Nutné k přežití (2006) (pořad)

Aké tri veci by som si zobrala na opustený ostrov? Stačí mi Bear Grylls, nič iné mi netreba, veď do týždňa budem zase doma :-)

Bořiči mýtů (2003) (pořad)

Svieže, vtipné, poučné. Kombinácia Savage Hyneman je výbušne vtipná, na nich dvoch sa človek nasmeje viac ako na mýtoch. Niekedy je človek dokonca napätý, či im pokus vyjde, hlavne ak musí niečo vyjsť na prvú šupu, ako napr. pri zrážke kamiónov. Mýty sú častokrát málo známe až neznáme, ale ich potvrdzovanie a vyvracanie človeka vždy zabaví. Tento seriál si obľúbi i absolútny neznášač dokumentov. 4,5*

Let's Dance (2006)

Scenár je viac než prostoduchý, také hlúpe dialógy som dávno nepočula. Jediné pozitívne na tomto filme je hudba a tanec. Scenárista sa pokúsil aspoň o jednu peknú myšlienku – aj keď máme pod nohami len samé prekážky, mali by sme vo svojom sne vytrvať a môže sa to vydariť. Škoda, že táto myšlienka popri všetkému tomu tancu a hudbe zaniká.

Pokoj 1408 (2007)

Časť, keď sa Cusack stretol s Jacksonom v pracovni a Jackson mu opisuje udalosti, ktoré sa odohrali v izbe 1408 naháňa zimomriavky. Ako sa tam mohli stať také incidenty? Keď Cusack išiel napriek varovaniu do tej izby, až máte chuť zakričať Stoj! Od okamihu začatia odpočítavania hodín v izbe to bolo strašidelné. No postupom času som si akosi zvykla na to, že ho "niečo" v izbe chce zabiť a strach zmizol. Koniec už bol hodne slabý, konečné rozuzlenie vlastne poriadne nič nevysvetlilo, snažilo sa to skôr uviesť do tajomna, čo však nevyšlo. Úplne zbytočné časti opisu jeho rodinnej tragédie. Bez toho by to bolo oveľa lepšie. Začiatok dobrý, koniec strašne mizerný. Škoda.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

"Proboha, žijete?! Vždyť jste sejmul autom helikoptéru!" "No co, minuli se mi náboje." Smrtonosná pasca 4 je prehnaná, prehnaná a ešte raz prehnaná. S pôvodnou trilógiou má spoločného už len hlavného hrdinu. Hlášky 0 bodov, reálnosť bitiek -1 bod. Kvalita akcie je síce výborná, no ako pokračovanie perfektnej jednotky a nadpriemernej dvojky a trojky padá na 3*. A s prihliadnutím na prehnanosť, nereálnosť, neuveriteľnosť záporákov, klišé koniec a nesmrteľnosť Johna McClainea 2*

Hříšný tanec (1987)

Na filmoch ma zaujímajú 3 veci - dej, precítenie, forma. Tento skvost zlyhal na všetkých frontoch. Či už prostoduchým dejom, ktorý od nudy zachraňovali iba choreografie, alebo slabým precítením - stotožniť sa nedalo ani s jednou postavou. Postavy sa správali tak hlúpo, až mi niekedy zamŕzal mozog (slušné dobré dievčatko dá cudzej ženskej peniaze na potrat požičané od otca?). Suverénne najväčším prúserom je teda scenár, ktorý zlyhal rovnako brutálne aj po dialógovej stránke. Z dna ho ťahajú teda okrem spomínaných tancov hudba a sympatický Patrick Swayze. Úspech tohto filmu je pre mňa záhadou. 49%

Mamma Mia! (2008)

Dej by sa ešte dajako dal, ale v ktorej pomätenej hlave mohol vzniknúť námet, aby hlavnými hrdinkami boli tri 50-ničky, ktoré sa správajú tak, ako by si to nedovolili ani 20-ničky? Ak toto predýchate čaká vás dcéra z rovnakého súdka so svojimi dvoma kamarátkami. A tie choreografie... Pacienti geriatrického ústavu by to odtancovali lepšie a s lepšou choreografiou. Nebyť pár vtipných scén a dobrého obsadenia by tento film bol na odpad a ani ABBA by to nezachránila.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Tento seriál je jeden obrovský vedecký nonsens nepredstaviteľných rozmerov. Totižto v každom diely dokážu prípad vyriešiť za sotva deň, so všetkými testami, ktoré v skutočnosti trvajú niekoľko mesiacov! Avšak túto blamáž hlavní hrdinovia nespasili, scenár je napísaný tak hlúpo, že o hlavných hrdinoch v podstate ani nič nevieme. Vzťahy na pracovisku sú studené ako psí čumák, síce každý sa s každým rozpráva, ale len o práci a zo súkromia tam nie je nič. Tento seriál má pár vydarených dielov, ale je ich žalostne málo.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

O niečo lepšie ako neskôr vzniknuté CSI: Miami, avšak aj tu sú typické vedecké nezmysly, ale v deji to až tak nebije do očí. Prípady bývajú absurdné a netypické, niekedy vás to núti uvažovať, či by takto vôbec niekedy niekto vraždil. Dívať sa na to dá, ale určite by som sa nedívala na všetky časti.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Síce vznikol potom, čo začali fičať CSI, chvalabohu má s nimi spoločné len to, že rieši vraždy. Vzťahy medzi kolegami sú veselé, sem-tam si robia prieky a žarty, čo príbeh oživuje. Mark Harmon alias Jethro Gibbs je charizmatický hlavný hrdina. Seriál má stále obsadenie, čo je tiež plus. Tento seriál parí medzi kvalitnejšie krimiserály, oveľa lepší než všetky CSI.