Ukradené Vánoce (1993)

Detailní, dech berující animace. Hudba a texty, kterými se inspiroval i Marilyn Manson. Roztomilý kostlivec Jack, jakožto Satan Claus je naprosto k sežrání. Vhodná pohádka na dobrou noc pro malé i velké rošťáky :o)

Star Trek (2009)

Ocitla jsem se na tomto filmu v kině zcela náhodou a nic moc jsem od toho nečekala. Ale namísto klimbajících víček a rozbolených zad s unuděným výrazem na tváři --> nadšení veliké a prolomení veškerých mých dosavadních stereotypních názorů, které se vzali kdo ví odkud.

Stmívání (2008)

Upííírciii paráááda, škoda jen té přemíry komerce okolo tohoto snímku. Lehce zhlédnutý film, nic světoborného, ale jakožto heteresexuální divačka se mrknu i na pokračování... :o)=

Narušení (1999)

Co dodat? Od tohoto filmu jsem se nedokázala odtrhnout. Perfektní herecké obsazení, a nastínění problematiky, která se týká nás všech, ať už z větší/menší míry. Opět se k tomu vztahuje mé oblíbené rčení - Nikdo není tak normální, jak se na první pohled zdá (pozn.: úvodník z knihy Psycho).

Útěk do divočiny (2007)

Husí kůže, několikahodinové omýlání tohoto příběhu v mé mysli..nádherné prostředí a úchvatný životní příběh člověka, který se nedokázal smířit se současnou společností, která pohlcuje lidi do sítí materialismu a egoismu...tak a teď rychle pro knižní vydání.

Casanova (2005)

Valencia...atmosféra tohoto města spolu s důmyslností Giacomovy postavy. Nechybí akce,reakce,příčina,láska,sex,fatalismus prostě úplně nejvíc..

Temný rytíř (2008)

Heat jakoby tušil, že to bude jedna z jeho posledních rolí a dle mého názoru do ní dal všechno. Všechna čest Jacku Nicholsonovi, ale po srovnání obou "šašulů" je pro mne správně vyšinutý Joker jen jeden. Originál musel být v mé poličkové síni slávy < :O)

La Bamba (1987)

Dlouho byl pouze matnou vzpomínkou na báječný film, který jsem viděla jako malinká. Po pádu socialistického režimu byl tento film zakázán vysílat na veřejnoprávních televizích. Z důvodů, které mi doteď nejsou moc jasné. Nedal se sehnat ve videopůjčovnách prostě se po něm slehla zem a ti, kteří jej neměli na VHS měli zkrátka smůlu. Leč setrvala jsem a až díky CSFD si ke mě po letech opět našel cestu. Srdeční záležitost, co budu povídat..

Čelisti (1975)

ttttttddddtttdddtdtdtdtdtdtd...a CHLAMST! Melodie, kterou znají snad všichni a mě provází pokaždé, když už i v rybníku nenahmatám dno...super filmík, který ovšem má jednu chybu a to tu, že z nebohých žraločků dělá krvelačné monstrum a vyvolal opravdu silnou sharkofobii. A kniha je ještě lepčejší:op

Strach a hnus v Las Vegas (1998)

Naprosto přesvědčivé ztvárnění hlavních postav v podání Johnnyho Deppa i Del Tora. Lze jednoznačně říci, že euforické post drogové scény nemohly být pouze nastudovány, nýbrž praktikovány:op