Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Včera som bol v kine na Captain America: Civil War, dnes som si pustil piatu nemožnú misiu a ... ako to povedať? Oba sú to dobré filmy, nie že nie, ale po dopozeraní mám strašnú chuť si pustiť komornú severskú drámu s neurčitým posolstvom a škaredým hlavným hrdinom.

Deadpool (2016)

Dávam plnú. Aby mi úsmev nezmizol z tváre 108 minút sa nestáva tak často, tak prečo to nedoceniť. Love story podľa môjho gusta.

Pýcha a předsudek (2005)

Dlho som s Pýchou bojoval. Aj keď používala silné zbrane (kvalitných hercov, réžiu a najmä kameru), nevedela ma dostať na svoju stranu, lebo kostýmové romance vôbec nie sú moja šálka kávy. Ale nakoniec, keď už to vyzeralo na jej neodvrátiteľnú prehru, ma zlomila v posledných scénach a definitívne som kapituloval. Konečný verdikt: podarený film, ktorého prípadné nedostatky idú výlučne na vrub predlohe.

Na hraně zítřka (2014)

Chcelo by to začať negatívami. Ťažko ale niečo vytýkať filmu, ktorý je síce "letným blockbusterom", ale doznieva v človeku ešte na druhý deň ráno. Filmu, kde všetko funguje ako má a režisér, scenárista i herci šliapu na plné obrátky. Takže zostane len pri pozitívach, z ktorých to pre mňa úplne najlepšie je, paradoxne, iba jemnučko naznačená romanca.

22 Jump Street (2014)

Opakovaný vtip nie je vtipom, aj keď na to adresáta v priebehu 112 minút desaťkrát upozorníte.

El Dorado (1966)

Práve pri tomto filme mám neutíchajúci pocit, že si nezaslúži vyššie hodnotenie len vďaka tomu, že je "starý" a že tam hrá John Wayne.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Ale že rozjazd bol dlhýýýý. Už som uvažoval, či to naozaj je Vaughn. A potom - kostol.

Frajeři ve Vegas (2013)

Poznáte taký ten milý film, ktorý vám pohladí dušu, ale nie zas až tak veľmi? Ktorý ste už osemkrát videli, len s inými hercami a iným režisérom? Ktorý budú dávať v televízii v pravidelných intervaloch každý rok, ale nikdy nie v hlavnom vysielacom čase? Tak toto je on.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Pár mesiacov dozadu som v Gravitácii prežíval pocit, že ma to unáša do nekonečného vesmíru, včera som sa v Revenant plazil zmrznutým lesom a odmŕzali mi prsty na rukách. Nechal som tomu noc na uležanie, ale nemôžem hodnotiť inak ako najvyššie. Kamera, výprava, zvuk, herecké výkony, všetko podčiarkujúca nepríjemná hudba. Takmer (možno na pár hluchých minút) dokonalá zmes ideálneho filmového zážitku. A Tom Hardy? Už postúpil do prvej ligy a nehrá tam o záchranu.

Američan (2010)

Clooney na výbornú, taliansky vidiek jak by dal, slušná réžia a ... výsledná je aj tak iba za 3*. Prečo? Ono je to celé príliš ploché. Do posledného obrazu som čakal, či sa na plátne nezjaví niečo, čo by filmu dalo aký-taký presah. Jediný záber, ktorý by zmenil pohľad na postavy a dal ich konaniu hlbší zmysel. No nič sa nestalo. Takto z Američana zostal iba oldschoolový film s príjemnou atmosférou, z ktorého si o dva týždne nebudem pamätať jedinú scénu.