Nezapomeň na mě (2010)

***+ za krásny záverečný pohľad z okna, ktorý ma úprimne dostal.

Dům (2011)

Jeden aby pri slovenských filmoch stále dookola opakoval, že na tie "naše pomery" to nebolo až také zlé, a že vlastne mohlo byť oveľa horšie. O to radšej som, že po rokoch (ROKOCH) môžem bez akýchkoľvek kompromisov povedať, že to je jeden dobrý, poctivý film. Krásne a pravdivo zobrazuje slovenskú realitu, s minimom zbytočných slov a maximálnym nasadením všetkých hercov. Tlieskam, nie úplne v stoji, ale dlho. EDIT 2017: Po druhom zhliadnutí zvyšujem na plný počet. Asi som nevidel film, ktorý by realitu slovenskej dediny (a rodinné vzťahy jej obyvateľov) vystihol presnejšie. A ešte k tomu s minimom slov. Prepracovaný skvost.

Love (2011)

Rád hovorím, že každému filmu dávam šancu. Tejto "krónerovine" som úprimne nemal veľa chutí ju dať, v spomienkach ma ešte stále desil otrasný blavafilm. Nakoniec som sa nechal nahúpať a poviem ... mohlo to byť horšie. Dialógy síce stále šuštia papierom, ale réžia je slušná a príbeh ako taký nie nezaujímavý. Dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac, ale ak sa táto partia bude film od filmu zlepšovať rovnakým tempom, azda raz natočia slovenský Amorres perros.

L. A. - Přísně tajné (1997)

Na štvrté videnie dvíham na päť - tak nejako sa ostatne spozná dobrý film. Čím viac, tým viac.

Skyfall (2012)

Nie som fanúšik, no pár som ich videl. Nebavia ma, lebo nie sú príliš reálne, a to ma irituje. Skyfall im ale úmyselne vzdáva poctu a robí to lepšie, ako originály. A potom sa v garáži objaví Aston Martin. A Bond už nie je Bondom. A Bond je zrazu sakra dobrým filmom. Ako nadviažeš, ty, čo budeš pokračovať?

Nevinnost (2011)

Do troch štvrtín veľmi dobré. Rodinná idylka, tušený nepokoj, obvinenie, nedôvera, vzájomné obviňovanie, očistenie mena a katarzia. Zrazu sa však začne klásť podozrivý dôraz na Geislerovej postavu. Je dobré, že sa divákovi objasnia jej motivácie (aj keď ich tak nejak vytušil už predtým), stojí to však za absolútnu stratu tempa, zbytočnú rozvláčnosť a, nebojím sa povedať, záverečnú nudu? Myslím, že chcené sa dalo vyjadriť aj bez toho, že by divákove emócie klesli na bod mrazu.

Počátek (2010)

Človek len, uvažuje, AKO sa dá vôbec napísať scenár k TAKÉMUTO filmu. Ten nápad, ten dej, to spracovanie. Hmm, Zostáva len zhrnúť to všeobjímajúcim citoslovcom Wow a ... pustiť si to znova.

Temný rytíř povstal (2012)

Nedá sa inak, je to za 5*. Scenár je niekedy trochu kostrbatý, no žiaden z dejových lapsusov (alebo skôr nedotiahnutých skratiek) ma na dlhšie nevyrušil z rozprávania tohto filmového príbehu. Takto nejako sa prejavuje talent - scény, ktoré majú fungovať fungujú, herci sú vo svojich postavách ako doma, dej odsýpa a človek nedokáže odtrhnúť oči od plátna. Dôstojné zavŕšenie trilógie. Dúfam, že pri tom zostane.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

V porovnaní s "jednotkou" je druhá kniha trochu slabšia, stále však vysoký nadpriemer, veľmi dobre napísaná, inteligentná a ľahko sa čítajúca. Kvalitatívny rozdiel medzi prvým a druhým filmom je však oveľa väčší, povedal by som obrovský. Že sa zo začiatku striedajú scény bez ladu a skladu snažiac sa dostať diváka do obrazu, to sa dá tolerovať. Ale aby tento model trval dve tretiny filmu? A to napriek tomu, že v záujme kratšej stopáže bolo mnoho liniek vypustených? Úprimne som pri pozeraní ľutoval ľudí, čo nepoznajú predlohu. Z ich pohľadu to muselo byť neprehľadné, zmätočné a čo najhoršie - nudné.