• Krátkometrážní

Un amour de femme (2001) (TV film)

Takový filmík ze života. Možná nízkorozpočtový a se zvláštním "hudebním" doprovodem (normální písničku tam uslyšíte jen na hodinách tance, jinak film doprovází spíš různé zvuky), ale jo, líbil se.

Ratatouille (2007)

Vůbec jsem neměla pocit, že koukám na kreslák. Moooc pěkné, jak po stránce grafické, tak i příběh, a měli vychytané různé blbinky... Jsem moc mile překvapená.

King Kong (2005)

První film o King Kongovi, jaký jsem viděla. Dobrodružné, pohádkové, poetické a dojemné. Moc tam toho nenamluvili, ale tím líp. Krásně ztvárněná prehistorická příroda ostrova a Naomi Watts opět nezklamala.Tři hodinky pěkného pokoukání.

Mamma Mia! (2008)

Kýč, kýč, kýč, ale jsem nadšená! Meryl se předvedla, slečna Seyfried byla taky dobrá a Agent 007 též! O jeho pěveckém výkonu pomlčím. :) V kinosále bylo skvělé osazenstvo, všichni se pořád smáli a tleskali, začínala jsem mít pocit, že mám za sebou fanklub Abby a Meryl dohromady. Bravo!

Marie Antoinetta (2006)

Už při prvních záběrech jsem zpozorněla, vzpomněla jsem si totiž, že když jsem před lety byla v kině, pouštěli trailer na tento film a byla jsem dost vykulená z toho, že k historickému filmu pouští moderní hudbu 21. století - přesněji jakýsi pop-rock. Celý film doprovázela opravdu moderní hudba, jen výjimečně hrálo něco stylovějšího, ale stejně to zavánělo novotou. Film byl hooodně koukatelný. Biografický příběh o Marii Antoinettě, o dívce z rakouského dvora, kterou v jejích 14cti letech provdali za Francouze Ludvíka XVI., aby se tímto tyto dvě země spřátelily. Jejím "úkolem" bylo přivézt na svět syna, což byl problém, protože Ludvík byl frigidní. Samozřejmě rodina i okolí všechno sváděli na Antoinettinu neschopnost svést manžela, začali se šířit pomluvy o její neplodnosti apod. Herečka Kirsten Dunst byla rozkošná. Film byl natočený perfektně, taky aby ne, kžyž je režisérkou Sofia Coppola. Zaměřila se spíš na rituály francouzského dvora, na všechen ten přepych, na to, jak si Antoinetta žila, jak rozhazovala peníze za večírky a šaty, a přitom poddaní neměli ani z čeho upéct chleba..., na vztahy mezi šlechtou, na pomluvy. Historickým faktům se příliš nevěnovala. Jediná věc, která mi tam scházela, byl pořádný závěr. Skončilo to počátkem francouzské revoluce. Co se ale dál stalo s Antoinettou poté, co opustila sídlo? S jejími dvěma dětmi a Ludvíkem XVI.? Přitom by stačilo stručné shrnutí v titulkách. Ale i tak se moc líbilo. Dala bych repeté.

Akta X: Chci uvěřit (2008)

Celou dobu jsem čekala, co z toho vyleze, očekávala paranormální jevy, místo toho do filmu nastrčili pedofilního kněze s viděním. S Akty X, jaké jsem znala z dětství, to mělo pramálo společného, jen naše agenty - zarostlého Muldera a dlouhovlasou Scully. Ale protože jsem šla do kina taky kvůli těm dvěma (nebo spíš bych měla říct kvůli Gillian Anderson), hodnotím film jako průměrný (po dalším zhlédnutí hvězdičku ubírám). Na co nesmím zapomenout jsou "zápichy", kdy celý kinosál řval smíchy. Viz. záběr na fotografii G.W. Bushe a do toho znělka Akt X, a potom čeština ve filmu (zřejmě jsme pro Američany ti lumpvé z východu)...ale pobavila. Možná jsem se první půlhodinu přiliš nebavila, možná mi krvavé slzy přišly laciné, možná se film nevyrovná tomu z '98, ale nelituji, že jsem na The X-Files: I Want to Believe do kina šla. Vždyť jsem se na to půl roku těšila. Don't give up.

Mr. Brooks (2007)

Sériový vrah Kevin Costner se po několikaleté odmlce vrací ke své znovu probuzené závislosti - zabíjení. Na stopě je mu policistka Demi Moore, která ho díky jeho perfekcionismu v odklízení důkazů stále nedostihla. Při jeho posledním zločinu však dojde k malému pochybení a na scéně objeví svědek, který ho začne zvláštím způsobem vydírat. Mazec film. Uf. (Manželku pana Brookse hraje Marg Helgenberger - Catherine z Kriminálky Las Vegas.)

Rozpolcená srdce (2002)

Zápletka? Milostný trojúhelník - sestry Dinah, Madeleine a její manžel Rick. Milionkrát omýlaný žánr, ale poutavě a citlivě natočený.

Velká ryba (2003)

Postarší pán, otec a manžel, umírá a naposledy vypráví svůj životní příběh svému synovi Willovi (Billy Crudup) a jeho ženě (Marion Cotillard). Všechny už nespočetněkrát odvyprávěné historky podává takovým způsobem, že zní spíš jako vymyšlený pohádkový příběh. Will je z toho už otrávěný a snaží se se svým otcem na smrtelné posteli zblížit. Pokouší se otci vysvětlit, že chce konečně slyšet pravdu, jak se vše odehrálo, jaký byl jeho život, jak se seznámil s jeho mámou,... Ale ničeho takového se od něj nedočká. Je to hodně pohádkové. Chvilkama jsem ztrácela pozornost (i přesto, že jsem si ty dvě hodiny filmu rozdělila na dopo a odpolední "promítání"). Ale konec mě překvapil a tak mile dojal.... :) Kdo viděl, ví, o čem mluvím. Pěkná oddychová podívaná.

Živě z Bagdádu (2002) (TV film)

Začátek války v Zálivu v roce 1991 očima amerických reportéru tv stanice CNN. Natročeno podle vzpomínek jednoho z producentů, který se účastnil výpravy do Iráku. Hodně živý snímek a hlavně věrohodně natočený. Michael Keaton a Helena Bonham Carter v hlavních rolích byli skvělí, Helena ještě k tomu velmi krásná. Doporučuju.