Účastníci zájezdu (2006)

Kéž by většina současných českých tvůrců dělala podobně kvalitní filmy... Ta lepší menšina nechť zůstane samozřejmě lepší!:-). Slečna Polívková je paní herečka, škoda že ji její "ošklivost" asi zaškatulkuje.

Agent bez minulosti (2002)

Zvláštní symbióza mezi realistickým psychologickým dramatem a lehounce nadsazeným akčním thrilerem funguje na výbornou. Výsledek nemá žádná hluchá místa a je výborným rozjezdem výborné série.

Tři králové (1999)

Brutální černý humor ala bratři Coenové se v šíleném tempu střídá s autentickým zachycením hrůz války tří stran s nejasnými motivacemi. Většinu filmu jsem proto nevěděl, jestli se mám smát nebo plakat, což je protentokrát to nejlepší hodnocení, jaké může film dostat. Na co asi zapomenu dřív? Na hrozivý pohled na ptactvo od nafty nebo nebo ten úžesně vtipný dialog reportérky s řidičem vedle? Absurdita - konečně vím, co to slovo znamená.

Hellboy (2004)

Nikdy bych nevěřil, že uvidím film, kde budou akční scény standartní až nudné, a čtyřhvězdičkové hodnocení udělá ta "vata" okolo. Na superhrdinských seriálech mi někdy vadí, že je tam pár vteřin trikových scén a pak se mluví a mluví. Kdyby takové seriály měly scénář a obsazení jako Hellboy, byla by to bomba. Mnohem napínavější než finální bitka s nějakým pekelným bohem je totiž scéna "políbí se nebo ne?"

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Nějakou chvíli mi trvalo, než jsem se naladil na rytmus vyprávění, ale pak jsem byl stržen. Vizuální stránka je dokonalá, nejlepší jsou ty dlouhé sekvence sledující jednoho Sparťana uprostřed boje. Hezčí krev už je k vidění jenom v krevní bance dobrovolných dárcu:-). Sexy scény jsou opravdu hodně sexy. A pokud jde o děj, je jednoduchý, ale skvěle napsaný. A překvapivě sympatičtí herci (všichni, i Xerxes) pronášejí všechny ty zapálené proslovy tak, že jim to věřím.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Představte si, co asi dělali králík Roger se svou krásnou lidskou manželkou, když byli večer spolu doma... No, radši ne:-). Ale podobně šílené nápady dokazují, jak živo může být na plátně, i když je z poloviny pokresleno.

Návrat do budoucnosti (1985)

Jeden z nejlepších scénářů osmdesátých let. Jedna z nejlepších hereckých sestav osmdesátých let. Jeden z nejlepších... vlastně úplně všechno z osmdesátých let:-). A vlastně nejen z osmdesátých.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Je škoda, že film nemá stejně vygradované finále jako jednička. Ale jinak stejně úžasná podívaná.

Návrat do budoucnosti III (1990)

Pokud jde o nepsaná pravidla série, třetí díl se od nich vychyluje nejvíc ze všech. Patřím do skupiny, kterým se líbil nejméně, přesto je to fantastická podívaná.

Kontakt (1997)

Velký koncert pro lady Fosterovou. To, co udělal Zemeckis pro cestování časem v Návratu do budoucnosti, udělal tentokrát pro filosofické vizionářství scifi filmů. Předvedl jeho kouzlo, aniž by se z toho normální divák zbláznil.