• Krátkometrážní

Resident Evil: Poslední kapitola (2016)

Z napětí jsem si okousala obě ruce (o to víc mě to vtáhlo do děje) a závěrečný stream vzpomínek granny Alice mě skoro přivedl k slzám. RE se stal za ta léta jediným filmem tohoto typu, který bych si dobrovolně pustila a dokonce jsem se na The Final Chapter těšila. Díky za bezva sérii filmů a smysluplný konec.

Wonder Woman (2017)

Prvotní zklamání z tak mála scén ze světa Amazonek následované výbuchy smíchu, které zcela jistě nebyly záměrem režiséra, vystřídalo nadšení z pár dobrých zcén, kdy se Diana přestala tvářit s prominutím jako blbka. Překvapivě jsem odcházela z kina pobavená a s dobrým pocitem, takže to záměr splnilo.

Sólo para dos (2013)

Zábavná španělská komedie o vztazích pro chvíle, kdy chcete vidět něco nenáročného.

Popelka (2015)

Nádherná hudba i výprava, ale mě to prostě nebavilo. Nemluvě o tom, jak mě iritovalo tmavé husté obočí nesympatické a zubící se Lily James. Díky bohu za ten malý prostor pro Cate Blanchett a Bonhamku, která zastoupila také roli vypravěčky.

Soumrak mrtvých (2004)

Nic tak absurdního jsem ještě neviděla. Kome/parodie dotažená do extrému! Smích jsem prokládala zděšeným a znechuceným výrazem a potom zas pokračovala v utírání slz od chechtání se. Plný počet! :D

Daphne (2007) (TV film)

Příliš mě neoslovil ani nedojal, ale některá moudra z úst Daphne byla tak pravdivá.

Síla country (2010)

Hvězdičku za Gwyneth a její velkolepý koncert. Zbytek byl nezáživným zklamáním.

Pokoj s vyhlídkou (1985)

Začínám chápat, jak z mladičké Heleny B. C. vyrostla právě taková žena, jakou dnes je. Takové role vás prostě nenechají bez poskvrnky.

TRON: Legacy 3D (2010)

Doba pokročila a kultovní TRON (**) se dočkal svého nástupce, který s moderními technologiemi dosáhl perfektního zpracování. Byla to slast pro oči i uši (Daft Punk válí). Na filmu jsem nenašla nic negativního, naopak jen přihazuju plusové bodíky za hudbu, postavu Quorry (Housova 13tka, někdo ji možná zná jako Olivii Wilde...), bitku na diskotéce a možná předvídatelný, ale přesto fajnový konec. Shrnula bych to asi takhle: sci-fi orgasmus. Jak málo stačí. ;) (Bohužel neviděno v 3D.)

Králičí nora (2010)

Rabbit Hole je víc, než průměrné drama. Rozhodně je zajímavě zpracované. Kdyby do role Beccy vybrali jinou herečku, určitě by bylo srdceryvnější, ale mně to takto vyhovovalo. Mám ráda projev Nicole Kidman a ty emoce za její kamennou tváří cítím a provázely mě celým filmem. Decentní hudební doprovod měl také hodně co do sebe.