Torch Song (1953)

"Campy" klasika, u které mě nejvíc odbouralo závěrečné taneční číslo a Joan Crawford jako mulatka.

Cause for Alarm! (1951)

No přiznám se, že radostí sem tedy moc neskákal, a během 74 minut sem třikrát kontroloval čas, když už to bude končit. Výkon Loretty Young docela ušel, ale jinak se celý film strašně vleče

Wild Boys of the Road (1933)

Výborný film o dětech/teenagerech putujících za prací napříč Amerikou v době hospodářské krize, kterému nohy podkopává nepřesvědčivý happy-end na konci.

Lady of Burlesque (1943)

Inteligentní a zábavná podívaná s výbornou Barbarou Stanwyck v hlavní roli. Souhlasím s "vitekpe" - ta taneční scéna s roznožkama, kozáčkem a breakdance mi vyrazila dech. :))

Other Men's Women (1931)

Na můj vkus docela pomalé tempo, navíc trochu toho přehrávání (slepota se zahraje tak, že po zbytek filmu má daný herec zavřené oči :)), ale jinak pár docela vtipných momentů, takže ve výsledku slušný průměr.

Zabiják v ulicích New Yorku (1950)

Nuda, nuda, šeď, šeď... A kdyby nebylo těch posledních deseti minut, kdy to konečně dostalo nějaké grády a spád, tak by to hodnocení bylo ještě horší.

Světová invaze (2011)

Jako vecny optimista vzdycky doufam, ze ten prave bezici sci-fi blockbuster bude lepsi nez ten posledni. A vetsinou to dopadne tak, ze jsem nakonec zklamany. Bohuzel i "Svetova invaze" zklamala, zazrak se nekonal a tak si par poslednich roku pomalu zacinam zvykat na pravidlo - neoriginalni nebo nudny pribeh a cool efekty.

Varieté (2010)

Film mě nezklamal, jelikož mám rád (filmové) muzikály, takže se mi vrchovatě dostalo toho, co mám rád a co jsem očekával. "Spíše mě zarazilo to, co předvedl slovenský distributor ITAFilm - "Burlesque" jsem totiž viděl v Bratislavě. Ten jejich překlad/nepřeklad byl opravdu zvláštní, protože neotitulkovat u muzikálu písničky zpívané hlavními hrdinkami, respektive otitulkovat první tři/čtyři sloky a potom to nechat dojet jen tak bez titulků, mi přišlo tragické. Nemyslím si, že jsem na tom s angličtinou spatne, ale když se zpívá, tak ani já nepochytím úplně všechno. Takže si nejspíš budu muset počkat, až film dorazí na DVD, abych si "Burlesque" mohl vychutnat naplno.

The Man on the Eiffel Tower (1949)

Příběh mě tedy zrovna moc nenadchnul, ale závěrečná honička na Eiffelovce je super. S komisařem Maigretem si člověk holt nemá zahrávat a snažit se ho přechytračit. PS. Zabiják Johann Radek (Franchot Tone) je původem Čech. :) Tady je odkaz na Internet Archive, kde si film můžete legálně přehrát nebo stáhnout. http://www.archive.org/details/The_Man_on_the_Eiffel_Tower

Nine (2009)

Priznam se, ze jsem velky fanousek Chicaga, ale timhle filmem me Rob Marshall docela zklamal. Felliniho 8 1/2 jsem videl a Nine se ho docela verne drzi. Jenze mne vsechna ta tanecni cisla prisla proste nudna, pisnicky vicemene o nicem a cely film zbytecne dlouhy a natahovany. Pro me velke zklamani.