Kill Bill (2003)

Zábavný film, který jednoznačně předčí Jackie Brownovou. Tatantino je opět ve formě, i když se mě osobně zdá, že vtípků z jeho filmů snímek od snímků ubívá. Animovaná pasáž a Sonny Chiba jsou skvělí, stejně jako hudba. Slavný masakr mezi Nevěstou a Crazy 88 není zase tak krvavý jak se říká a přechod na černobílo mu vyloženě uškodil.

Jackie Brown (1997)

Po Pulp fiction mě tenhle film celkem zklamal. Dialogy už nejsou tak vtipné, hlavní hrdinka mě taky moc nebrala. Jinak bylo, ale herecké obsazení skvělé, hlavně De Niro a Bridget Fondav jsou super a reklamy na zbraně jsou geniální.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Hned svým prvním filmem si Tarantino nastavil takovou laťku, že jí přeskočil málokdo (Bratrstvo neohrožených) a samotný režisér se jí bohužel taky ani nepřiblížil. Geniální obsazení hlavně Travolta, Jackson a brilatní dialogy.

Červený drak (2002)

Na tomhle filmu je nejděsivější to, jak moc byli vynikající herci nevyužiti, zejména Ralph Fiennes nemohl využít celý svůj herecký arzenál a jeho Amon ze Schindlerova seznamu je mnohem odpudivější. Když sem se podíval na to obsazení řikal sem si že to bude určitě bomba, už jen kvůli Edu Nortonovi a Keitelovi, ale moje očekávání nebyla naplněna. Ratner se nedokázal vypořádat s výbornou Harrisovou knihou (podle mě nejlepší z celé trilogie) a diváku servíruje nezáživný slepenec.

Matrix (1999)

Kult, dodnes nepřekonaný vrchol scifi

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Rozhodně slabší než hry Divadla Járy Cimrmana, nicméně i zde je několik momentů, které nezvratně dokazují genialitu Jaroslava Smoljaka a Zdeňka Svěráka viz např. vychr z hor.

Údolí včel (1967)

Každý mě ten film doporučoval ale mě to nějak nechytlo. Jan Kačer je jako fanatický Armin vynikající, Petr Čepek vysoce nadstandartní, ale přesto mě tento film připadal jakoby bez citu, vykonstuovaný a závěr u mě nevzbudil žádné emoce.

12 opic (1995)

Od tohohle filmu jsem vůbec nic nečekal ale totálně mě dostal. Skvělý Bruce, Brad ve své nejlepší herecké kreaci, uckvatná atmosféra a kamera tleskám Terry