecaností. Snaha být vizionářskou předtuchou čí proroctvím, končí za prvním rohem. Poselství, možná dobře míněné, se ztrácí v doslovně kárajícím a poučovacím tónu. Z toužebné chytrosti a sofistikovanosti tu zbylo jen hloupé a řídké hnědé nic.

matka! (2017) odpad!

Nemáte k tomu někdo manuál? Nebo na jakou vysokou školu bych se měl jít zapsat, aby se mi po závěrečných titulkách rozsvítilo a začal jsem soptět blahem. Obyčejná maturita mi na to nestačila. Nepochopení. To jediné se mi dere na mysl, při snaze se k tomu nějak postavit. Třeba jednoho dne dojdu filmového osvícení, které rozežene ten mlžný opar, který brání mé mysli prokouknout a pochopit tu skrytou radost určenou jen vyvoleným.

Pěkně blbě (2017)

Milej, přijemnej film. Možná až moc. Až to působí trochu vlezle, neupřímně. A někdy nudně, mdle. Jako když nasadíte v práci falešnej úsměv, abyste nikoho nenasrali. Ale má to i světlý okamžiky, ikdyž pod kůži se mi tenhle film nedostal.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Takhle to asi dopadá, když chcete technicky dokonalý film. Pro samou snahu dotáhnout každičký technický detail do krajnosti, se nějak pozapomělo vloženou energii rovnoměrně podělit s příběhem. Což o to, pěkně se na to kouká, obzvláště ve 3D (podle všeho jen konverze, ale zmáknutá na jedničku, narozdíl třeba od Edge of Tomorrow), ale co naplat, příběh působí nesourodě, ploše, neoriginálně, někdy až dost jednoduše, bez špetky snahy ho něčim oživit. Možná to zkoušeli sem tam nějakým vtípkem, ale i ty se většinou míjejí účinkem. Kdyby aspoň chemie mezi hlavní dvojicí protagonistů fungovala, ale za mě obsazení Valeriana poněkud mimo. Proč tedy tři hvězdy, možná se ptáte? Technická stránka udělala skutečně dojem, a Cara Delevingne jakbysmet.

Svět podle Daliborka (2017)

Bizarní, ale svým způsobem geniální. Působý vhled do mikrosvěta či bubliny, v které si Daliborek utváří svůj pohled na svět. Ovšem takových bublin, ať už podobných, obdobných, či uplně odlišných je v této zemi, ostatně i jinde na světě, nespočet. Bubliny okolo sebe si vytváříme do určité míry všichni z nás, jen jde o to, jak jsme při konfrontaci s realitou ochotni vystrčit tu svoji kebuli ven a přijmout fakta či pravdu. A ta může kolikrát být nepříjemná až bolestná. Ač kontroverzní, a pro někoho i zavrženíhodné téma, tak podle mě hravě a zábavně nastavené zrcadlo, snad nejen Daliborkovi.