Afrika aneb Češi mezi lidožravci (divadelní záznam)

• Česko

Afrika

(Česko)

Komedie

Česko, 2002, 96 min

DJC budu obhajovat až za hrob, ale to neznamená, že nebudu kritický k tomu, co vidím jako evidentní kvalitativní úpadek... A Afrika bohužel úpadkem je.(4.8.2005)

Copak jmelí, ale jmelí! A hlavně Jozef Václav Sládek, CH!(11.7.2005)

Nemůžu si pomoci, ale v této hře se mi zdá, že je větší koncentrace tzv. jednoduchých fórků. Ale jinak docela OK. Zvlášť Josef Václav Sládek-ch!(6.5.2005)

"Copak jmelí..."Cimrmani a jejich výprava do nitra černé Afriky! Lidojedi co lidi jedí! Čeština! Ludwig von Úvaly u Prahy! Dobrodružství! Napětí! Divá zvěř! A tisíce slonů navrh! Ehm, tak ne to už je zase odjinud.... A nejhorší Cimrman. Popravdě nebýt jmelí, tak je mé hodnocení ještě nižší.(24.8.2007)

Je fakt, ze tohle je drobet slabsi, ale jen misty. Uvodni prednaska je tradicne perfektni, obzvlast ukazka ze hry pro indiany a zachrana v podobe Jmeli. Co se tyce hry, tak nez se dostanou do Afriky, je to skvely. Jenze pak je bohuzel prilis velka pozornost na kanibaly, ktery delaj kraval a vyrvavaj a misty je to spis otravny. Nicmene i tady se sem tam najde nakej skvelej vtip. Dost mozna nejslabsi hra DJC ale o fous to na tech 5* precejen bude.(22.2.2008)

Žádný zásadní kvalitativní úpadek jsem nespozoroval. Neříkám, že Afriku mám od Cimrmana nejradši - Záskok nebo Vražda jsou zábavnější, ale u některých her jsem se naopak bavil méně (Lijavec, Posel z Liptákova)...(6.3.2006)

Moje první zkušenost s divadlem Járy Cimrmana, která nedopadla úplně podle mých představ. A podle toho, jak to na mě působilo, si myslím, že vidět představení naživo a zažít to masové vzrušení publika přináší úplně jiný pohled na věc, než z gauče v obýváku.(7.8.2011)

Je zajímavé, že někteří tvrdí, že Afrika není tak dobrá jako jiné hry, já osobně ji naopak řadím hned za své nejoblíbenější Dobytí severního pólu. Jmelí, brašna, brífing, Turci, zahoďte Korán, čtěte Bibli, je obrázková. J. V. Sládek, Češi jsou národ prosíravý...(29.10.2005)

"Bratře, otče, blbče jdi do háje!" 90%(25.4.2005)

Jediná hra, na které jsem byla osobně přítomna a měla jsem to štěstí vidět pana Mistra Ladislava Smoljaka na vlastní oči včetně celého cimrmanovského divadelního souboru. Nádherný zážitek(18.5.2012)

Jeden z těch slabších Cimrmanů, bhužel. Jistě, pořád je to jedno z toho nej, co u nás máme, ale tak nějak tomu chybí napětí děl z doby protikomoušských jinotajů a meziřádkových významů. Bohužel, ač je dnešní doba už stejně debilní a nuzná, tento rozměr postrádá.(28.7.2011)

Něco na tom bude, že je zde takový zjednodušený humor, ale pořád je to Cimrman.(13.1.2006)

Prostě Cimr(7.1.2010)

Génius schovaný ve Zdeňku Svěrákovi a Ladislavu Smoljakovi (tím nechci ostatní členy souboru nijak shazovat, ale tito dva mistři jsou přeci jen nejzasloužilejší cimrmanologové) se nejvíce projevuje právě při představeních DJC, protože u Cimrmana je dovoleno vše! Každý seminář a každá hra jsou jedním slovem GENIÁLNÍ! Neexistovalo, neexistuje a ani nebude existovat lepšího, vtipnějšího a inteligentnějšího humoru!(21.2.2008)

Nejvíce rozdováděný Cimrman. [Přesná stopáž: 94 min](9.3.2008)

"A věděli jste, že jmelí je cizopasník? Ale jděte!"? Jmelí si dovoluji používat jako součást své normální mluvy (to by člověk nevěřil, při jakých situacích se dá použít). No a nakonec...Josef Václav Sládek-CH!(16.2.2008)

80% - Není to jeden z top Cimrmanů, ale pořád je to naprosto okouzlující a inteligentní dílo...(17.10.2007)

• xxmartinxx

Neuvěřitelný pokles kvality. Opakování vtipů se jmény a slovy už po tisící není účinné, ale povětšinou trapné. Cimrmany mám vážně rád, ale tohle se krutě nepovedlo. Poznat, kdy je téma opotřebované, je taky umění...(13.2.2011)

Menim na pet hvezd. Jako vino k archyvaci urcene. Cim starci tim lepsi.(8.7.2010)

• WANDRWALL

Cestovatelé, co se vydají do Afriky, tak musí být připraveni na velký rasismus. Černí tam bílé nechtějí. A přece další a další cestovatelé i z Česka míří do Afriky. Afrika je ale širokánský pojem. Každá země má svou kulturu, své dějiny, a to jaksi tahle hra nebere na vědomí. Slabší hra, škoda, původně jsem si myslel, že dám aspoň čtyři hvězdičky, ale není to možné.(29.8.2010)

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9