Scooby Doo: Měsíční nestvůra vylézá (2015)

Scooby Doo v tomto provedení přichází o svou typickou animaci, Shaggyho a Scoobyho zcela bez nápadu pronásleduje příšera. Aspoň, že ještě stále mají rádi jídlo. V tomto filmu je opravdu příliš použita počítačová animace a efekty. Asi si myslí, že to zakryje slabý příběh a ještě slabší zpracování.

Birdman (2014)

Šíleně dlouhé, šíleně utahané a na to, že je to komedie jsem se ani jednou nezasmál. Po 80 minutách přemýšlím, jestli to dám celé. Jinak chápu, co na tom ty z vyšinuté kritiky z Ameriky bere - proniknutí do jejich pokřiveného světa polopravd.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Velmi stručný dojem: Pustil jsem si to večer před spaním, začínalo se mi chtít spát, ale řekl jsem si "pauznu to, až skončí ta trapná bitva". Čekal jsem dost dlouho, pak kouknu na časomíru a dvě hodiny pryč, zbývá dalších 10 minut, tak to dokoukám. Plus, že jsem při tom neusnul, mínus za naprostou prázdnotu a monotónnost. V knížce to může být sebehezčí, ale tady je to nuda na 144 minutách filmu, co by se vešel do jedné 22 minutové epizody seriálu včetně znělky a závěrečných titulků. Navíc tu vynikají malicherné roztržky a nelogické chování postav.

Návrat blbýho a blbějšího (2014)

Film předčil má nevelká očekávání. Byl vtipný, svěží a měl vyvážený poměr fekálního humoru. Zasmál jsem se hodněkrát a o to u komedie přece jde. 75%.

Láska na vlásku (2014)

Epický pohádkový příběh bez jakékoliv pohádkovosti, až na tu záměnu. Pohádka nudná táhlá, ale jako drama dobré. Jen ten konec a rozuzlení s dvojníky není vůbec uspokojivě vyřešené, ač se herci snažili, seč mohli. Za mě 65%.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Naprostý odpad - takovou sra*ku jsem už hodně dlouho neviděl. Scénář musel psát někdo slabomyslný. Celá pohádka pro spokojené sledování vyžaduje buď mentálně retardované dítě nebo dospělého po lobotomii. Naprosté zklamání nevytahují ani PC zvuky při používání kouzelné hůlky nebo rybo-/prasodlak. Má i nezáviděníhodné prvenství - už po prvních 15 minutách jsem se netrpělivě díval na hodinky a čekal, kdy ta blbina skončí - připadal jsem si jako po dvouhodinovém filmu. Postavy jsou povrchní, děj mají bohatější a propracovanějšíé i filmy s Bruce Leem. Dialogy jsou asi nejslabší stránkou - tak neskonale nudí, že toho, kdo je napsal, bych je nechal za odměnu poslouchat dokola několik dní, aby ho to nutkání psát takové věci napříště přešlo.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Sin City působí jako jednohubka se svérázným komiksovým zpracováním. Tím nijak extra nenadchne, ani nezklame. Příběh je postupně vystaven a nakonec propojen. Bez dojmu slepence. Ale pravda, některé postavy se chovají jako po lobotomii. Kvituju, že tam nelítají hektolitry krve, ale jen stylizace.

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Vycpávkový a naprosto zbytečný film bez charisma s plnou překrásných a drahých efektů stvořených jen pro marnotratné utrácení peněz a to vše jen pro restart série X-Men. Na tenhle film se už znovu nepodívám. Nemá duši jen samé přeplácané kudrlinky.

Buzíci (1974)

Sice je z tohoto filmu spousta historek z natáčení a celý zvědavý jsem ho shlédl, ale žádný extra velký zázrak plný gagů to není. Ano, je tam spousta absurdních a zajímavých situací, ale já se nesmál a k filmu se už nemám chuť nikdy vracet.

Diktátor (1940)

Hezká paralela na historické události, plno narážek. Spíš drama než komedie. Film mě nicméně moc nebavil. Rozjel se až ke konci. 70%