Silent Hill (2006)

2* hlavně za přemrštěnou stopáž a absolutnímu zabití potenciálu, který první půle určitě měla. hudba byla veskrze převzatá z her, takže byla super. atmosféra taky, ale pak nějak vyprchala :/ jinak asi nejlépe vypadající špatný film, co jsem viděl.

Dějiny násilí (2005)

tááák tohle byla nuda. ano. a hrozně šup šup závěr. ed harris je sice velkej fešák i s jednim okem, ale moc toho za ty 2 "joey let's talk" scény nezachrání. viggo má účes na blbečka a v téhle roli mi nějak nepasoval :/ asi těma vlasama a flanelovou košilí. plus je, že pak s panem D.C. spáchali Eastern promises a to se povedlo dost, takže jim tohle odpustim. nevim, co je tady tak špatně, herci- skvělí, ale jakoby neměli co hrát :/ ani hudební doprovod neměl to "umph" jako h.shore dokáže mít.. špatný špatný..

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

asi spíš ne. filmy o H.P. postrádají kouzlo, haha. skoro vše je tady tak nějak samoúčelné. vtipné scény jsou většinou trapné, herecké výkony se od Kamene mudrců nikam neposunuly, děj je tupě převáděn formou kniha-> scénář-> film a prostě jsem necítil ten "magic". iron man se snaží být co nejvíc uvěřitelný/realistický, nevim jestli H.P. taky, ale asi se mu to daří, protože kouzelný feeling tady není. první dva filmy byly "cute" a co se kouzelné atmosféry knih (ok ok, taky ne všech a ke konci série jí tam už taky moc nebylo) týče byly asi nejlepší, cuaron Vězně udělal dost "raw", ale ok, kdyby se to zbylých X režisérů nesnažilo kopírovat a zbylé filmy H.P. série byly mdlé. ve výsledku mi tento díl přijde jen o chlup lepší, než twilight :/

Tron (1982)

v USA je to kult, tady se to dostalo možná k pár nerdům. pamatuju si, když jsem to viděl prvně, bylo mi asi 7 a byl jsem z toho úplně mimo, jasně. pořád, když vidím něco neonového, tak si na Tron vzpomenu (new-rave móda mi Tron připomínala na každým rohu, haha). příběh asi není shawshang redemption, ale má docela všechno, co by standartní (disney) film měl mít, tj. klaďas a la Han Solo, sidekick, zloun a jeho sidekick, nějaká kočka a happy ending. všechno sedí. už jen za vizuální stránku, která je opravdu legendární, bych dal 3*

Transformers (2007)

asi moje guilty pleasure :) rozhodně jsem se u toho bavil víc, než u "mega-nejlepšího-filmu-všech-dob" -Avatar.. tohle je prostě zábava! skvělá hudba, akorát herecký výkony, vtipný/nedebilní dialogy a ty souboje jsou "uvěřitelnější", než většina, co můžete vidět jinde a to se tam mlátí roboti :D

Ilsa: vlčice SS (1975) odpad!

tohle je fakt špatnej film. není to ani porno ani válečný ani horor.

Dracula (1992)

Tom Hardy to tady popsal přesně.

Maléna (2000)

pravdu? když jsem to viděl poprvé, tak jsem se celý film cítil jako ten kluk :) a m. bellucci je prostě už navždy krásná Malena. jinak docela film pro ženy v domácnosti.

Habermannův mlýn (2010)

když ono to pořád nefunguje.. co těm hlubokým českým filmům chybí? ach! ti herci vypadají, že přebíhají jen ze scény na scénu. pořád mají stejný kostým a celé to vypadá jako natočené během jednoho týdne. dialogy byly hrozné.. seky typu, že holčička odjíždí do koncentráku a má svého plyšového méďu a když se vrací tak taky, nepřehlédne snad nikdo. horzný dabing německých/rakouských hereček/ herců. některé scény, které by nás měly donutik ke zvolání "to neeee!" nás spíše donutí k smíchu. archetyp hodného sověta osvoboditele žije dál.. mezi postavami neprobíhá vůbec nic. nic vás nevytrhne z neutrálního postoje. jestli tohle měla být agitka "tací grázlové jsme byli" tak fail, protože se lehce dá argumentovat "mohli si za to sami". možno vidět v Mandolíně kapitána Corelliho, Malena a X dalších. pravda je, že to může zapůsobit na člověka, který nikdy neslyšel o konci války.

Poslední cesta (2009) (TV film)

na začátek nutno říct, že tenhle film asi nikde, než v USA odbytiště mít nebude, rozhodně ne v čr. kdyby se mě někdo zeptal o čem je- tak nevím, co bych řekl. nakonec se neuzdraví a neožení se spolu. nečekejte, žádné dějové zvraty nebo akci, tohle je velmi citlivě natočený příběh o poslední cestě domů. hudba je nevýrazná, ale neurazí. herecké výkony jsou přesně takové jako mají být. kevin bacon je skěle vybraný pro svoji roli. dojalo mě to. ps: pro ostatní komntátory/kritiky- dávejte si pozor na rozlišování mezi americkými ozbrojenými složkami. stavíte se do opravdu trapné situace, když nazýváte člena USMC "vojákem". google it.