Velká ryba (2003)

Krásný poetický film, který se mi dostal pod kůži. Když budu někdy potřebovat zlepšit náladu pěkným filmem, určitě sáhnu po Velké rybě. Mimochodem nemůžu nezmínit, že Alison Lohman je opravdu celá Jessica Lange.

Ostrov (2005)

!!OBSAHUJE SPOILERY!! Film není zlý, myšlenka je rozhodně zajímavá, Ewana McGregora mám ráda a Scarlett Johansson taky, společně vytvořili opravdu pěknou dvojici. Na filmu mi především vadí nedomyšlené maličkosti. Nebylo by to tak, že se někdy v loterii o odjezd na nezamořený ostrov vylosuje víc lidí najednou a někdy třeba dlouhou dobu nikdo? S takovou myšlenkou ale tvůrce vůbec nepočítá a ve filmu to působí, jako by loterie byla pravidelná, což je ale nesmysl. Další věc je, že když se Lincoln Echo dostane do "nemocnice", která je nad podzemním sídlištěm klonů, vypadá to jako normální místo- recepce, spousta zaměstnanců, klienti si chodí osobně pro své nově zrozené děti a podobně... Když ale Lincoln s Jordan utíkají, objeví se v naprosté pustině. No a co mě dostalo nejvíc bylo, když hlavní postavy schazovaly z náklaďáku železné části podvozků (nebo co to bylo) na auta, ale řidič si jel dál jako by nic. Hodně slabé tři hvězdičky.

Howlův kráčející hrad (2004)

Na tomhle filmu je krásné naprosto všechno. Celou dobu jsem měla pocit, jako bych se vznášela a ještě dlouho po skončení jsem si přišla jako očarovaná. Asi to bude tím, že Miyazaki je opravdový kouzelník. Nelze blíž vysvětlovat, tohle se prostě musí vidět.

Jamamba (1985) (TV film)

Kdybych Jamambu poprvé viděla jako dospělá, asi by na mě moc velký dojem neudělala a pravděpodobně bych během pár dní zapomněla co to Jamamba vůbec je, ale vzhledem k tomu, že jsem ji poprvé viděla jako dítě, dojem na mě udělala obrovský. Dodnes si vzpomínám, jak jsem nemohla několik dní usnout a jen vzpomenout si na Jamambu byl problém ještě několik dalších let, protože pak opět začaly problémy se spaním. Nejhorší scéna "pohádky" je, když Čiro večeří v rodině Jukiko a Jamamba se objeví v zahradě a začne tu svojí:"Vyju hlady, vyju hlady, žeru krávy, psy i hady, žeru zvěř a žeru lidi! Kdo mi příde do drápů, toho rozsápu!" Dodnes sice říkám, že můj první horor byl Kukuřičné děti, ale není to pravda, můj první horor byla Jamamba.

Ajťáci (2006) (seriál)

Výborná zábava, třetí série je sice trošku slabší, ale stále patří mezi seriálový nadprůměr. Mé nejoblíbenější díly: 1. "The Working Out" (druhá série)- Jen, Moss a Roy jdou na muzikál Gay, tady jsem se trhala smíchy od začátku do konce, kdo si myslí, že by se v životě nezasmál slovům "I´m disabled", tak se opravdu plete. 2. "The Dinner Party" (druhá série)- Jen ze zoufalství pozve na svou párty Roye, Mosse a Richmonda, kteří jsou úžasně nespolečenští... ehm... až na Richmonda ;o) O třetí příčku by se dělilo víc dílů, ale já stejně doporučuji podívat se na všechny. Je to vážně nářez!

Simpsonovi (1989) (seriál)

První série nic moc, Simpsonovi se ještě hledali, ale to jim člověk opravdu musí odpustit. Další série, především od druhé po devátou jsou samé skvosty sršící nápadem a vtipem. Co už jim ale odpustit nemůžu, jsou série poslední. Homer je čím dál tím větší idiot, že už to ani není vtipné, humor ztrácí na kvalitě a spousta dílů dokonce snad vzniká jen proto, aby se tam objevily slavné osobnosti. Takže ačkoli je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů, pět hvězdiček bohužel dát nemůžu.

Galaxy Quest (1999)

Tak tenhle film mě bohužel zklamal. Mám ráda komedie, mám ráda sci- fi, ale přesto se velká zábava nekonala a já se moc nebavila. Po technické stránce zvládnuto slušně- kostýmy, kulisy, efekty atd., herci jsou vesměs sympatičtí, děj to má, ale to je asi tak všechno. U filmu jsem se ani jednou nezasmála, asi dvakrát jsem se pousmála, ale jinak bez jakýchkoli větších emocí. Přirovnala bych to ke sledování rybiček v akváriu. Chvíli vás to docela baví, ale dlouho to nevydržíte a začnete se nudit. Stejně tak na mě účinkoval Galaxy Quest... i když... sledovat akvárium může být přeci jen o něco větší zábava.

Stará puška (1975)

Příběh odehrávající se koncem druhé světové války ve Francii. Doktor Julien Dandieu, ve snaze ochránit rodinu, pošle svou ženu Claru s dcerou Florence na venkovské sídlo do bezpečí před německými vojáky. Ke svému zděšení je ale brzy svědkem brutálního upálení svých nejbližších právě na tomto místě, kde se nikomu nemělo nic stát. Doktor zná každé zákoutí a každou tajnou chodbu hradu a právě v tuhle chvíli začíná příběh odplaty. Neviděn- neslyšen se začíná mstít. NIKDO by to do Noireta neřekl, ale věřit a tu jeho pomstu přát mu bude KAŽDÝ. Tenhle film mě přibil do křesla. Nedá se než sedět s otevřenou pusou a sledovat film, který svou hustou atmosférou musí vtáhnout snad každého. Nemůžu říct nic jiného než: SÍLA!