Válka světů (2005)

Musím říct, že mě to docela zklamalo. Když se zaměřím na stránku vztahu Cruise-Fanningová x otec-dcera tak tedy ani v nejmenším mi to tak nepřipadalo no ten jeho syn toho bych asi sama zabila, kdyby byl můj. Jinak tak nějak průměr. Tohle bych od Spielberga nečekala. Poslední spolupráce s Cruisem dopadala více než dobře ( Minority Report) tak jsem čekala, že by tohle mohlo taky, nestalo se. Škoda... Doufejme, že jeho příští film (Mnichov) bude lepší. Na ten se hodně těším.

King Kong (2005)

Teda! Musím říct, že jsem byla velice příjemně překvapená. Po dlouho době jsem se v kině rozplakala. K remakům nemám moc vřelý vztah, ale tohle se povedlo. Herci byli skvělý. Akorát Adrien Brody mi v určitých chvílích připadal tak nějak...prostě to neni typ na hraní "akčních hrdinů". Jinak byl ovšem též skvělý :) Jediné, co mi opravdu vadilo byl ten rituál, kdy Ann obětovali Kongovi. To se mi vážne nelíbilo, tanečky domorodců, jejich grimasy, to mi připadalo až trapný. Ráda bych dala 4.5*. Ale to nejde, takže jsem se rozhodla spíš pro 4*.

Wallace a Gromit: Nesprávné kalhoty (1993)

Úplně náhodou jsem na to dneska natrefila když jsem přepínala mezi programy kvůli reklamám. Zastavila jsem se u toho a chvíli sledovala až jsem úplně zapomněla na původní program, na který jsme se chtěla dívat. Jedoznačně úžasné! Už kdysi jsem na tyhle dva viděla různé upoutávky, ale nikdy mě to nijak nebralo a to byla chyba! Teď jsem to viděla vážně supr, jak vlaková honička tak scéna kdy Gromit sleduje toho tučňáka, nebo co to bylo, a schová se v té krabici od psího žrádla! Opravdu velmi příjemné překvapení!

Třetí princ (1982)

Já mám naopak tuhle pohádku hodně ráda. možná je pro děti trochu depresivní a náročnější,ale aspoň se tam něco děje a neni to pořád dokola omílané téma jak chudý a hroupý Honza ke štěstí přišel.

Batman začíná (2005)

Velice povedený film. Úplně jinak zpracovaná myšlenka. Nejsympatičtější padouch pro mě byl Cillian Murphy, takový slizký a to šílenství v jěho očích...škoda,že nedostal víc prostoru. Nakonci si nechali zadní vrátka pro další díl tak doufám,že dopadne opaět tak dobře jako tenhle. dokonce musím říct, že se mi to líbilo i víc než původní Burtnův Batman. Burton má specifický styl filmů a já ho mám ráda, ale k této látce mi přeci jen víc pasuje Nolanovo zpracování.

Kletba bratří Grimmů (2005)

Velice povedený film. Na nic si nehraje je to čistá zábava, nesnaží se o nějakou hlubší myšlenku. Já osobně jsem se moc dobře bavila. I tento film mě utvrdil,že pohádky batří Grimmů rozhodně nejsou vhodné pro děti jako ani film sám, ale jinak je skvělý na odreagování, má spád a dobrý příběh.

Ostrov (2005)

Náhodou! Mě se to moc líbilo. Vzhledem k tomu,že naposled jsme tento rok byla v kině na hvězdných válkách a tenhle film byl ze zahraniří prezentován jako děsný propadák a já to šla jen kvůli McGregorovi jsem byla velice mile překvapená. Neřekla bych,že styl filmu byl o moc jiný než když Michale ještě spolupracoval s Jerrym. Film měl spád a zajímavý příběh...no uznávám ten konec..no,ale dalo se to vydržet. U mě plné 4*!!!

Live 8 (2005) (koncert)

bylo to skvělý! něco takovýho jsem už dlouho neviděla. Mám to celý nahraný na VHS,ale v listopadu to má vyjít na 4DVD takže půjdu do toho ;o)

Kill Bill 2 (2004)

Dávám mu sice 4* jako dílu prvnímu,ale nenadchnul mě tolik jako 1. Nevím čím to je...možná i tou hudbou kteráse mi v tomto díle už nezdála tak dominantní a myslím,že v prvním hrála velkou roli. A to rozuzlení jsem čekal teda něco víc...

O chytrém Honzovi (1985) (TV film)

to byla zase jednou blbost..to bylo tak blbý až to bylo dobrý!