Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda)

Tak to preci jde. Konecne prvni dobry dil. Dustojne zavrseni osudu mnoha postav. Moc se mi libi co udelali s Danny, je pravdou ze po sedmi predchozich sezonach vyvoje postavy tento zvrat do jiste miry pusobi zvlastne, ale me tech nekolik dni kdy ji v jejich ocich zradil John, Varys, Tyrion, prisla o nejblizsi kamaradku, o desetitisice vojaku, prisla o dalsi jak rika dite, do toho ji John odmitl jako milenec a k tomu dedictvi rodu Targaryenu, me osobne to k tomu aby ji preskocilo stacilo. Bez par scen bych se obesel, napriklad potapec u lodky s Jamiem, pochod cerva, Johna a Davose hlavni tridou. John by mohl pri boji vypadat ze bojuje o zivot a ne aby mu nepratele sami naskakovali na mec, ale jinak velka spokojenost po predchozich velmi slabych 2 dilech. Ani ten kun na konci mi nevadil, trochu klise na zaver snesu a dle meho filtru uveritelnosti je mozne aby se vypalenymi ulicemi mesta toulal opusteny kun.

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Mene nesmyslne nez predchozi dil, ale jen o kousek. Hned zacatek s hranicemi, jiste se po bitve budou srat s takovymi hranicemi. Snad pro par nejvyssich slechticu ale zbytek jednoduse nahazi na hromadu a spali jak prijdou pod ruku. Chapu ze pro mnoho divaku je to nepodstatna drobnost, no me to sere. Bronnovo antre bylo neduveryhodne. Jamieho odjezd jsem priznam se nepochopil. Jedine co by davalo smysl je ze se rozhodl jet Cersei zabit a chtel ze sebe pred Brianne udelat hajzla aby nechtela jet s nim ale pri hlouposti autoru, kdo vi. Souboj na mori byl vylozene spatny, a nemyslim tim snahu usetrit a bitvu preskocit, myslim tim to malo co jsme videli bylo spatne. Tyrionovo prokecnuti pred piratem o puvodu ditete pritom jak velke logicke diry v sobe serial obsahuje nelze odhadnout, je mozne ze ho nebudou dale rozvijet ale je stejne tak mozne ze to Cersei dostane sezrat. Co jsme se dale dozvedeli ? Ze Emilia Clarke opravdu neni dobra herecka a Kit Harington svym septavym drsnym hlasem pusobi stale smesneji a smesneji. Kdyz proti sobe stoji Emilia a Lena Headey je docela jasne kdo je kralovna a kdo decko s vrnici hrackou mezi nohama.

Temná stránka lodní dopravy (2016)

Dokument zpracovava velmi silne a zavazne tema, neni potreba vypomahat si srdceryvnymi obrazky polarnich medvedu. Take se na nektere z nastinenych problemu diva ponekud jednostrane, mame litovat filipinskych namorniku ale pokud by bylo podle autoru tak tihle chudacci filipinsti kteri si vydalavji 6x vice nez je prumer v jejich zemi prijdou o praci.

Predátor: Evoluce (2018) odpad!

Rodina komedie, na kterou nesmi deti. Detekoval jsem jednoho valecnika mezi vami, mate 7 minut na utek. Tohle narusilo i muj vyvoj, a to jsem uz par let mimo detsky vek.

Hra o trůny - Dlouhá noc (2019) (epizoda)

Nejprve bych si dovolil vazene divactvo rozdelit do dvou skupin, jedni neprahnou po tom aby co vidi davalo smysl, dilo si vychutnavaji i bez toho, mnoho z teto prvni skupiny pak kritiku odrazi slovy "vzdyt je to fantasy". Druha skupina do ktere se radim i ja by rada aby dilo davalo smysl i po strance logiky a bylo uveritelne, na vytku ze je to pouze fantasy, jsou tam draci a smysl to davat nemuze odpovidam ze i fantasy je zalozena na realnem svete pouze s tim ze autor jasne definuje v prubehu pribehu oblasti ktere se lisi, ale i ty maji sva pravidla. Nasledne lze potom poznat brak od dobreho dila, tam kde autor je schopen dodrzovat sva pravidla, pripadne je pouze cas od casu rozsirit aniz by si protirecil je vse v poradku. Ovsem tam kde jde pouze o tupou snahu v urcitych chvilich vyvolat napeti, dojmuti ci jinou emoci a autor je neshopny blb, tam pak konci veskera logika v kosi a muze se stat naprosto cokoliv. Sledovat podobne dilo je utrpeni, jelikz ackoliv se jedna o prvotridni formu, obsah stoji za vyliz prdel. Kazdou dalsi sezonou se hra o truny blizi ke strane vyliz prdel. To co se delo predchozi sezony pokracuje, jen hure, tam kde skoncily knihy nastupuje banda neschopnych pisalku, kteri neumi zachazet s postavami ktere tak dlouho budovali a ktere jim napsal puvodni autor. Hlavni nepritel podle ktereho se jmenuje cele knizni dilo, tedy Pisen ledu a ohne v televizni predloze ocividne neni hlavnim zlounem, tim bude tedy nejspise Cersei, koneckoncu televizni serie se jmenuje jinak, Hra o truny. To me privadi k myslence zda se nejedna o dohodu s autorem predlohy, kde zatimco TV bude vrcholit bojem o trun, knihy pokud budounekdy dopsany budou vrcholit bojem s nemrtvimi. Zpusob zabit kostii byl ... nedostatecny. Cely dil provazela priserna nesmyslna prehnana heroicnost a stupidita vrcholici pri Johnove prochazce po Zimohradu a teleportujicim se Mormontem ve scene s Daenerys, aby nakonec kostu suse zapichli. Dovolim si pri hlouposti a predvidatelnosti autoru malou predpoved. Co se bude dit dale. Mame zde souboj Johna s Daenerys o trun. Sandor bude chtit urcite vyresit sveho godzilyho brasku, a lze nekde uzavirat sazky zda Cersei zabije Jamie nebo ten malej s knirkem ? Holcina z ostrovu pak bude chtit vyresit pribeh sveho tusim strycka, piratskeho skoro krale. A jeste se dozvime zda sever zustane verny zeleznemu trunu ci nikoliv, snad jsem na nic nezapomnel. Nebo ze by preci jen bylo nejake prekvapeni ? Jen bych jeste rad vyjadril prekvapeni nad podivovanim se lidi nad nelogicnostmi. Videli jste predchozi sezony a bitvy v nich ? Vzdyt v te minule to bylo zcela stejne.

Důstojník a gentleman (1982)

Tento vychovny film pro americke divky bydlici pobliz vojenskych zakladen, kterak nemaji uvrhavat nevinne americke jinochy do chomoutu podlou lsti, nebyl spatny, ovsem ke konci jsem se ponekud ztracel pri snaze pochopit jednani nekterych hlavnich postav.

Útěk z vězení v Dannemoře - Part 6 (2018) (epizoda)

Je to zpomalujici epizoda a ma smysl, ziskal jsem k hlavnim postavam postupne sympatie a jsem rad ze mi bylo pripomenuto ze jsou to odsouzeni vrazi. Nechapu tento dil jako snahu autoru o sympatie k hrdinum, naprosto naopak, alespon u me to tak zafungovalo.

Tour de doping (2017) (TV film)

Aby nedoslo k mylce, domnivam se ze cykliste dopuji ve velkem a je mi to celkem ukradene. Problem mam v tom ze humor zde v 80% pripadu sel dalece za hranici trapnosti. Ten zbytek pobavil.

Temná věž (2017)

Nicim nenadchne ale zaroven ani neurazi a to se mnoha filmum nepovede, me v prubehu nenasrat. Je to do jiste miry novodoby nekonecny pribeh, jen tady se nelze v nazvu. Jako obvykle zdejsi hodnoceni je prinejmensim pochybne, nektere takzvane ackove blockbustery ktere zde maji 85% jsou na tom prinejlepsim stejne jako toto. Jen tady chybi znacka marvel/star wars.

Inherent Vice (2014)

Obcas zabavne, obcas prijde se zajimavym ozvlastnenim, ale predevsim je tento film strasne zmateny, nejspise bych ho potreboval videt jeste jednou, ale to se nestane.