Maximální rychlost (2007)

Céčkoidní americká rádobyobjevná sračka. Navíc bez příběhu, nových nápadů, hereckých výkonů, hlavně ale s velkým množstvím poprsí velikosti 3+. U mě za 2 hvězdičky díky oněm... autům :-)

Správci osudu (2011)

Za ten konec ubírám jednu hvězdičku. Pakliže by to skončilo jen mírně odlišně a ne tak "sladce", byla by to bomba. Takhle je to pouze nadprůměrná podívaná ;]

Hospoda (1996) (seriál)

Jediný seriál, který se Nově opravdu povedl :-) V době superstar, megastar a dalších ptákovin, je to jako dar z nebes. A to i přes to, že se jedná o XY reprízu.

Serenity (2005)

Když bych hodnotil bez znalosti Firefly, tak za 3,5-4*. Jelikož jsem ale seriál nedávno s nadšením shlédnul a zároveň díky faktu, že film je jeho naprosto skvělým zakončením (není úplně nutné seriál znát, film je dostatečně samostatný), nemohu dát jinak než na 5* ;) Naprosto skvělé, jen houšť takovýchto sci-fi!

V hlavní roli já (2008)

Tak tohle byla opravdu velmi slušná podívaná :) Britský humor mi opravdu není cizí a tak sem se na tohle opravdu těšil. Smál jsem se víceméně po celou dobu filmu, nicméně existovaly o několik okamžiků, kdy sem doslova smíchy prasknul :) Takže kdož ještě neviděl, směle do toho.

Black Books (2000) (seriál)

Tak přesně tenhle humor já můžu. U filmů/seriálů se, snad krom pár výjimek, moc nesměju, jelikož mi "konvenční" humor moc nevoní. U BB jsem naopak smíchy pukal :D Velká, převelká škoda, že tohle geniální dílko skončilo tak brzy.

Firefly (2002) (seriál)

Splácat dohromady sci-fi a western? To bude nějaká číčovina, říkal jsem si. A kupodivu, není! Je to veskrze dobrý dobrý seriál, který občas velmi mile překvapí svou originalitou a vtipem. Dlouho sem váhal mezi 3 a 4*, nicméně nakonec sem se přiklonil k hodnocení nižšímu, nicméně až dojedu seriál, tak si dozajista střihnu film a pak možná hodnocení upravím ;)

Přepadení v Pacifiku (1992)

Nezapomenutelná klasika, akčňák v tom pravém slova smyslu. Navíc ve velmi svižném tempu, ani na chvilku nenudí.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Po shlédnutí všech filmů jsem rozdal hodnocení. Pak sem zkusil knížky a musím říci, že kdyby mi to nebylo "hanba", tak snad i hodnocení filmům snížím. Jasně, jsou super, ale když už znáte knižní předlohu a víte o tom "malinko více", tak vám určité aspekty filmů (změny, výmysly, ...) začnou vadit a kazit tak celý dojem z celé série. Takže moje rada zní - nejdříve filmy, pak knížky. Nebo jen knížky :-)

Zelená zóna (2010)

Výborná oddechovka, i když tomu povaha a námět filmu nenasvědčuje. Ale já prostě tyhle typy filmů můžu a odreaguju se u nich parádně. Žádná síň slávy filmového nebe, ale solidní 3 hvězdičky.