Věc (1982)

Nu klasika scifi ;) na tu dobu paráda...někdy jsem si občas vzpoměl na Bad taste :oD

Ďábel nosí Pradu (2006)

Na daný směr a žánr bych řekl že jde o nadprůměr, jak po hereckých výkonech tak co se týče držení se předlohy.

Ženy v pokušení (2010)

Na mainstreamovou oddychovku, která předává myšlenku o životu, jak by ho měl člověk prožít, bych řekl že se film povedl. Určitá nadsázka a děj, který má zaujmout většinu, nemůže být strhána za to, že jde o lehší formu a styl vedení snímku. Dávám silně 3*

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Tak dopisy z Iwo Jimy mě decentně zklamaly jak podáním tak zkrátka obsahem. Císařští vojáci umírající za každou cenu a jejich nemožní nadřízených krom jasného klaďáka Kuriabayashiho nemohli opravdu bitvo o Iwo Jimu nikdy vyhrát. A co to mělo být na konci, jak banda archeologů prostě jen vysype přes padesát let starou korespondenci na hlínu? Omg. Nu much to mělo spousty.

U-Turn (1997)

Tak tady se Oliver Stone v mých očích opravdu vytáhl. Parádně zmáknutý a absurdně vedený příběh o sakra smolaři mě opravdu nadchl. Režiser a rozhodně scénárista a o hercích nemluvě si dali do těla. Sean Penn mi v tomhle snímku opravdu přirostl k srdci.

Zelená zóna (2010)

Nu nějak obvzláště mě tento film nezaujal. Vážím si kontroverzních myšlenek v něm, ale jinak po herecké stránce tak po podání zápletky naprostý mainstream.

Imaginárium Dr. Parnasse (2009)

Skvěle zrežírovaný film. Opravdu se musí vypíchnout fakt, že Terry Gilliam zvládl film dokončit i přes smutnou událost - smrt Heatha Ledgera. Možná, že někteří lidé odsuzují výtvarnou stránku tohoto počinu, ale mě se zkrátka líbila, přišla mi originální a dokázala zaujmout. Herecké výkony také stálo za to...zkrátka jsem se bavil.

Seriózní muž (2009)

Tento film na mě zapůsobil bohužel poněkud plytkým dojmem...od Coenů za poslední dobu velké zklamání. Ale btw...wolowitz jako mladší rabín byl opravdu luxusní.

V jako Vendeta (2005)

Proč 4*...za tu troufalost propašovat principy a střepy jistých konspiračních teorií do tak komerčního filmu. Jisté eventuality mohou ale nemusí sedět už na současný svět a možná i pro budoucnost. Jistě, že šlo o heroický boj o idee s jakýmsi hořkým a hlavně očekávatelným happy endem, který pokořenila špetka nerealističnosti ( proto nedám 5hvězd), ale člověk, co se nad tímhle filmem zamyslí...pochopí. Pochopí čeho jsou lidé schopni pod vidinou moci. Moderní fašismus v Británii...jo tak to pánové klobouk dolů. Jsem nadšen.

Hotel Rwanda (2004)

Sugestivní předložené skutečnosti o genocidě ve Rwandě. Opravdu mi bylo potěšením, shlédnout opět něco tak brilantně natočeného.