Disturbia (2007)

Dal bych 4, ale pokazila to lampička, co svítí jako baterka... já jsem prostě na takový kraviny háklivej...

Já, padouch (2010)

Nic nového, žádný extra originální záměr, ale je pravda, že jsem se v kině párkrát zasmál.

Rallye smrti (2008)

Parádní akčňák od začátku do konce. Káry, kvéry, děvky.:D Taková oddychovka, u který se nemusí moc přemejšlet a jen baví. I když příběh je předvídatelnej:)

Vzpomínky na hvězdný prach (1980)

Komik, který už nechce být vtipný. Celebrita, co nesnáší slávu a zastavování na ulici. Člověk, který nevidí na životě nic pěkného, ale děsí se smrti. Snad v každém Allenově filmu něco z toho bylo a tady to Woody přímo vykristalizoval. Film je udělaný schválně tak, že se v něm divák ztrácí. Nevíme, kde končí příběh a kde začíná film v příběhu, postavy se prolínají tak, aby se divák nemohl zorientovat. Režisér, který kašle na diváka. Tohle totiž není film pro diváka, ale pro Woodyho Allena. A pro mě.

Interiéry (1978)

"Všechny ty nádherně zařízené pokoje, pečlivě navržené interiéry - všechno pod kontrolou. Nikde místo pro opravdové city. Nic." Interiéry. Nejen interiéry bytů, ale hlavně lidí. Všechny hlavní postavy žijí a oblékají se v šedivých barvách. V celém filmu (včetně titulků) zní hudba jen v jedné scéně... jinak ticho - až velmi nepříjemné... Takové tísnivé ticho, že máte pocit, že jste ohluchli. A šeď a hluché ticho jako by se usadili i v duších a životech postav. Jediná postava nosí červenou (zjistíte nebo víte, proč). Film o tom, jak si lidé nepouští do života barvy a radost. O tom, jak nejsou schopni se radovat a závidí a odsuzují ty, kdo to dokáží. Velmi působivé. Tleskám.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Když jsem viděl, jak Lisbeth vylejzá z metr a půl hlubokýho hrobu a vyhrabala se tabatěrkou, myslel jsem, že si ze mě dělá režisér prdel... To už jsem víc věřil Kill Billovi... Navíc němec (vsadil bych boty, že východní) - obrovitej blonďák boxer, co kvůli vrozený vadě necítí bolest... Přitažený za vlasy ... prostě moc... čili 3* a pokárání

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

poměrně povedený příběh, ale vesměs jsem to čekal lepší... velmi mi chyběl jůů faktor... ale detektivka celkem povedená, na to, že ten žánr nemusim:)

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Sníkem, z něhož místy čišela taková genialita, že jsem si připadal, jako když vidím film poprvé v životě... Bohužel prostřídáno scénami a událostmi, která jsem už viděl nesčetněkrát... Místy opravdu neskutečné vtipné, ale střídavě upadající do šedi mainstreamu. Ovšem novátorství převládalo, a tak dávám 4*... Naprosto jistě stojí za shlédnutí.