More Than a Game (2008)

Velmi zajímavé, poučné, kolikrát i dojemné, ale v rozumné míře. Vše se točí hlavně kolem basketu a palubovky. Kdo se někdy rád podívá na NBA a LeBrona Jamese jak hraje, neměl by minout tenhle filmový kousek. Ikdyž to není jen o něm, je to pěkná sonda do jeho basketbalové minulosti a odhalí v podstatě celou jeho cestu až k vysněné NBA.

Pozemšťan (2007)

Možná zajímavý námět, ale zpracování dost pokulhává. Celá konverzace je docela nudná, ikdyž se snaží být asi šokující. Vše působí ovšem hodně nepřesvědčivě. Doporučuji si raději přečíst nějakou knížku třeba od Ericha von Danikena.

Boj o patent (2008)

Dalo by se říct, že spravedlnost není slepá a vytrvalost se vyplácí. Ovšem všechno něco stojí. Komorně odvyprávěný příběh, který jako celek pěkně drží pohromadě. Poklidně plyne od začátku do konce, ale nemá hluchá či zbytečná místa. Aspoň mě se tak zdálo. A to, že je to podle skutečné události, u mě získává na zajímavosti.

10 položek a méně (2006)

Zvláštní, ale svým způsobem i zajímavý film. Na začátku mě to moc nezaujalo, ale po chvíli sledování mě ta interakce mezi dvěma hlavními postavami začala bavit a zajímat, kam se to celé bude ubírat. Asi i díky představitelce hlavní role v podání Paz Vega, která je na začátku taková šedá myška, ale když se ukáže v plné své kráse, tak je to pěkná ženská. Tři hvězdy davám ani ne proto, že by film byl špatný nebo průměrný, jako spíš proto, že nevim kam bych si ho zařadil. Sledování bylo příjemné, ale je to jen sled událostí jednoho dne. Film skončí, stejně jako den a zítra je tu další. Pro někoho to mohl být nezapomenutelný den, pro jiného jen další z mnoha.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Tento film by se svým námětem a stvárněním možná hodil tak maximálně jako jedna z episod seriálu a to by ještě zapadnul někam asi do podprůměru. Utahaný a bez náboje, některé momenty jsou až směšné a těch pár pokusů o humor působí spíše nevhodně až trapně. Bohužel s dosavadní kvalitou filmů je to jak na houpačce. Škoda.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Fanouškem Potterovské serie nejsem a ani jsem neviděl všechny filmy, tudíž srovnávat s ostatními díly moc nemohu a ani nebudu. Nevím jestli je moje nezainteresovanost ku prospěchu či spíš ke škodě, možná mi unikly nějaké souvislosti či jsem nebyl schopen uplně docenit všechny části filmu, nicméně film udržel mou pozornost po celou dobu. A to díky své atmosféře, své zvukové a vizuální podobě. Naopak ty laskyplné scény v tomto podání mě moc neoslovily a samotný příběh taky mnoho nezaujal. Pro mě film na podívání, neurazil, ale ani nijak nevyčnívá z průměru.