Anna Karenina (2012)

Náboj filmu se vyvíjí dle děje, první polovina má rychlý spád - perfektní je zpracování v divadelním prostředí, opravdu nevšední a pro mě velice příjemné podání. Druhá polovina ubírá na tempu dle toho jak se vyvíjí příběh. Herecké výkony se mi zdály velice dobré, opravdu jsem to hercům věřil.

Velký Gatsby (2013)

Pro mě to byla pastva pro oči - parádně zpracovaná grafika a kompozice. Příběh měl náboj a vzbuzoval ve mě očekávání.

Světová válka Z (2013)

Tento film byl pro mě lehce zklamáním, protože jsem očekával originální zombie horor, ale mrtě iracionálních scén (především logických ve scénáři) mě donutilo dát nižší hodnocení. Na druhou stranu se ve filmu objevilo několik překvapivých momentů a úsměvných scén, což bylo naopak milé.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Výborný nápad, originální, příběh pěkně vyprávěný se spoustou překvapení a wtf hlášek. Samotný závěr pro mě lehce klišé, ale nečekaný klišé. Opravdu stojí za to shlédnout. Pro mě milé překvapení.

Desperado (1995)

Zkrátka Rodriguez :o) Baštim jeho filmy a desperado je klasika, která naumírá :oD Banderas a Salma Hayek jsou úplně skvělý a nejlepší štěk má Tarantino a jeho skvělý joke s barmanem.

Captain America: První Avenger (2011)

Sice jde o slabší ztvárnění Marvelovského komixu, než jsem očekával, ale i tak si myslím, že zdatně sekunduje Thorovi, Iron manovi, a dalším.

Pokání (2007)

Výprava, herci, kamera...vše bylo perfektní, ale hvězdu ztrhávám za to, že scénář byl prvoplánově laděn ve stylu doslova nasrat diváka do takové míry, aby si někde počkal na Briony a rozmázl jí o zem. Hodnotím tuto postavu, jako jednu z nejzápornějších postav kinematografie - což je pozoruhodné a kvituji stvoření takovéto postavy. Bohužel zkušený divák pozná již od prvních 20ti minut filmu, jakým směrem se bude film ubírat a jak skončí - v čemž je taky ona prvoplánovost, sice s náznakem, že film bude zakončen dobře, nebo alespoň optimističtěji, ale nakonec se neděje.

Jako malé děti (2006)

Veliké překvapení pro mě. Čekal jsem obyčejný romantický cajdák s happyendem, ale dočkal jsem se velice zajímavého romaticko-komediálně-psychologického filmového zážitku. Myslím, že několik prolínajících se dějových linií se povedlo ztvárnit velice dobře a vypravěč v backgroundu náboji neubral.

Kocour v botách (2011)

Když jsem šel do kina na Kocoura v botách, čekal jsem dreamvorksáckou slabotku. Avšak můj předsudek se rozplynul, když jsem zjistil, že tento animák je vcelku srovnatelný se shrekem 2. Proto dávám 4 hvězdičky. Ano, obsahově lehce slabší snímek, ale zato stále plný nových nápadů, vtipů a odkazů na různé filmy.

Dogville (2003)

Řekl bych, že decentní prostředí, ve kterém se film odehrává...bylo naprosto dokonalé, neokázale přepychové, originální, děj vypichující, komorně laděné, a zároveň dramatické a perfektně suplující jiné exteriéry. Nad výkony herců mohu pouze žasnout a nad stylem a sílou vyprávění mi může rovnou kapat z úst slina.