Ajťáci (2006) (seriál)

Prvá a druhá séria je bezkonkurenčná. Veľa originálneho humoru, veselé postavy (kto by sa nezasmial na Mossovi?) a zaujímaví herci. Jeden z mála seriálov, ktoré môžem pozerať zas a zas a stále sa smejem. S treťou a štvrtou sériou je to o poznanie horšie. Začínajú sa tu objavovať veľa nevtipných vtipov. Avšak napriek tomu je to stále vysoko nadpriemerný seriál.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Tento film má dve veľké blbosti. Prvá, že sa Indy pred jadrovým výbuchom, ktorý všetko zničil, zachránil v chladničke a druhá bol koniec, keď sa zistilo, čo je lebka zač. Pár vtipných scén tu bolo, ale na predchádzajúce tri diely to jednoducho nemá. Chýba mi starý Indy spred dvadsať rokov, chvíľami vyzeralo, že Indymu dôjde dych. Oživením bol aspoň vzťah Indy-Marian-Mutt. Ale inak veľké sklamanie.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Najlepší Indiana Jones zo všetkých. Je tam akcia, humor, kvapka napätia... Čo viac si priať? Námet je originálny, vzťah Jones junior a senior je vtipný a celému filmu dodáva lesk. Jeden z najlepších dobrodružných filmov, aké som kedy videla.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Z pôvodnej trojice Indiana Jonesa najslabší, ale aj tak stále veľmi dobrý. Predsa len som bola ochotná skôr uveriť v nájdenie archy a grálu, než v kult, v ktorom niekto dokázal človeku vytrhnúť srdce a ten človek napriek tomu žil. Postava hlavnej hrdinky sa mi zdá prehnaná. I napriek tomu 4,5*

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Tento film je pre mňa sklamanie. Efekty sú rovnako kvalitné ako predtým, dej je v pohode, ale je tu veľké množstvo trápnych scén, ktoré mali byť "vtipné". Či už je to zhulená matka, nadržaný robot alebo besné dvojičky. Ako tu už bolo spomínané, zbytočné množstvo transformerov len kazilo výsledný dojem. Len dúfam, že trojka bude lepšia.

Transformers (2007)

Začiatok je perfektný. Scéna, kde sa zmenila helikoptéra na transformera a zničila základňu v Quatare bolo dokonalé. Napínavé, chaotické. Následné vyšetrovanie bolo tiež na vysokej úrovni. Avšak čím viac film napredoval ďalej, zdalo sa mi, že film je nudnejší a nudnejší. Scény, kde sa Sam dával dohromady s Mikaelou boli zbytočné, pripomínalo to pre mňa odporné teenegerské komédie. Do filmu sa to nehodilo. Finálová bitka bola v podstate dobrá, avšak pýtalo by si to viac šťavy (a vojakov). Napriek tomu tento film patrí medzi dobré a pozerateľné filmy. 72%

Ospalá díra (1999)

Celý film je zobrazený v ponurom temnom ospalom vidieku. Atmosféra bola od absolútneho začiatku úžasne vybudovaná (tak, ako to len Burton vie). Námet je skvelý. Od začiatku som bola zvedavá na to, kto to v skutočnosti zabíja. Nejako som celú dobu nechcela veriť, že vrahom je mýtus a čakala som viac reality. Celý film bol napínavý, avšak koniec bol famózny. Konečné rozuzlenie prekvapivé. Rozhodne 5*