Millerovi na tripu (2013)

Pár skvělých scén, bohužel i docela dost hluché výplně. Příjemná jednohubka, nic zásadního.

Ladíme! (2012)

Pravda, děj jakoby tam nebyl, ale hudební čísla byla pěkně udělaná, postavy milé, a celé to bylo takové příjemné. A na tu dvouhodinovou stopáž to překvapivě rychle uteklo. Jako nenáročná jednohubka super.

Madisonské mosty (1995)

Smutné a optimistické zároveň. Vášnivé a přitom depresivní. Film o životě, naději, snech a věcech co lidi šíleně chtějí i když vědí, že je nemohou mít... Osobně mi nesedly výkony některých vedlejších postav a některé přehnaně knižní repliky mě iritovaly, rozhodně to byl ale emotivní zážitek a film, na který se jen tak nezapomíná.

Děcka jsou v pohodě (2010)

Jednohubka ze života (lesbického), která rozhodně neurazí, ale brzo zapadne.

Gran Torino (2008)

Film se zvláštní atmosférou a velice civilním filmovým jazykem. Obsazení perfektní a zážitek silný, jen je to takové dost dějove předvídatelné a některé postavy (kněz) mi úplně nesedly. Rozhodně to ale stálo za shlédnutí - zůstala z toho ve mně taková nevšední kombinace smutku a naděje.

Pád Bílého domu (2013)

Veskrze průměrná akční jednohubka, ale rozhodně snadněji stravitelnější než White House Down.

Rivalové (2013)

Na to, že je to o sportu a o autech, dvou věcech které vážně nemám rád, je to fakt výborné - dynamické, vizuálně efektní, plné emocí. Jediná slabá místa vidím v nevýrazném konci a v šablonovitosti chování hlavních hrdinů (ikdyž uznávám, že toto může do jisté míry odpovídat realitě - těžko posoudit, když mimo film o těch dvou pánech nic nevím).

Útok na Bílý dům (2013)

Moderní vykrádačka Die Hard s velice černobílou zápletkou (a tím nemyslím jen dva hlavní hrdiny). Má to tempo, je to pěkně barevné a akční, místy i dost vtipné. Bohužel některé rádoby cool scény jsou daleko za hranici akceptovatelného (jak pro žánr akce, tak v rámci komedie), konec stojí za houby a největším jokem je poselství filmu, které autoři nejspíš mysleli vážně, takže víc než dvě tomu dát nemůžu (supermanovská akce s nadpřirozeně šlechetným prezidentem jako film s přesahem - WTF?!?).

Něco jako komedie (2010)

Příjemná, civilní jednohubka s jedním hodně uvěřitelným klukem a jednou hodně krásnou holkou. Dějově nic moc, ale připomenutí toho, že i když se nám často zdá, že všechno je špatně, žijeme vlastně krásné životy, není nikdy dost.

International (2009)

Film se zvláštní žánrovou stylizací, kterou lze popsat snad jen jako akční thriller bez akce. Ony tu nějaké akční scény jsou, ale je jich málo, a působí spíš tak nějak do počtu. I bez přehršle akce se ale daří budouvat zajímavou a napínavou detektivní atmosféru, která se bohužel v poslední třetině filmu začne hroutit jako domeček z karet: Scénář stojí silně na vodě, a čím blíže je konec filmu, tím divnější věci se na plátně dějí. Řemeslně a herecky dobře natočený thriller se nakonec změní v snůšku nesmyslů, kterou nezachraní ani v rámci žánru ojedinělé poselství toho, že se zlem můžete bojovat, ale už ne ho porazit.