Logan: Wolverine (2017)

Veľmi zvláštny pocit, keď človek odchádza z kina po komiksáku a cíti sa, ako by práve videl dánsku drámu z 90-tych rokov. Logan je úder na solar plexus, ktorý človek vydýchava ešte dlho po odchode z kinosály. Pocta (pre mňa) najikonickejšiemu z mutantov, ktorej sa konečne - a v zrelom veku - dočkal.

Já, padouch 2 (2013)

Zábavné, zábavné, zábavné, azda viac ako jednotka. Bavil som sa o dosť viac, ako moje deti.

Já, padouch (2010)

Veľmi som to nečakal a veľmi som sa bavil.

Včera, dnes a zítra (1963)

Štyri hviezdy hlavne za prvú poviedku. Lorenova bola dychberúco taliansky úchvatná.

Amy (2015)

Režisér musel Amy milovať. Cítiť to z každého obrázku a preto je ten film tak dobrý. Škoda, že ju tak nemiloval jej otec, mohla tu byť s nami o trochu dlhšie. Ale možno by zasa nemala tak dobré skladby.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Pre niekoho o level vyššie ako dvojka, pre niekoho oproti druhému dielu kvalitatívny zostup, pre mňa rovnaká sakramentská nuda.

Chlapectví (2014)

Film o živote, život vo filme, čokoľvek chcete. Obyčajný, vo všetkých svojich významoch. Možno trochu ako môj, možno trochu ako váš, možno trochu ako toho zadumaného chlapca od vedľa. Fascinujúce, i keď pridlhé, pozeranie.

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Miestne vysoké hodnotenia sú pre mňa celkom prekvapením. Nebyť toho, ako skončí táto skupinka vojačiek, dával by som za dve. Otravné prehrávanie "staršinu", rušivá akože dynamická kamera a "pompézna" hudba v úplne nesprávnych momentoch, to bolo dosť ťažké stráviť. Skoro som to neustál, ale napokon predsa dobojované. So cťou? Tak napoly.

Všechno co mám rád (1992)

Trafí to, čo trafiť malo. A mňa tento film trafil natvrdo a presne. Najlepší slovenský film.

Knězovy děti (2013)

Prvú hodinu som sa smial často a nahlas. Záverečnú polhodinu som mal pocit, že tvorcovia (teda najmä autor predlohy a scenára) zrazu podradili z päťky na dvojku a vybrali sa úplne inou cestou. Čo bola pre mňa naozaj škoda, lebo dovtedy to bola najzábavnejšia komédia, akú som videl za dlhú dobu.