Modré z neba (2008) (pořad)

Nič iné než hra na city. Nerobia nič iné než zarábajú na ľuďoch, ktorí si naivne myslia, že to robia pre radosť ťažko osudom skúšaných ľudí a pritom sa len dobre nabaľujú.

Světla ramp (1952)

Najlepší Chaplinov film, ktorý som videla. Krásny, dojímavý. Chaplin sa úplne stotožnil s postavou. Tak perfektný herecký výkon som ešte nevidela. V žiadnom inom filme som nepočula tak dlhé dialógy zamýšľajúce sa nad životom. Úžasný film, ktorý len tak niečo nepredbehne. A len tak mimochodom, od komédie má skutočne ďaleko.

Nepolíbená (1999)

V tomto filme je použitý presne ten typ humoru, ktorý nenávidím, a to, keď sa niekto neskutočne strápňuje či chtiac, alebo nechtiac, a má to vyznieť vtipne. Niekedy sa to v iných filmoch režisérovi vydarí a je to vtipné, ale tento film sa nachádza na míle ďaleko od humoru. Nedalo sa na to ani dívať, bolo mi z toho zle.

Patricia Cornwell: Posedlost (2010) (TV film)

Pokračovanie filmu totožné s prvým dielom. Oba filmy dokonca začínali rovnako, i zápletka sa začínala rovnako. Len prípad, ktorý sa mal riešiť, aby prokurátorka Lamontová získala post guvernéra sa zmenil. Avšak znova to bol starý prípad, ktorý x rokov ležal nevyriešený. Scenár znova rovnako priblblý, herci znova nevýrazný. Vzťah hlavných hrdinov kolegov bol ako obohraná páska, takých tu bolo, chýbal tomu nápad. Lovestory už trápnejšia byť nemohla. Koniec bol spravený rovnakým štýlom ako jednotka, avšak teraz to bolo o čosi horšie.

Moje krásná čarodějka (2005)

Tak toto vypálilo úplne mimo. Filmov o čarodejniciach sú tucty, tak to trochu zmenili. Už nie typická čarodejnica s metlou, čarovným prútikom, odvarmi a čiernou mačkou, ale čarodejnica, ktorá dokáže všetko keď sa jej chce, stačí si pomyslieť alebo kývnuť rukou. Aby toho nebolo málo, tak sa s tým snaží prestať. A spozná úžasného chlapa. A bla bla bla. Nudný a trápny film. Nezachráni ho ani Kidman s jej úžasnou grimasou.

Tlumočnice (2005)

128 minút nudy. Začiatok bol ešte dobrý, no čím ďalej film napredoval, tým to bolo horšie a horšie. Zobrazenie života v Afrike bolo ako inak smutné, no nedokázala som Kidman uveriť, že je originál z Afriky. Ak by z toho urobili dva filmy - jeden o stave v Afrike a deťoch bez budúcnosti a druhý o tlmočníčke, ktorá začula zvláštny rozhovor v málo používanej reči, bolo by to oveľa lepšie. Psychológia postáv bola dobre zvládnutá, Kidman i Penn hrali slušne, no to na vyššie hodnotenie nestačí.

Patricia Cornwell: V ohrožení (2010) (TV film)

Keby sa z filmu vynechajú všetky zábery z vtáčej perspektívy na mrakodrapy, ubudla by snáď i polovica filmu. Z úvodu som mala pocit, akoby sa dívam na pilotný diel nového krimiseriálu. Scenár bol divný, s hlodami typu "nedívaj sa mi na nohy. Prečo? Vieš prečo. Neviem, obe máš rovnaké" a pod. Množstvo nelogických dialógov i scén. Vyšetrovaniu prípadu spred 30 rokov bolo venovaných možno 30 minút, zvyšok boli omáčky okolo prepadnutia prokurátorky Lamontovej, predvolebnej kampane na post guvernéra a spomienkam hlavného hrdinu na detstvo. Odhalenie všetkých prípadov bolo priemerné a nie príliš prekvapivé. Záver úplne zbytočný. Námet bol dobrý, dal by sa z neho urobiť fakt dobrý film, no toto sa s dobrým filmom veľmi porovnávať nedá.

Diktátor (1940)

Treba podotknúť, že skĺbiť humorné imitovanie Hitlera a smutnú 2. svetovú vojnu je ako urobiť sladký koláč so šľahačkou a na vrch vyliať ocot s cibuľou. Nedá sa to. No Chaplin sa o to pokúsil, ako sa však dalo čakať, úplne mu to nevyšlo. Nedokázala som precítiť smutné zobrazenie židov, ktorých ničili gestapáci a Hitler, keď predtým bolo veľa humoru. Chvalabohu scén so židovským holičom bolo menej, a ak aj boli, netýkalo sa to len tragédie, ale aj humoru. Koniec bol pre danú (i túto) dobu dôležitý, no predsa len akým spôsobom sa k nemu dopracovali... Predsalen kvality je oveľa viac než nepodarkov, z filmu som mala veľmi dobrý pocit, takže s pokojným svedomím dávam 5*

Krásky od krav (2006) (TV film)

Nechápem, ako si mohli tvorcovia tohto filmu myslieť, že bude mať úspech. 1000-krát obohratý námet na tému bohatých rozmaznancov, ktorí sa zmenili. Táto brečka mala byť zrejme natočená pre vekovú skupinu 10 - 13 rokov, lebo ostatní ľudia majú toľko súdnosti, aby im po prvých scénach muselo byť jasné, že je to brak.