Sissi a Yetti (2007)

Ako oddychovka veľmi dobrý film. Veeeľa hlášok (používali sa pomaly namiesto dialógov), veľa gagov... Dosť z vtipov bolo vydarených, mnohé boli tak trápne, až boli vtipné, no skoro väčšina bola viac než úchylná ("Pani cisárova matka, priniesol som vám ten balík zo sexshopu z Česka). Ako inak, točili to Nemci. 65%

Schody smrti (2000) (TV film)

Pomalý klišé dej bez napätia so slabými výkonmi. Tento film je snáď poskladaný zo všetkých možných béčkových hororov. Koho už len prekvapí, že na ostrove, na ktorom žije len jedna rodina a nedá sa odísť, v noci straší vrah a strhne sa búrka? Vrah na konci je tiež skutočne originálny (už viem, odkiaľ pochádza veta vrahom je...). 35%

Happy Tree Friends (2006) (seriál)

Dívať sa na zmačknutú hlavu, z ktorej vyletí mozog ... prasknutie čriev od prehnaného jedenia zmrzliny ... sám sebe nechtiac amputovať zdravú nohu ... Tak to nie je moja šálka kávy. Vrcholom vtipu je, že postavičky, ktoré sa zmasakrujú, sú v ďalšom diely živé a zdravé. Ideálne pre malé deti.

Eurotrip (2004)

Jedinú hviezdičku za časť vo Vatikáne. Inak je to úplne úbohý podpriemerný teenegerský film. 10%

Vetřelec ³ (1992)

Filmy Davida Finschera sú krvavé, nechutné, morbídne, úchylné. Bohužiaľ, Votrelcovi 3 sa toho tiež ušlo. Druhou vecou, ktorá ma neskutočne sklamala i naštvala, je neúčasť Michaela Biehna a Carrie Henn. Predchádzajúce diely boli lepšie z ďalších dvoch hľadísk - v oboch dieloch boli hrdinovia vojaci alebo obchodníci, tu boli úchylní sexuálni devianti. V predchádzajúcich dieloch bola lepšia akcia. Povedzme si na rovinu - James Cameron aj Ridley Scott oveľa lepšie spracovali predchádzajúce diely. V nich boli OVEĽA lepšie exteriéry i interiéry. Votrelec 3 jednak na predchádzajúce diely nemá, do rady ani spracovaním nezapadá. Trojka je jednoducho nasilu vytvorený pokus čo najviac vymačkať peňaženky. David Finscher má i dobré filmy, ale tento to rozhodne nie je. 50%

Au Pair aneb Slečna na hlídání (1999) (TV film)

Tak a máme ďalší z radov filmov, v ktorých hnusné decká robia zle, máte ich plné zuby a chuť zabiť, a potom sa spriatelia s novou vychovávateľkou a stanú sa zlatučkými stvoreniami. K tomu odporná budúca macocha s piskľavým hláskom, vykrádačka Pretty woman (škaredé káčatko sa zmení na krásavicu) a je to klasické klišé. Ľahko čitateľný dej i koniec by mohol spasiť jedine humor a aj ten tu chýba. Všetko sa snaží byať nasilu vtipné a nie je. 40%

Vetřelci (1986)

Trocha porovnávania: herecké výkony boli lepšie ako v jednotke, jednotka bola trilerohoror v uzavretom priestore Nostroma, dvojka sa odohrávala na celom zničenom komplexe a časti planéty. James Cameron dal filmu viac efektov, boli oveľa detailnejšie a perfekcionalistickejšie. No predsa len sa mi viac páčila jednotka - bola napínavejšia. A posledná vec - v jednotke sa trápili s jednou obludou celý čas, v dvojke boli desiatky oblúd. Dvojka bola proste megalomanskejšia. Jediné, čo mala dvojka oveľa lepšie bola akcia. 85%

Princezna ledu (2005)

Film má zopár blbostí (odkedy stoja všetky výdaje okolo krasokorčuľovania tisícky dolárov?) a veľa klišé. Som alergická na zobrazovanie americkej strednej školy, no zrejme bol scenárista uvedomelý a veľa do tejto oblasti nerýpal. Keď sa niekto snaží natočiť film o komplikovanej ceste za snom, musí mať: 1)presvedčivého výborného herca 2)dobrý psychologický profil 3)prekážky. Herečka je sympatická, snaží sa, no vyčítať z jej tváre akúkoľvek zanietenosť ku krasokorčuľovaniu alebo fyzike sa len tak ľahko nedá. Charakter postavy tiež nie je dotiahnutý do konca. Posledné mínus - pochybujem, že na okresnej súťaži by boli také dobré krasokorčuliarky, ktorých vystúpenia pripomínali skôr tanec na ľade. Medzi teenegerskými filmami patrí k tým lepším. 60%

Leon (1994)

Nemám rada filmy, v ktorých je hlavným hrdinom charakterný vrah. Jean Reno v roli nájomného vraha neskutočne sadol. Charakter mal veľmi dobre vykreslený spolu s Matildou (natalie Portman bola tiež výborná). Ich vzťah bol veselo-smutným nahliadnutím do života dvoch skrachovancov, ktorí dostali druhú chuť do života. Akčné scény boli na vysokej úrovni - počet vystrelených guliek ako bolo v tomto filme hociktorý film nepredbehne. Film pokojne plynie svojím tempom až k dramatickému záveru. 87%

Čínská čtvrť (1974)

Na začiatku je film dosť kostrbatý. Človek sa ani nenazdá a už je film prestrihnutý ďalej. Ako detektívka je tento film výborný, človek sa postupne oboznamuje s geniálnym spôsobom, ako Jake Gittese rieši prípad. Dejové zvraty sú prekvapivé, riešenie prípadu originálne, námet perfektný, no všetko brzdí ohromne spomalená gradácia. Všetko napreduje príliš pomaly, miestami som sa nudila. Charaktery postáv boli dobre vykreslené, scenár dobrý. Z hereckých výkonov bol najvýraznejší Jack Nicholson a Faye Dunaway. Réžia nebola najhoršia, no od Polanského som čakala viac. 70,5%