Serge Gainsbourg: Heroický život (2010)

Velmi těžce se mi to hodnotí, jakožto životopisný film, na který sem do kina šel, to rozhodně neobstálo. To a velmi zdlouhavý závěr jsou ovšem jediné dvě věci, které bych tomuto dílu vytkl. Režisér při svém debutu odvedl opravdu skvělou práci, herci všichni předvádí naprosto úžasný výkon. Hrozně se mi líbil ksicht, ve většině filmů mi nějaký vnitřní hlasy hrdinů a podobný věci hrozně vadí a když se na plátně po několika minutách za malým Sergem objevila kráčející hlava, začal sem se bát na co sem to do kina vlastně šel. Režisér s tímto prvkem ale pracuje tak dobře, že jsem si na něj velmi rychle nejen zvykl, ale dokonce sem si jej vychutnával. A některé scény jsou opravdovou lahůdkou (hlavně scéna s BB, piánem a prostěradlem. MImochodem zkuste si vygooglit reálnou podobu Serge nebo třeba Jane Birkin, ta podoba je neuvěřitelná ;)

Záchranáři (2006)

Kvalitní akční film z neokoukaného a velmi atraktivního prostředí. Akční scény jsou velmi napínavé a nedá se odpředu vždy odhadnout, jak která akce vlastně dopadne. Herci všichni taktéž velmi dobří, scénář taky, jen chvílemi je až k smíchu (například instruktorovo objeti s Hodgem po ráně do nosu). Jo a výsledný dojem u mě dost srazil šíleně přeslazený happy-end.

Ônibus 174 (2002)

Drsný dokumentární snímek, ukazující nám že v prostředí favel v Riu de Janeiru jsou hrůzné činy na denním pořádku, policie je brutální či zkorumpovaná a mnoho lidí, kteří skončí na druhé straně zákona nemá vlastně až tak moc na výběr. Snímek nám představuje událost, kdy brazilský mladík Sandro přepadl se zbraní v ruce autobus městské hromadné dopravy a několik hodin v něm držel rukojmí. Avšak nabízí několik různých pohledů, od zasahujících policistů, přes některé z rukojmích až po členy Sandrovi rodiny. Názory a pohledy jsou prezentovány všechny, avšak žádný není nějak vyzdvihován, nebo naopak zatracován, každý ať si vytvoří vlastní názor. Chvílemi opravdu strhující a dechberoucí, celkově tomu však prostě na pět hvězdiček něco chybí. Dokument je chvílemi možná až příliš zdlouhavý a některé rozhovory by se dali určitě zkrátit, či úplně vypustit. Avšak bezpochyby věc, kterou by měl každý vidět.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Určitě nejslabší CSI z trojlístku Las Vegas, Miami a New York. Vše začíná již hlavním hrdinou, David Caruso nesahá především Williamu Petersenovi ani po kontíky, jeho rádoby úderné hlášky a ještě rádoby drsnější pohledy a hry se slunečními brýlemi jsou po pár dílech neskutečně otravné. Stejně tak jako při jakémsi bloumání po místě činu vždy objeví zcela zásadní a důležitý důkaz. Blonďatá vyšetřovatelka, která se po spáleništi prohání v bílých kalhotech a přesto zůstane dokonale čistá a neušpiněná a tak je to v téhle kriminálce snad se vším. Hloupé a trapné. Ve všech třech CSI také občas zůstává rozum stát nad tím, jaké důkazy to vyšetřovatelé najdou a všem je jasné, že to odpovídá snad všem zásadám zdravého rozumu či logiky, v MIami jsou takové důkazy snad v každém díle. Takhle tedy opravdu ne.

M*A*S*H (1972) (seriál)

Pro mě patrně nejlepší seriál všech dob, jeden z mála který si dokázal udržet vysokou úroveň po celou dobu a po skončení posledního dílu budete jásat nadšením, pokud se seriál začne ihned vysílat od prvního dílu znovu. Některé díly jsou až neskutečně vtipné, jiné zase mají hlubší myšlenku a zanechají ve vás silný dojem ještě nějakou dobu poté, co skončí. Vynalézavost scénáristů, co se dialogů týče, je občas až neuvěřitelná a ikdyž se některé vtipy po čase prostě musí začít opakovat, stále pobaví. Jeden z vrcholů televizní zábavy!

Transformers (2007)

Po vizuální stránce se bezesporu jedná o naprostý masakr a orgie, jedna akční scéna střídá druhou a divák nemá čas si pořádně vydechnout. Michael Bay odvedl kvalitní práci, stejně tak triky jsou na opravdu velmi vysoké úrovni a akční scény jsou neskutečně nabušené. Plno efektních záběrů na až neskutečné množství různorodé vojenské techniky také nemůže nechat asi nikoho chladným, stejně jako občasný velmi efektní zpomalený záběr. Avšak žádná scéna vám po skončení filmu nějak víc neutkví v paměti, navíc, při souboji obřích robotů je vše občas až moc zmatené a rychlé, takže vlastně není pořádně vidět co se děje. Po příběhové stránce jsou Transformers velmi nenápadití a neoriginální, chování a průpovídky robotů (Optimus prime v tomhle jednoznačně vede) jsou občas přímo směšné a při představování bych se nebál označit jejich chování dokonce za vyloženě trapné. Celkově se pro mě jedná o zklamání, čekal sem od toho teda o dost víc.