Dr. Ludsky (2011) (seriál)

Nie je to dokonalé, ale ani odpad. Aj keď asi nikdy nedosiahne úroveň Housa, je to príjemná zmena od Paneláku či Odsúdené. Keby nenosil tie hlboké výstrihy mal by 70%, ale budiž. 60%.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Dôchodcovia vyhrali súboj o hlavný vysielací čas....

Čtyři pokoje (1995)

Film, ktorý sa ani zďaleka nepriblížil mojim očakávaniam. Hudba, kamera a herecké výkony boli na mieste, avšak film nebol dotiahnutý dokonca. Celý film som dúfal, že na konci sa to rozbehne a všetky príbehy sa začnú navzájom prepájať. Škoda. Zachraňujú to záverečné dialógy, ale aj od toho som očakával viac. Asi ma Pulp fiction moc rozmaznalo. 45%.

Bratři (2009)

Film, ktorý nám ukázal, že pre vojaka vojna nekončí návratom domov. Sam musí doma bojovať zo spomienkami z Afganistanu, čo mu rozvráti vzťahy s tými, kvôli ktorým musel porušiť najhoršie prikázanie. Jake veľa zo svojho umenia neukázal, ale Tobey rolu zvládol ako nikto iný. Zaslúžených 80%.

Žhavé výstřely (1991)

Komédia, ktorá je tak preplnená lacným a absurdným humorom, až vás bude bolieť bránica. Herci to hrajú priam geniálne, že miestami si budete myslieť, že sú naozaj tak hlúpy. Nehovoriac o roli generála, ktorý počas celého filmu nevedel o čo vlastne ide.

Donnie Darko (2001)

Donnie Darko je jeden s neobyčajných filmov, ktoré vás donútia si premietanie zopakovať. Tá atmosféra po prvom premietnutí je úžasná a prinúti vás bádať, ako to vlastne režisér myslel. Hudba vo filme je skvelá, herecké výkony tiež a absencia českého či slovenského dabingu je skôr prínos.

Klub rváčů (1999)

Rozporuplný film, ktorý dodá človeku aspoň na chvíľu slobodu a miernu túžbu po anarichii. Otázku, že všetky veci sú pominuteľné režisér zvládol bravúrne. Konečne rozuzlenie deja zamrazí na chrbte. Príde zlom a odrazu dáva celý film zmysel, každá skladačka presne zapadne. Magazín Empire označil postavu Tylera Durdena za najlepšiu filmovú postavu.