Pokání (2007)

Dlouho jsem odkládala shlédnutí tohoto filmu a nadšené reakce jsem považovala za přehnané,protože Pýcha a předsudek při vší úctě nebyli nijak výjmečné. Ale toho, nechala jsem se unášet příběhem. Nenáviděla tu malou sv*ni. Bohužel její starší verzi už jsem moc nevěřila to POKÁNÍ. A btw. nosit celý život stejný sestřih je také forma pokání?

Počátek (2010)

Prozatím je na hodnocení brzy. Ještě vstřebávám dojmy. Srovnání s Matrixem odmítám. Spíš mě zarazila neuvěřitelná podoba charakteru postavy Cobba (Inception) a Teddyho Danielse (Shutter Island). Leonardo by si neměl vybírat takhle podobné role ještě k tomu takhle brzy za sebou. Podobnost nacházím jak v nevyřešeném vztahu s manželkou a všemi kostlivci ve skříni tak s tím koncem. Nepodezírám tvůrce,že by se navzájem vykrádali, dokonce mi to připadá jako uvěřitelná náhoda, ale jak jsem to v Shutter Island Leovi nevěřila tak v Inception mi to všechno připadalo přirozené. Čímž se dostávám k jádru pudla. Leo se sice učí a moc dobře,ale stále to ještě není perfektní. Na Teddyho prostě ještě herecky nemá, ale Cobb mu šel...dobře...tím chci říct,že Inception mohl být lepší. Není to vyloženě zklamání. Nespala jsem z toho celou noc:-) ale něco, NĚCO z čeho jsem po Matrixu nebo Pánovi prstenů několik let neměla klid se tentokrát nedostavilo.

Ztraceni (2004) (seriál)

Tak nám to už skončilo, ale čekala jsem bombastičtější konec po takové době a tolika dějových zatáčkách a vytáčkách. Prakticky se tam vůbec nic nevysvětlilo. Proč se dělo to a to. Proč ten a ten. Jednoduše šimtec! Naštěstí to opravdu vypadá,že se nechystá pokračování. 4* za to,že to po celých 6 řad udrželo mou pozornost i když asi jen proto, že jsem byla zvědavá jak to skončí. Dle mého názoru nejnešťastnější bylo rozdělení do několika časových linií. Anebo jsem to prostě nepochopila a jak poznamenal jeden trefný článek: Všechno se to zdálo psovi.

Ptačí svět (2001)

5* za tu nádhernou hudbu! Viděla jsem to v nějaké rozšířené 4-dílné verzi na ČT2 a normálně se mi u toho chtělo chvilkama i plakat dojetím :-)

Bílá stuha (2009)

Myslím si, že jsem těmto netradičním způsobům vyprávění celkem nakloněná, ale tohle se dle mého názoru tedy opravdu nepovedlo. Doslova jsem se nudila. Když už něco začínalo být trochu napínavé tak se to utlo! Střih! Jiná scénka. Bylo to neuvěřitelné předvídatelné. Už od začátku jsem tušila jak se to bude vyvíjet...jestli lze vůbec toto slovo v souvislosti s tímto filmem použít. To nebylo vyprávění. To byl soubor obrazů,které spojovalo učitelův komentář(mimochodem on a ta jeho Eva byla asi nejtrapnější část filmu). Příliš mnoho postav a příliš mnoho promrhaného času "hluchými" scénami. Podle synopsí je asi právě to,co tu kritizuji to, čím je tento film tak výjimečný. Výjimečný opravdu je, ale v tom špatném slova smyslu.