Píseň moře (2014)

Neberte na tento film svoje deti, priatelia. Ak teda nemajú aspoň 12 rokov. Mňa to emocionálne oskalpovalo, malú som nevedel utíšiť ešte 15 minút po poslednom obraze. Usmiala sa až doma.

Útok na Bílý dům (2013)

Som chvíľu skutočne uvažoval, že by som dal za 4*, oveľa zábavnejšie ako priama konkurencia (prepáč, Gerard). Celkom chutná jednohubka.

Socialistický Zombi Mord (2014)

Je to, že film natočila partia nadšencov, dôvodom pre vysoké hodnotenie? Z môjho pohľadu nie.

Agora (2009)

... o tom, ako všetci vlastne verili v jedného Boha(ov), no boli ochotní vraždiť ostatných, lebo ten ICH bol jediný správny. O tom, že história sa opakuje v cykloch a napriek tomu nie sme schopní sa z nej ani biľku poučiť. A napokon o tom, že racionálne uvažovanie nemalo/nemá/nebude mať v ľudskom svete poháňanom strachom z neznámeho šancu prežiť. Veľmi, veľmi poučný film.

Hon (2012)

Film, ktorý nás ukazuje v celej našej kráse (škaredosti). Takí sme - popíjame s priateľmi, potľapkávame sa po ramenách, usmievame sa na seba na návštevách a myslíme si, že to tak bude navždy. Stačí ale malý tieň pochybnosti a na dovtedy blízkych ľudí sa začíname dívať inak, cez prsty. Pochybnosť rastie, rozvíja sa a my si pridávame k tým pár kusým informáciám, na ktorých sa zakladá, aj svoje domnienky a nepodložené konštrukcie, ktoré časom pokladáme za nespochybniteľnú pravdu. Všetko nám do seba zapadá a namiesto priameho rozhovoru sa na ulici radšej vyhneme akémukoľvek kontaktu. Panujúci "kult dieťaťa" predsa jednoznačne diktuje, že sa TO muselo stať. Film najdesivejší tým, že niečo také sa môže prihodiť kedykoľvek. A skoro každému z nás. P.S. Nechápem, ako z toho dievčatka dokázal pán režisér dostať takýto výkon. Samo o sebe to svedčí o tom, že svojej práci sakra dobre rozumie.

Tajné životy (2014) (seriál)

Alkoholizmus, týranie žien, anorexia, nevera a jej dopady na rodinu, predsudky, existenčné problémy neziskových organizácií, workoholizmus, nezvládanie výchovy, ... Tak veľa otvorených okien, až ma zaujíma, či ich tvorcovia stihnú všetky pozatvárať. Čo naozaj oceňujem, sú veľmi dobre napísané postavy - na seriál z tunajších luhov a hájov to čakal málokto. Kvalitná televízna práca.

Na odstřel (2009)

Dve veci: veľmi kvalitná réžia a veľmi trefná hudba. Obe robia (spolu s hercami) z priemerného filmu mierny nadpriemer. Príjemné pozeranie na sobotný večer.

Lásky čas (2013)

Pohladenie pre dušu v každom obraze. Kedykoľvek si to dám znova. A myslím, že ten čas nie je nijako ďaleko.

Nevědomí (2013)

Príbeh: 2. Réžia: 3. Tom: 1. Olga: 4. Hudba: 3. Výprava: 2. Výsledná: 3.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

A zasa - všetko sme už raz videli, Peťo. Nejde Ti uprieť, že pátos Ti ešte stále ide na výbornú. Že bojové scény majú švih. Ale keď ono to celé pláva na vode. Už nápad urobiť z 250-stranovej knižky trojdielny film bol uletený. No založiť jeho vyvrcholenie na bitke, ktorá má v knihe necelých 5 (slovom päť) strán, to je naozaj nemiestny optimizmus. Nemohlo to dopadnúť inak. A keďže koniec nie dobrý, potom všetko nie dobré. Jeden trojhodinový biják, to by bolo riešenie. Takto to celé snaženie vyšlo navnivoč. Akurát peňaženky ste si pomastili, to áno. Nech Vám tie peniaze prídu na úžitok.