The Boy (2016)

Pekné prostredie, duchárske napätie od začiatku a tajuplná atmosféra. Občas som so zatajeným dychom očakával nejaký zvrat, ktorý by mi spravil husinu na koži ... Koniec koncov, bez dlhého komentáru treba len napísať, že od filmu nemožno veľa očakávať :) Film pobavil, ale neohúril ! Koniec bol maximálne smiešny a nehodil sa k pôvodnému zneniu.

Marťan (2015)

Tohto roku obrovské prekvapenie, ktoré som zase raz dlhšie odkladal, ale pozeranie niečoho tak úchvatného fakt stojí za to. Naposledy som videl niečo podobné so S. Bullock / Gravitácia. Ja niesom ten typ na sci-fi filmy, ale mám ten pocit, že asi začnem byť, lebo je sa fakt na čo pozerať. V tomto prípade dva krát tak viac :)

Most špiónů (2015)

Určite som od tohto filmu čakal omnoho viac. Čo k tomu dodať? S.Spielberg a T.Hanks nevybudovali nič výnimočné v tejto snímke.

Muž na laně (2015)

Film sa strašne ťahal, pokým došiel k zaujímavejšej pointe. Avšak čakanie prinieslo svoje ovocie ! Samotná príprava akcie "na lane" nebola až taká úchvatná, ako snímky už pripravenej akcie vo vzduchu. Musím vzdať hold kamere a samotným efektom, pretože v obrovskej výške bola prekrásne zachytená a vykreslená panoráma New Yorku. To, čo sa dialo počas chôdze po lane je už druhá vec. No samotný film a myšlienka bola tak trochu prázdna. Šlo len o sen mladého snílka, ktorý si chcel splniť svoj bláznivý sen.

Dokonalý šéf (2015)

Mne "The Chef" dal mnoho, takže som hodnotil pozitívne. Táto sféra z tajov kuchýň sa ma dosť dotýka, keďže kuchyňa ako taká (hlavne v tomto modernom smere) ma baví a mnoho krát ma motivuje. I človek sa neustále učí a doposiaľ som ani len netušil o Michelinovi, tak som i rád, že som sa o tom dozvedel. Človek, čo obľubuje modernú kuchyňu a obzvlášť luxusné jedlo si príde na svoje a v poňatí Wellsa a B. Coopera som si to vychutnal priam delikátne.

V srdci moře (2015)

Pre mňa dosť očakávaný film no zároveň som vôbec nevedel, čo môžem čakať a či sa mi vôbec oplatí ísť do kina. Nakoniec som to riskol a myslím, že som nebol sklamaný. Navzdory nudným chvíľkam som bol spokojný celkom nad moje očakávania. Príbeh ma pohltil a bažil som po rozuzlení zápletky, pretože samotný "starý" príbeh o bielej veľrybe Moby Dick z kníh nepoznám. Tak som hltal až dokonca každé sústo s veľkým očakávaním, čo sa stane i keď som tušil, že Moby Dick je nepolapiteľný,..

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Myslím, že také isté bodové hodnotenie ako v prvej časti postačí, pretože vtipné scény sú zachované, príbeh je zaujímavý a doplnený o jedného upírika naviac :) Čo je milé a pre mňa zároveň dosť nečakané vystupňovanie príbehu - pozitívne. Koniec bol originálny a priznám sa, že som sa nevedel rozhodnúť do konca animáku, či je Denis upír a či nieje. Takže hodnotím dobre.

V hlavě (2015)

Celkom dobrý nápad,... to musím uznať... ale už bohužiaľ ťažkopádny spád obalený pekným animovaným obalom. Inak bez zbytočných rečí je to celkom pekná rozprávka.

Grandhotel Budapešť (2014)

Dosť spletitý film - akoby zlepený z nejakých trhancov, čo by eventuálne mali do seba zapasovať. V podstate taká šaráda zaodetá do pekných šiat, roztomilou zápletkou, ktorá sa skončí dobrom. Herecké obsadenie - môže byť, kostými určite perfektné a farby kontrastovali až ma ztoho štípali oči. Verím tomu, že v Bluray kvalite by mi aj vypadli z očných jamiek. Na nervy mi strašne išiel ten "Lobby Boy" a ten jeho cigánsky ksicht, ktorý ma neskutočne vytáčal :D

Interview s upírem (1994)

Upíri ? Hmmm, to moc nie, ja tieto hovná nemusím. Preto som si nikdy nepozrel Twilight a ani nič podobné, čo sa stotožnuje s touto tématikou. Film ma nebavil a zakrýval mi jasný výhľad na niečo pozitívnejšie, čoby sa tam dalo nájsť. To by bola kritika ! A nejaká chvála? No, asi len toľko, že čo sa týka upírskej témy zachraňoval B. Pitt a T. Cruise, inak neviem ako by dopadol bez hereckých výkonov tak slabý film. Je síce pravda, že tvorcovia načreli dosť hlboko, aby predstavili divákovi niečo, čo zatiaľ nepoznali, tak ako už v dnešnom modernom svete. Predsa sa len písal rok 1994, vtedy si dovolím tvrdiť neboli tak slabomyselné filmy ala Twilight. Nebolo z čoho vyberať a deti sa museli uspokojiť len stým, čo im tedajší svet ponúkal. Dnes už si človek nájde všetko, po čom túži a preto sa i také srajdy točia, lebo ich všetci mladý žerú ...