The Poker House (2008)

Fíha, docela drsný... A Jenn byla opět fenomenální. Neuvěřitelná. Ačkoliv celej film stojí téměř jen na ní, vůbec to není na škodu. Zazářila jako vždy a navíc k tomu měla fůru prostoru, za což jsem ráda. A docela mazec na tom basketu. Já bych to takhle rychle teda asi nerozchodila. Šílenost. Smekám před Agnes i Jenn. Tenhle film o tom, co s člověkem dokáže udělat lhostejnost a závislost nejen na drogách a alkoholu a jak nízko můžete spadnout, pokud dovolíte, aby váš život ovládal někdo jiný, rozhodně stojí zato vidět. A sílá mladé holky, která je schopná se postarat o sebe i sourozence a navíc nezabít takhle zku*venou matku, je obdivuhodná.

Sinister (2012)

Výborný hororový kousek. Skvělé napětí, líbila se mi postava spisovatele. Ačkoliv šlo opět o rodinku v novém domě, kde byli předchozí majitelé zavražděni, což jsme všichni viděli už tisíckrát, bylo to pojaté přeci jen trošku jinak a celkem zajímavě. Mám ráda horory, kde se bojíte jen toho, že se může něco stát nebo že za dveřmi může někdo vyskočit, i když se nakonec nic nestane a nikdo nevyskočí. Protože většinou, když už někdo vyskočí, následuje scéna velkého masakru nebo nekonečné honičky a to už mě zase nebaví. S tímto "nic" jsem byla spokojená. A bála jsem se, až to není zdrávo. Jen ten konec mě trošku zklamal, doufala jsem (naivně) v happy end, tohle už bylo moc nadpřirozený a nereálný. Mnohem víc vás vyděsí představa, že se to skutečně může stát.

Insidious 2 (2013)

Ještě lepší, než jednička. Tohle je podle mě opravdový horor, duchařina, jak má být! Žádné vraždění pošahaných magorů, ale just the other side. Opět jsem se bála a zavírala oči. Tak snad se mi o tom taky nebude zdát! Je pravda, že nic vás tolik nevyděsí, jako sen. Nedej bože, abych v nich ještě cestovala mezi mrtvoly. Ale ve filmu paráda! Navíc moc dobrý scénář, většina novějších hororů jsou stupidity, ale tohle do sebe krásně zapadalo, všechno šlapalo jak hodinky.

Insidious (2010)

Sakra, já se fakt bála!! To se mi nestalo už hodně dlouho!! Perfektní, musim se podívat na dvojku!!

Tělo (2012)

Celkem komplikované, ale nakonec to dalo konečný smysl. Během filmu jsem si smýšlela různé teorie a závěry a nakonec to bylo celkem prosté. Příjemná podívaná.

Legenda o Vánocích (2007)

Nádherný film o pravém smyslu Vánoc. Kdo je Santa, kdo skutečně rozdává dárky a proč? A jak vlastně vznikla tahle tradice? Tenhle příběh k Vánocům prostě patří.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Super! Parádní podívaná. Ani nevím, jak komentovat, v podstatě to splnilo všechna moje očekávání. Jedinou výtku mám, za kterou taky strhávám hvězdu, a to jsou přehnané efekty (někdy jich bylo opravdu hodně) a rychlé střihy. Asi je to jenom můj osobní problém, ale já prostě když jdu do kina, tak mi dělá problém sledovat milion střihů za sebou, bolí mě z toho oči a ztrácím se v tom, co se zrovna děje, kdo co komu udělal apod. Viz hlavně bitka se Šmakem. 1) to bylo hodně dlouhý a 2) jsem vlastně ani nevěděla, co se v té scéně dělo, protože to bylo natočené hrozně zmateně a nepřehledně. ale to jsou výtky především k této pasáži, jinak jsem byla opravdu spokojená až nadšená. Grandiózní tečkou byl song od mého milovaného Eda Sheerana.

Oko bere (2008)

Paráda, já jsem se bavila. Role Bena mi k Jimovi výborně sedla, příběh měl hlavu i patu a ačkoliv se toho moc neudálo, nezačal nudit. Bohužel je na tom i dost pravdy, je docela smutný, že ať umíte cokoliv, nejste nic, dokud nemáte pěknej balík peněz. A Ben si je teda uměl vydělat! Moc mě pobavil závěr, parádní happyend, takže z mé strany spokojenost.

Křídla Vánoc (2013)

Nadšení se nekonalo, ale rozhodně nejsem zklamaná. Kouzelný byl Jakub Prachař jako Zajíc, krásná role. Výborný výběr hudby. Jediné, co mě zamrzelo, že se tam několikrát objevil Tomáš Klus, ovšem pouze v televizi, což jsem vůbec nepochopila. Kdyby ho do filmu normálně obsadili, udělali by líp, takhle to působilo divně. Jinak si myslím, že si v tomhle filmu najde každý svoje. Kamarádce dokonce ukápla slza, což svědčí o tom, že na každého působí film jinak. Někdo může být nadšený, jiný, jako třeba já, jen uspokojený za příjemnou investici do hezkého filmu. Vždyť nemusí být každý trhák, stačí, když ve vás zanechá fajn pocit.