Méďa Béďa (2010)

Méďa Béďa je takovou odpočinkovou rodinnou záležitostí. Neurazí animací mluvících medvědů a jedné želvy, výkony živých herců ani kamerou. Bohužel však ani ničím nenadchne. Děj naštěstí není úplně schématický a předvídatelný. Za pár dní si na tento film ani nevzpomenete. Děti rozhodně zabaví a bude se jim líbit.

Interstate 60 (2002)

Zajímavá směsice komedie, dobrodružna, dramatu a romantiky. Ve filmu je spousta hříček, narážek a zajímavých situací. Mám ale takový neodbytný pocit, že by mohly být ještě lépe využity. Jinak film byl opravdu příjemným překvapením. Doporučuji pro relaxaci. Uděluji 80%

Red Force (1986)

Prvních 60 minut to šlo. Byla to ta klasická hongkongská akční jízda s vtipnými hláškami, které nezazdil ani nepříliš podařený dabing. Ale po té doby to šlo s filmem s kopce. Nejspíš nějaký postup, jak film natáhnout a dostat do něj emoce. Nelogicky zemřou tři hlavní postavy a vytratí se téměř veškerá akce. Skoro jako kdyby vyměnili režiséra, nebo došly peníze. A ještě poznámka ke kvalitě dabingu: v tichých pasážích je slyšet "bzzzz....".

Lovecká sezóna 3 (2010)

Lovecká sezóna 3 je jedním z nejhorších animovaných filmů, co jsem kdy viděl. Měl jsem tu smůlu, že jsem jí viděl přímo v HD. Díky tomu jsem viděl, že textury jsou velice nekvalitní. Les stromů je složen z jednoho nekonečně nakopírovaného typu, naprosto šíleně vypadají i postavičky - nesympatické, neforemné a zpracování srsti je naprostá katastrofa. Co se týče dějové stránky, tak ono už samotná Lovecká sezóna 1 nebyla žádným skvostem, ale bavila. S dvojkou to šlo už s touto sérií z kopce. Trojka v tomto trendu pokračuje. Děj mě nezaujal, vtipné hlášky jsem nenašel, děti to snad ale ještě pobaví. Mně to utvrzuje v tom, že snad čemukoliv, co má nálepku "videofilm" je lepší se vyhnout. Proto slabých 20%.

Bláznivá mise (1982)

Sice po stránce zpracování a částečně i hloubky děje žádný extra skvost, ale rozhodně, co se týče porce zábavy, adrenalinu a akce kousek hodný shlédnutí. Skvělé souboje, blbůstky s roboty, honičky a hlášky. Prostě všechno, co očekáváte od ztřeštěné hongkongské akční komedie z osmdesátých let.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009) odpad!

S odstupem musím ještě snížit hodnocení. Je to jeden z největších odpadů, který jsem kdy viděl. Snaží se parazitovat na úspěšných jménech svých předchůdců. Šestka už nebyla nic extra, ale tohle je moc. Jediné, co to má společného se sérií je název, neustálé zmiňování Stiflera a pak herec Eugen Levy, který tento nepovedný kousek chvílemi, když se objeví na scéně vytahuje tento brak z bahna. Ale ani toto na jednu hvězdičku nestačí. Film je směsicí fekálního humor, nehezkých a nesympatických herců v kontrastu se silikonovými (porno)herečkami, v dialozích ztrácí ještě víc, děj neděj a kameraman, střihač a režisér by si místo Oskara zasloužili dostat po ... Byl to jeden z těch mála filmů, u kterých jste rádi, že jste nic neplatili a měli jste možnost rychloposuvu.

Ultra Force 1. (1989)

Film, který nezaujme dějem, kamerou, střihem ani hláškami. Na akční film příliš pomalý, na krimi příliš jednoduchý, na thriller příliš nudný. Na to, jak jsem se po přečtení úvodního textu na film těšil, je to příšerné zklamání. K tomu se přidává dle mého necitlivý dabing a ošklivé hlavní aktérky. Filmu jsem dal šanci 20 minut a nemám sílu dokoukat. Za tu dobu bylo nejlepší pěvecký číslo v klubu (asi 0:15:00). A perlička na závěr - místo toho, aby ve filmu hrál Jackie Chan, mají tam postavu pojmenovanou Jackie Chan...

Mickey's Elephant (1936)

Co k tomu dodat? Krátká animovaná groteska, která by některým tvůrcům vystačila i na celovečerní film. Na to, že je přes 70 let stará vyniká vysokou kvalitou animace, i ozvučením. A už vím, odkud vzal disney předlohu k Dumbovi. A Kulmonovi děkuji za odkaz.

Na vlásku (2010)

Na vlásku je zjednodušeně řečeno takový komediální muzikál s výbornou animací podobající se současné špičce animované tvorby. V tom je ale také zároveň největší nevýhoda tohoto kousku od Disneyho - pokud máte jako já Disneyho spojeného s krásnými animovanými kousky alá Mickey Mouse, Lví král apod., tak vám bude připadat jiné, zvláštní, nezvyklé. V anglickém originále jsou příjemné hlasy, dobré vtipy a hlášky, příběh je kupodivu docela duchaplný a je košatý. V animaci jsem si nezvykl na ty nezvykle velké, permanentně vyšpulené oči princezny a nezbavil se dojmu, že vypadá jak Barbína od Mattela. Film za shlédnutí ale rozhodně stojí. 80%

Gone in 60 Seconds (1974)

Gone in 60 Seconds je zajímavý film, i když nezaujme hereckými výkony či vtipný dialogy. Abyste to tak vnímali, musí se vám ale aspoň trochu líbit auta. Celý film se točí okolo aut. Přímo mi spadla čelist při procházce dokem kolem těch ukradených aut - vážně tam bylo 48 nablýskaných kár. Jinak k filmu: první půlka je taková nezáživná. Samé dialogy s malým náznakem akce. Druhá půlka je už lepší. Opravdu monstrózní, přes půl hodiny trvající, automobilová honička. Když se na film podíváte, tak pochopíte, proč se film jmenuje Gone in 60 seconds, ale i pochopíte, proč v novodobé předělávce se všechno točí kolem auta s kódovým označením Eleanor. A konec je dost otevřený...