Blade Runner 2049 (2017)

Poprvé to pro mě bylo zklamaní. Zklamání způsobené nereálným očekáváním. Nechtěla jsem se tak snadno vzdát a proto jsem s odstupem asi tří týdnů na Blade Runnera šla znovu. Zde více než kde jinde velmi záleží na tom v jakém rozpoložení na film jdete. Svůj názor na to, že příběh je plytký jsem nezměnila, ale v několika scénách mě to přímo dojalo a ten vizuál je natolik omračující, že už teď je mi líto, že tento zážitek si mnohokrát nezopakuju. Tohle je film, kvůli kterému existují kina a IMAX a nikde jinde to nemá smysl sledovat! Ty obrazy jsou tak nádherné, že když nedat 100% tomuto filmu, tak kterému? Film končí slovy: "Beautiful, isn't it?" To je přesně to, co jsem měla na konci na jazyku.

Zabití posvátného jelena (2017)

No...tak to bylo...divný, a to divný i na poměry divnofilmu. Šokující, absurdní v těch nejvážnějších situacích, ale já bych tomu nedokázala dát hodnocení na žádné stupnici. Ovšem co hodnotit dokážu je Barry Keoghan, od kterého můžeme čekat ještě velké věci a posouvá se tímto do mého listu herců, kvůli kterým chodím na film.

Dexter (2006) (seriál)

Stále okolo sebe slyšíme, jak je důležité mluvit pravdu, ale podle mých zkušeností spočívá skutečné štěstí ve lhaní, v tom, že lidem říkáte, co chtějí slyšet, což obvykle vůbec není to samé. -Dexter Morgan-

Pozůstalí - Nejmocnější muž na světě (2017) (epizoda)

Já jsem se na to musela podívat 2×. Přesto, že si myslím, že už jsem toho viděla hodně, tak tady to byl takovej bizár, že se moje tělo i fyzicky vzpíralo to akceptovat. Podruhé, když šok odezněl tak jsem to plně docenila. Všechno dává smysl! Fakt! Nic tu nebylo bezúčelný, vůbec nic. Musím taky ocenit humor. Na to, jak "osudová" tato epizoda byla, tak byla asi zatím i nejvtipnější. "What happend?! What was that noise?" "I don't know, you tell me. You're God."

Pozůstalí - Nebuďte absurdní (2017) (epizoda)

Tohle byl jeden z nejlepších dílů. Neskutečně sarkastický. Smějete se vlastně zoufalstvím a hrozně to bolí. I fyzicky! Já si nevzpomínám, kdy jsem naposled něco takhle prožívala. Hlavní hrdinové jsou v téhle fázi už takové trosky, že poslední síly upínají k tomu, aby přesvědčili okolí a vlastně i sami sebe, že je všechno OK. Já tuhle show miluju a říkám to asi poprvé, ale jsem ráda, že to končí. Tedy...doufám, že to bude mít nějaký uspokojivý konec. Za mě to mohlo klidně skončit druhou řadou a byla bych šťastná, ale to bychom zase přišli o geniální "psí teorii" z prvního dílu 3. řady. Stává se z toho taková hodně černá komedie a vůbec mi to nevadí.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Toto je krásný příklad situace, kdy já jako téměř nepoznamenaná filmy ani knihami o Harry Potterovi jsem objevila tento svět. A jsem za to vlastně ráda. Tento film není dokonalý, je tam spousta nelogičností i triky se zrovna moc nepovedli, ale tak nějak jsem se při sledování filmu prostě cítila dobře. Za sebe musím vyzdvihnout casting! Vlastně můj největší problém s Harry Potterem je ústřední trojice hrdinů, kteří jsou pro mě nesmírně protivní, zatímco tady herci do svých rolí perfektně sedli a pro mě byla RADOST je sledovat. No a samozřejmě zasazení do New Yorku 20. let, kdy je všechno Art Deco je pro mě zásadní prvek. Stále pohádka, ale v dospělé verzi. A já bych to mohla mít i bez těch zvířat :-)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Já si nemůžu pomoct! Šla jsem na to podruhé, abych se ujistila, jestli jsem poprvé náhodou neměla úplněk* a stejně se mi to líbilo! Stran filmu se většinou shodnu s davem, ale tady prostě ne! A mám o to větší potřebu to říct nahlas. Já to nedokážu ani pořádně vysvětlit. Rozhodně tu nechci tvrdit, že je to nějaký filmový zázrak nebo že to má nějakou hlubokou myšlenku. Paradoxně mi v hlavě nejvíc utkvěly ty ultra trapný scény. !!!SPOILER ALERT!!! Nairomi (to jako vážně?!), jak Batman udělal Supermanovi kolotoč; Martha; proč šel, sakra, Superman na tu horu pěšky?! fajn, to byl asi sen, ale stějně; Doomsday, Aquaman (!); mimochodem vlastně celá bitka B vs. S byla asi to nejhorší z celého filmu - naštěstí trvala asi tak 10 minut. Ve filmu je ohromně epická, ale naprosto nevhodně použitá hudba. Proč Zimmer nezrecykloval mnohem komornější motiv z Temného rytíře? Jsou na to nějaká autorská práva či co? Vždyť je to jeho hudba, sakra! Byla to spousta špatných i skvělých momentů nešťastně poskládaných dohromady ve snaze o co...? Mě to ve výsledku vlastně hrozně mrzí, že to bylo tak hrozně chaotické. Méně je někdy skutečně více. Ale já mám tyhle postavy hrozně ráda a proto jim všechno odpustím. Ať si říká kdo chce, co chce. Obsazení je skvělé. Mě se líbil i Lex - co na tom, že je to variace na Marka Zuckerberga ze Social Network? Třeba je stejně vyšinutej, kdo to ví? Emotikona smile Mě se vlastně nejvíc líbily ty neakční scény a nebýt celé věci s Doomsdayem, mohlo to být o půl hodiny kratší, *>&@~ß$× mohl být naživu anebo se naopak mohlo dát víc prostoru Wonder Woman, což je mimochodem fakt kus! Jak už jsem poznamenala, já vlastně ani nevím proč, ale měla jsem na konci prostě takový spokojený pocit :-) Tak, konec hlášení - tohle bylo všem haterům. Čau! *)úplněk je krátké období, kdy se chovám nestandardně a já to nedokážu ovlivnit.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Tak tohle byl…NÁŘEZ! :-D Nevim, kdo to zaplatil, ale je dobře, že to někdo natočil! Je to vlastně hrozná blbost, ale aspoň v mojí generaci nic podobného nevzniklo a proto je asi kolem toho takový poprask. Režisér si navzdory veškeré nepřízni osudu splnil svůj sen asi jako kdysi Peter Jackson s Pánem prstenů a výsledek je téměř stejně šokující (akorát jiným způsobem). Je to jízda od začátku do konce. Nesnaží se zalíbit ani nijak vlísat. I mě to místy připadalo trochu přes čáru, ale ono to v té smršti vlastně ani nestihnete vnímat. To, že je film o ničem vám dojde, až vydechnete. A ta hudba! Pa da pa, pa da pa, pam pam pam! :-D 100% tomu nedám, ale rozhodně překvapení roku.