Kick-Ass 2 (2013) odpad!

U prvního dílu jsem se opravdu bavil. U tohoto jsem se ani nepousmál. Možná jsem měl přehnaná očekávání. Vůbec mě nechytl. Hudba, střih a snad i režie dobrá. Postavy jsou jen jako své nepodařené karikatury, nejsympatičtější z nich je Mindy a pak ten pes (nebo možná naopak), Mindy je jako po lobotomii taky a když se na ní koukám, připadám si jako pedofil. A scénář samotný, díky kterému tam zmateně poletují různé nepodařené postavy, to je katastrofa srovnatelná s deseti morovými ranami. První půlka filmu dělala ještě letmé naděje na zajímavé a duchaplné zakončení. Místo toho nám neservírovali jen nedomakanou nevkusnou řežbu cáklých elasťáků. Moralizační epilog na závěr taky nemá chybu. Může ten film ještě víc klesnout? Ano, může! Se závěrečnou potitulkovou scénou!

Čtyřlístek ve službách krále (2013)

Čtyřlístek ve službách krále je zapeklitý film. Jsou v něm poznat ty obrovské porodní bolesti, které se odráží jak v příběhu, tak i na úrovni animace. Samotná animace leckdy působí dost lacině. To platí zejména pro scény ve města na větší prostorech, samotné figurky Čtyřlístku dopadly docela dobře. To se však nedá říct o postavě lva. V příběhu je pár docela slušných písniček se scénami a la videoklip. Horší je to už se samotným příběhem - zbytečně nastavovaný, zbytečně dlouhý, zbytečně překombinovaný, zbytečně naivní a zbytečně s logickými trhlinami. Děti to zabaví, poprvé asi i Vás samotné, ale vidět to podruhé, nanejvýš potřetí to bude utrpení i pro chytřejší děti.

Zpráva o Europě (2013)

Nebavilo mě to. 60 minut nudy, 20 minut předvídatelné akce, happyend nikde. K tomu špatné CGI animace (naprosto nedostatečně zvládnutý Jupiter, o Europě nemluvě. Někdy ti kosmonauti vypadají odborností, emocionální stabilitou a uvažováním jako osazenstvo z Vyvolených. Spoiler!!! Venku je něco, co reaguje na světlo reflektorů, jsme na tenkém ledě... takže budeme svítit, co to dá. Před odletem nezkontrolujeme palivový systém, atd. Shrnutí: film mě nebavil, nebyl pro mě vizuálně ani příběhově zajímavé, žádné sexy herečky, žádné poselství, žádné napětí. 40%. Jako drama by dostal o 10 možná 20 % víc, ale oficiálně se vydává za sci-fi thriller.

Cartouche (1962)

Jako všechny francouzské historické filmy natočeny v tomto období - nádherné lokace, kostýmy i sympatičtí herci v čele s Belmondem. Ale zde si nemůžu pomoct - neustále zmatené, splácáno páté s devátým a deváté s třetím. Normálně jsem čuměl s otevřenou hubou, kde se najednou ocitli, co se to tam děje a proč některé postavy jednají jako po lobotomii. Na ukrácení dlouhé chvíle dobré, na jedno podívání jakž takž, ale opakovaně se k tomu vracet? Děkuji, nechci. Slabých 45%.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Rychle a zběsile 6 je nonstop akcí, která nedá divákovi ani šanci přemýšlet. To je její hlavní slabina a zároveň i silná stránka. Všechny logické nesmysly, nepřesnosti, přehrávání, nesmyslné dialogy to přebíjí. Dvě hodiny nonstop akce. Dalo by se říct, důstojné zakončení této uspěchané, místy nekonzistentní ságy. Jenže není všem dnům konec a nás čeká ještě nastavovanější sedmička. Zadní vrátka si tvoří až během posledních pěti deseti minut. Nemůžeme skončit happyendem, tak jedna členka týmu umírá. Po titulcích její partner jede na její počest do Tokya, jak si plánovali. Tam umírá při automobilovém závodu, kde ho jeden záporák sejme a pronáší "Torreto, těš se". Tohle parádně kýčovitý oslí můstek. Příště prosím ne tak okatě.

Je to soda (2005) (seriál)

Na seriál jsem se rozhodl podívat po té, co jsem si v novinách přečetl, že bývá označován za "Jistě, pane ministře" 21. století. Tomu ale nesahá ani po kotníky. V BBC si myslí, že samými fuck, shit, křičením a nesouvislou a přehnaně rychlou mluvou vykouzlí komičnost. To se mýlí. Uspává mě to, znechucuje mě to, ani koutky mi necukají. Vidím tu stejně zvrácený vývoj jako v případě hororů, kde čím nechutnější, tím je to údajně strašidelnější. Zde čím více sprostých slov a trapasů, tím vtipnější. Hodnotím po dvou dílech. Na další už nemám sílu. Mimochodem příšerná kamera, i amatér s 10 let starou kamerou točí lepší video. Až z toho dostávám mořskou nemoc. Ačkoliv jsem chtěl být velmi shovívavý, tak tři hvězdičky by byly za komediální seriál, který má jiný styl humoru, než mě baví (jedna hvězdička dolů), za přemíru vulgarismů, příšerné dialogy jde dolů další a naprosto otřesná kamera sráží ještě jednu.

Scary Movie 5 (2013)

Sice je vidět, že se snaží, ale buďto to by dáno naprosto otřesnými titulky nebo nevyváženým scénářem, já se však moc nenasmál. Některé scény jsou hi-tec zpracovaný a jinde jen jede model autíčka po plastikové krajině. To samé platí i o kostýmech šimpanzů. Mimoto, už klasicky, postavy nemají mozek, ale jen shluk zmateně spínaných neuronů.

...a Bůh stvořil ženu (1956)

...a Bůh stvořil ženu je klasickým romantickým dramatem, které stojí i padá s půvabem Bridgitte Bardot. Nic víc, nic míň.

Sbal holku a vypadni (2009)

...jak vůbec ta sra*ka končí? To snad nemělo ani scénář. Jediné co Sbal holku a vypadni drží pohromadě je směsice výbuchů a výstředních soubojů.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Smrtonosná past bez pasti, smrtonosná past bez Bruce Willise v hlavní roli, smrtonosná past, kde Bruce Willis nejdřív hraje druhé housle/blbečka, který je přítěží, a někdy v půlce se promění na nepostradatelného alfa samce. Všechno bez ladu a skladu vybuchuje a detaily jako je logika se vůbec neřeší. Proč mi připadá, že scénář zase psal někdo s IQ houpacího koně. Dostalo mě jak na konci ten vrtulník záměrně vletěl do toho baráku. Na druhou stranu jsem čekal pouze další akční oddychovku a tu jsem dostal. Jmenovat se pouze "Opět v akci", zatleskám, ona se ale jmenuje "Smrtonosná past: Opět v akci", netleskám a truchlím.