Sněhurka a lovec (2012)

V prvé řadě Sněhurka nevypadá jako nejkrásnější žena na světě. Film, ač se snaží sebevíc, je plný nehorázných klišé a stupidních hlubokomyslných výroků. Motivační proslov Sněhurky před bojem to byly jedna perla vedle druhé a trpasličí píseň vyslovené utrpení a hlavně Sněhurka a lovec nemá konec. /POZOR, spoiler/ Porazí se zlá královna a to je vše - už se neřeší lovec, Sněhurka ani její kamarád z dětství. Nic. Slabota: 50%.

LEGO® příběh (2014)

Prvotní dojem - tak dlouhé stop motion video s legem jsem ještě neviděl. Vypadá hodně nesourodě a až amatérsky, i navzdory tunám počítačové animace. Nejrušivější ze všeho je to proložení hranými scény. Nebýt jich, hodnotil bych film mnohem lépe, přestože by pak zůstala řada příběhových trhlin, ale myslím, že by to bylo mnohem lepší, než takhle bezzubý mravokárný film. Samotná dějová linka není moc čistá a je spíš pro děti a nezachraňuje to ani křečovitá snaha psychologicky probarvit postavy. 40%

Nymfomanka, část II. (2013)

Vůči předchozímu dílu vysloveně slabota - ten předchozí se aspoň snažil šokovat a to se mu dařilo. Dvojce se to nedaří, možná proto, že jednička nasadila laťku hodně vysoko. Je psychologičtější, ale nejde dost do hloubky a divák (nebo aspoň já s přítelkyní) jsme další hlubiny její osobnosti netoužili objevovat a když to slangově dovrším "ten konec to úplně zabil". Navíc ta herečka ani není moc hezká a vidět ty její prsa, to je je nic moc zážitek. S bídou dvě hvězdičky.

Princezna Ano (2009) (TV film) odpad!

Tak hrozně natočenou, tak hrozně provedenou pohádku s tak příšerným příběhem jsem snad ještě neviděl. Máloco si tak zaslouží hodnocení ODPAD.

Nymfomanka, část I. (2013)

Zajímavě natočené, plné rádoby skandálních výjevů, pokus o hlubší poselství fibonachiho řadou. Chcete-li nevšední film plný deformované erotiky s rádoby filozofickým poselstvím v podobě příměrů k muškaření, tak je Nymfomanka pro vás jasnou volbou. Tři hvězdy za to, že to drží pohromadě a že jsem nic podobného ještě neviděl. Čtvrtá za milou společnost při tomto filmu.

300: Vzestup říše (2014) odpad!

Nehorázná strašně nerealistická sr@čka - vykradačka zpomalených záběrů z Matrixu, nerealistické CGI záběry počítačové animace (z toho papundeklové ateliéry a zelená stěna přímo dýchá na každém rohu), všude spousta červeného slizu (ani se nedá říct krve), snaha šokovat za každou cenu (polibek s useknutou hlavou), spousta zavádějících faktů (no jo, Hollywood), oslava brutálního násilí, ale hlavně mučivá nuda - 300 je sice samá akce, ale nemá duši!

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Jestliže se první díl dal shrnout "A vydali se na cestu...", tak se druhý díl dá shrnout slovy "A došli k hoře...". I přes informační a dějovou prázdnost filmu dominují hezké lokace, výtečné triky a velkolepé scény. To ho mírně vytahuje nad šedý průměr. 70%.

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Četl jsem původní knihy. Od knihy se v lecčems odlišuje. Do filmu se nevešla ani polovina humoru z jeho předlohy. Vogoni jsou tu mimochodem mnohem hezčí, než se o nich píše. V celé původní sérii jsem si nějak nevšiml, že by Ford Perfect byl kromě nezaměstnaného herce rovnou i afroameričanem (to abych zachoval multikulturní korektnost). Závěr se už dost mísí a ohýbá směrem k ukončení v jednom dílu. Nedá se říct, jestli je to špatně či ne. Docela mě zklamala Sartinbartfastova kancelář, která vypadala jako z laciného východoněmeckého sitcomu. Samotné dotažení konce s myšmi bylo dost ubohé a hodně odlišné od originálu. Od té doby je film vůbec jakoby po lobotomii - Slartibartfast říká "Tak co, tak už Zemi doděláme. Arthure je něco, bez čeho by se Země obešla?", Na to odchází Arthur s Trillian a Zafod s víceprezidentkou. Předtím naprosto v rozporu s předlohou je na Zemi v domku oblehnou Vogoni a všechny je vyřadí depresivní Marvin. Jednou depresivní střelou z pušky, která doposud střílela jen jeden na jednoho... Končí to, že v Srdci ze zlata jedou do Restaurantu na konci vesmíru (druhá z pěti knih). A na to, že je to o Stopařově průvodci po Galaxii. Tak se samotný průvodce ve filmu mihne pouze jednou dvakrát. Nápis Don't Panic je ze špatné strany, průvodce nemá žádné tlačítka a udělali z něj spíš skládací tablet. Dál záznamy z něj se ve filmu občas mihnou, ale buď pouze jako voiceover nebo jako jednoduchá animace. Trochu škoda. Pak mi trochu neleze do hlavy, že delfíni, kteří ze Země utekli před jejím zničením, protože o něm věděli, se hned na ní vrátí pár vteřin po dozkonstruování Země ještě v tom magratheaském boxu... Spousta promarněného potenciálu zabaleného do leštivého hollywoodského pozlátka s vynuceným happyendem.

Elysium (2013)

Spousta efektů, neuvěřitelně plytký příběh a k tomu zbabraný happyend. Hollywoode, co to s tebou k sakru je? Zajímavou scifi myšlenku naprosto do země zadupává její provedení. Člověk ozářený radiací se rve do krve v transformerským obleku, i když by měl dávno umřít, zase jsou do všeho zapojené nemocné děti atd. atd.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

RIPD je příjemná akční jednohubka. Neskrývám, že jsem silně ovlivněn Kickass 2, kterou jsem viděl včera. Zde funguje napětí, dramatické scény i humor. K tomu výtečný hudební doprovod a filozofický přesah s jasnými, ale předem nečekanými pravidly a i hodně artové stvárnění. Komentář od verbala mě přímo rozsekal.