Volání o pomoc (2007)

Adama Sandlera vidím stále jako komika. A v tom případě je těžké si přebrat jeho roli v dramatu. Protože je stále vtipný. Co se týče děje, tak ten je naprosto smutný. Příběh muže, který truchlí ze ztráty rodiny o kterou přišel díky jednomu z největších neštěstích v novodobých dějinách člověka. Spousta producentů a režisérů se tohoto témata ujímá a vznikají nejen povedené dokumenty, ale i dramatické příběhy jako je tento. Na zamyšlenou však stojí, kdo za to všechno může. Mladí Američané trpí, protože jim někdo vzal blízké. Přátele a rodiny. Jenže ten někdo nebyli oni údajní teroristé. Byla to sama americká vláda, která použila své vlastní obyvatelstvo k vytvoření nové propagace k upevnění moci. A pak ještě drze budou soudit muže, jenž ze zoufalství učinil špatné činy. Přišel o vše, co v životě budoval a co miloval. Soudce v podání Donalda Sutherlanda to řekl krásně. O tomhle by vůbec neměl rozhodovat stát. Je to nehorázná drzost. Snímek se opravdu vydařil.

Černá labuť (2010)

Velice psychologický film. Co dokáže s člověkem udělat vysněný sen. Jedna blbá role v baletu. Opravdu ohromné. Favoritka Natalie Portman opět potvrdila svůj talent. Její herecké výkony vyrážely dech. Z počátku jsem opět, jako i u jiných dramat, netušil, že se mi to může tolik zamlouvat. Protože začátky jsou opravdu nudné. jinak věřím tomu, že se tento film líbí široké škále diváků. Mě osobně se film také líbil. I režisér Darren Aronofsky mě tentokrát mnohem více přesvědčil. Ne jako tomu bylo u Requiem za sen. Kdybych tolik hltal haldu dramat, tak hodnotím také na plno. Ale bohužel. Snímek skutečně krásný. Patřit bude mezi ty hodně dobré. Více než tři čtvrtě filmu jsem byl napjatý. Ale mezi ty nejlepší se u mě nedostane. Jinak klobouk dolů.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Návrat Jediho a to dokonce dvakrát. Nejen Jediho Luka Skywalkera ale i jeho otce Anakina. Darth Vader se opět přiklonil ke světlé straně síly. Poznal, že jsou věci za které stojí žít a ne jen donekonečna nenávidět. Geniální! 100% zážitek.

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Malinko jsme se posunuli výše, jak s dějem, tak v efektech a v napětí. Přibyli další postavy, o kterých se ví hodně málo a točí se kolem nich velké tajemství. Například Hrabě Dooku. A zaznělo zde i jméno Sifo-Dyas. O tomto mistru Jedim se dozvíme pouze v komiksech. Už jsme se blíže setkali s postavou stojící za celou tou aférou separatistické blokády s Darthem Sidiousem. O proti prvnímu dílu, mnohem více tajemnější, více akce a hlavně už došlo ke skutečné galaktické válce. Ke klonové válce.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

První episoda mnohým divákům přišla nesmyslná vůči starším episodám. Děj se ještě odehrává za staré republiky, kde se ještě o praktikách Sithů neví. Je to takový seznamovací díl. Bez kterého by samozřejmě nedávala sága smysl. Neboť zde je vysvětleno o koho po celou tu dobu půjde a o co komu jde. Byli zde ředstaveny postavy jako Sithský zabrak Darth Maul. Jeden z učedníků temného Dartha Sidiouse, který vždy tajemně stál v pozadí. Ještě mladý padawan Obi-Wan Kenobi se svým mistrem Quai Gonnem. A také ranné počátky známých droidů R2-D2 a C3PO. Efektivně byl na úrovni. Hudba Johna Williamse ladila soubojům s meči a vytvářelo to super atmosféru. Každopádně geniální. 90%

The Dark Redemption (1999)

Tak tenhle filmeček se mi moc líbil. Postava Mary Jade, coby budoucí žena Luka Skywalkera, byla doposud známa pouze z komiksů. Její příběh mě oslovil. Za další, je to také krásná vsuvka mezi episodu V a VI.

Forced Alliance (2007)

Se Star Wars fan filmy se zkrátka roztrhl pytel. Je oprvdu spousta těch, kteří by rádi bojovali svteným mečem. Forced Alliance má na svůj rozpočet dobre efekty, hudbu a i masky. Jako fanda opět bez váhání za 100% Jelikož i mým snem je udělat si vlastní fan film. A jako amatér, bych se také ohodnotil nejlépe :-D Takže fandům, kteří mají na vyvtoření filmu finance, tleskám a přeju hodně úspěchů,

Concrete Hustle (2008)

Concerte Hustle ala nádherná fan movie ve stylu Star Wars. Už jsem viděl hodne fan filmů. Každého facinují nejvíce souboje se světelnými meči, tak se fandové snaží co nejvíce vtěsnat hodne efektů. Ze všech těch soubojů, ale žádný nebyl tak propracovaný a energií nabitý a tak efektivně poutavý jako tento. Tito amateští tvůrci už mají na kontě nějaké fan filmy. Jedním z nich je i Beyond Black Mesa. Za nádhernou propracovanost, efekty, i zvukové efetky dávám za všech pět hezky pohromadě.

Zahulíme, uvidíme (2004)

No blbost, ale já jsem se nasmál. Bylo použito dost dobrých scén a hlášek.

Ti druzí (2001)

To je snad ta nejlepší mysteriózní duchařina jakou jsem kdy viděl. Celý film mi běhal mráz po zádech a na konci jsem byl opravdu hodně překvapen. Moc hezké