Mrtví a neklidní (2013)

Je to takové béčko. Ale má to atmosféru hned od začátku, která mne nutí přehlédnout více věcí.

Last of the Summer Wine (1973) (seriál)

Znám jen některé z posledních sérií, které jsem sledoval ještě na BBC Prime, když přidávali české titulky. Jsou to řady s potomkem Robina Hooda, vietnamcem, hroznými policisty, … Celé obsazení je naprosto skvělé, úžasně vtipné dialogy a příjemná hudba. Těšil jsem se na každý díl. Škoda, že u nás tenhle sitcom ještě nepřevzali.

Markýza (1997)

Skvělá Žofka, skvělá výprava, kostýmová lahůdka, dobré obsazení.

Ztracen ve vesmíru (2011)

No co napsat. Pomatené s ještě více matoucími flashbacky, k unudění dlouhé. Srovnání s Vesmírnou Odyseou a Moon je směšné. Zde bohužel, narozdíl od uvedených filmů, tvůrci nevěděli co vlastně chtějí. Všechno "objasňující" naopak ještě více vše zastírá. Technicky i trikově nezajímavé. Zajímavě se chovaly například nápoje, měl jsem za to, že to na kosmické stanici (která není ze Startreku nebo Starwars) to chodí malinko jinak. Jedna * za snahu.

Moon (2009)

Sci-fi film s atmosférou sci-fi povídek, které jsem jako malý hltal po celých sbírkách (co jen v ČSSR bylo možné). Vesmírné ticho, osamělost, vizuál (jako ve 2001: Vesmírná odysea) , obsazení a skvělý hudební doprovod. Pro mě prostě za 5*.

Atlas mraků (2012)

Výpravné, dlouhé a zajímavé vyprávění, plné dvou a vícerolí, kde se v prvních minutách totálně ztratíte a postupně se zorientujete v postavách a příbězích a začnete děj předvídat. Propojení příběhů je dosti kostrbaté a emoce chybějí, prostě jsem s postavami nesoucítil ani chviličku, nebylo proč. Pár nechutných scén, jedna zábavná, několik akčních, no taková směska. Ovšem za slédnutí Atlas mraků stojí.

Slavnosti sněženek (1983)

Tenhle film může za to, že jsem si Poustevníka od Bedřicha Nikodéma musel koupit na iTunes do své sbírky. Zábavné, vtipné a melancholické. Skvělé.

Amélie z Montmartru (2001)

Takové pohlazení a příjemný relax, který se dá opakovat.