Shaft (2019)

Akční komedie ve stylu 80 let. Shaft se zase vrací a tentokrát jsou tu 3. Nostalgie vyhrává. A tady se to rozhodně povedlo. Není to žádný filmový zázrak nebo umění, ale jako chvilková zábava to svůj účel splní.

Smrtící virus (2019) (seriál)

Rozhodně pecka! Moc kvalitních seriálů s upíří tématikou se momentálně netočí, a tohle je rozhodně nadprůměr! Doufám, že druhá série bude, protože by bylo škoda, aby takhle výborně rozjetý příběh nepokračoval.

Nosferatu (2019) (seriál)

Mám za sebou 4 díly, a co k tomu zatím říct. Knihu jsem četl poměrně dávno, takže si nepamatuji všechny detaily, ale řekl bych že seriál se nedrží knižní předlohy úplně přesně. A co říci k samotnému seriálu? Rozhodně mě to baví. Quinto se role zhostil parádně a prostě mu to zlo v jeho podání věříte. Ostatní postavy jsou zatím taky sympatické a dobře napsané, takže uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

Řád (2019) (seriál)

Já rozhodně doporučuji. Jasně nemá to žádný originální nápad. Klasicky zde najdeme dvě nadpřirozené skupiny, která spolu zápasí, ale řekl bych, že je to kvalitativně daleko výš, než většina podobných seriálů. Herecké obsazení, až na malé výjimky je vybrané dobře. Kámenem úrazu u těchto seriálů bývá většinou strašně stupidní příběh, což tady problémem rozhodně. Pokud někdo má rád vlkodlaky nebo magii, tak si na své rozhodně přijde.

Alien: Containment (2019)

Nějaké známky kvality tu jsou. Nechci být nespravedlivý, nebo zbytečně kritický, takže to řeknu jednoduše. Zpracování vesmírné lodě docela hezké, a to je tak všechno. Vetřelce neuvidíte, takže ztráta času. Věc jen pro fanoušky vetřelce.

Lazer Ghosts 2: Return to Laser Cove (2008) odpad!

Tak tohle jsem nějak nepochopil.... Asi měli autoři schválně vybraný tento styl, aby to vypadalo jako retro no, ale moc se to nepovedlo. Strašní herci, strašný příběh a naprosto otřesná kvalita...no za mě jasný odpad..

Vždycky budeš moje možná (2019)

Moc se na komedie nedívám, takže nejsem v daném žánru žádný odborník, ale od té doby, co jsem si konečně předplatil netflix zkouším nové věci, a tohle byla jedna z nich. Musím říct že je to takový svěží vítr mezi komediemi. Milý a vážně vtipný humor, který nemá problém se stabilně udržet po celou dobu filmu. Jasný je, že se nějakému tomu klišé nevyhneme, ale tady mi to rozhodně nevadilo. A ta jednohubka v podání Keanu Reevese byla geniální!

Captain Marvel (2019)

Jediný smysl tohoto filmu je origin jedné z nejdůležitějších postav pro nadcházející Avengery. Jinak je to taková jednoduchá podívaná, které nepřekvapí ale ani neurazí. Rozhodně bych to svým způsobem zařadil do komediálního žánru. Občas mi to náladou připomínalo Muže v černém. Návštěvy kina nelituji a docela se těším, jak bude Marvel s touhle postavou dál pracovat.

Dračí princ (2018) (seriál)

No mě to rozhodně bavilo. Řekl bych, že cílová skupina je spíše u dětských diváků, ale i tak je to zábavné fantasy i pro dospělé. Svižné, vtipné, nejsou tam zdlouhavé nudné pasáže, kde by se nic nedělo. Viděl jsem první dvě série a doufám v pokračování.

Déšť (2018) (seriál)

Na evropskou produkci docela kvalitní scifi seriál. Má to svoje nedostatky to je celkem očividné. Dánové nemají zase tolik zkušeností v apokalyptických scifi seriálech ale atmosféra tomu rozhodně nechybí. Mě první série rozhodně bavila, i když jsem měl místy problém s tím vydržet občasné moralizování a otravné kecy hlavní hrdinky. Předpokládám, že to tvůrci ale takto zamýšleli. Přece jenom to byli děcka, které zatím v životě nic nezažili. Uvidíme jestli bude druhá série a jak se bude vyvíjet.