Sviňák (2013)

Bylo to, já to nedokážu ani popsat. Z hlediska kontroverze na mě rozhodně působivé, ale ten konec...chjo. Mám tenhle "skotský" humor ráda, ale čeho je moc, toho je příliš. Nejvíc bodů, ale dávám za famózního McAvoye. Takový roztomilý modroočko se tu změnil v osobu tak nechutnou a odpudivou, že s ním nemůžete soucítit. A za to mu tleskám! Tenhle člověk u mě velmi strmě stoupá.

Jasmíniny slzy (2013)

Okouzlující Cate Blanchett hrající tolik nesympatickou a rozmazlenou paničku, které přejete všechno to zlé, co se jí stane. Inspirace "Tramvají do stanice touha" je tu nepřehlédnutelná. Tohle je ale její komediální verze, ano komediální. Černě:-) Protože Blanche vám bylo aspoň trochu líto. Ale i tak jako tehdy Vivien tak i Cate by si za ztvárnění téhle neuvěřitelně protivné Oscara zasloužila!

Gangy z Birminghamu (2013) (seriál)

Nejlepší gangsterku posledních let nenatočili v Hollywoodu, ale vznikla v britské televizní produkci. Mám naprosto čerstvé dojmy(ještě mi zběsile buší srdce) a tak vám s čistým srdcem můžu říct, že to, co jsem prožívala při sledování PEAKY BLINDERS jsem už dlouho nezažila. První epizoda měla sice trochu vlažnější rozjezd, ale těch zbylých pět jsem dokoukala na jeden zátah! Vůbec si neumím představit, že bych na další díl měla čekat týden! Mé hodnocení asi není zcela objetivní, ale tady se sešlo všechno, co mě momentálně nejvíc baví! Gangsterka zasazená do doby krátce po první válce. Nádherné kulisy industriální Anglie, do toho hudební podklad složený převážně z hudební tvorby Nicka Cavea a Jacka Whitea, který nepůsobí vůbec rušivě a naopak k tomuhle žánru sedí jako prdel na hrnec! Dívím se, že to někoho nenapadlo už dřív. Použití Red Right Hand jako úvodní znělky může někomu znít prvoplánově, podle mě tenhle song byl stvořen pro tento seriál(televizní sérii, pokračování asi nebude. Béééé:-()a já už ho navždy budu mít spojeného s tímto pořadem a úžasná tečka nakonec v podobě Whiteovy předělávky Love is blindness (mnohem lépe využité než v Gatsbym) a nakonec Cillian Murphy, který se konečně dostal roli,kterou si zaslouží a nemusí se kvůli tomu převlíkat za ženskou! BBC díky, díky, díky, že upadající mainstreamovou filmovou tvorbu zachraňujete tou svou! Dlouho jsem žádnému pořadu nedala maximální honocení, ale PEAKY BLINDERS bych dala hvězdiček klidně 100!

Lásky čas (2013)

Takový milý nenásilný film, co potěší, zahřeje na duši a pobaví. Už dlouho jsem u filmu neměla takhle příjemný pocit. Přesto, že je to úplně mimo mísu mého zájmu, tak se mi to opravdu moc líbilo a dokážu si představit, že za pár let to bude ve vánočním čase stálice mezi Láskou nebeskou a Pretty woman:-)

Moulin Rouge (2001)

Tenhle film by si zasloužil těch hvězdiček aspoň 1000! S každým další shlédnutím se o tom přesvědčuji víc a víc a po nedávném průšvihu s Velkým Gatsbym jsem o tom přesvědčená, že tohle je jeden z nejlepších filmů všech dob!

Nic nás nerozdělí (2012)

Tyhle filmy se mi hrozně špatně objektivně hodnotí. Sama skutečnost,že je to podle pravdivého příběhu a pak ty hrůzy,co lidé zažijí film posouvá úplně mimo stupnici. Stejně jako válečné filmy. Nejsem schopná hodnotit ani herecké výkony,akorát těm dětem jsem to moc nevěřila. Brrr...ani svému největšímu nepříteli bych to nepřála.

J. Edgar (2011)

Ajajaj! Tady je plno věcí špatně. A to včetně Leonarda. Možná by měl přestat brát role "velkých" mužů. Tak v první řadě masky! Proboha...za tohle by někdo měl dostat minimálně pořádně ostrý vytýkací dopis! Celou dobu mi byli k smíchu a proto jsem se nedokázala plně soustředit na vyprávění. Hrůza, chudák Armmie Hammer z toho vyšel jednoznačně nejhůř! Neznám historické souvislosti, takže nevím nakolik se shoduje vyprávění se skutečností, ale pan Eastwood asi neměl Edgara moc rád, protože jestli byl opravdu takový jak ho ve filmu popisuje, tak se teď chudák obrací v hrobě. Leonardo podle mě přehrává a je to všechno hrozně...AMERICKÉ! Zlatej Letec... Jinak to byli vážně všichni významní muži ameriky buzny? Nic proti nim,ale už mi vážně začíná vadit, protože to cpou všude jakoby to byla nějaká nová kvóta jakože ve filmu musí hrát minimálně jeden zástupce rasové menšiny, tak tam musí být i zástupce té sexuální?

Sněhurka a lovec (2012)

Dlouho jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale poslední cca půl hodiny to zabila. A proč ne 4 hvězdy? Má to krásnou výpravu, Kristen Steward mi překvapivě vůbec nevadila. Slušelo jí to a nevypadala celou dobu tak nadrženě jako jindy...ehm...i když mít po boku Thora tak nadržená jsem :-P...nic..kde jsem to skončila? Jo! Film. Mno mě se to líbilo, vážně jsem od toho nic nečekala a tak mě to příjemně překvapilo. Ze původního příběhu o Sněhurce to, ale bohužel zůstalo opravdu málo. Možná, že kdyby si tvůrci nevzali přímo název Sněhurka tak mohli natočit krásný výpravný fantasy film a neprznit klasickou pohádku. Z čehož plyne asi nejvíc negativních reakcí. Kvůli tomu nemůžu jít nad 3 hvězdy.