Ataraxie (2012)

TAk tohle bylo taky trochu zbytecný, obzvlášť poté, co nedokázali zdolat vrchol. Aspon tam byli pěkné záběry na kitting a aljašku. A pozitivní byla délka filmu. Alespoň nezdržovali, když už neměli počasí!

Na sever od slunce (2012)

Život dvou poustevníků, adrenalinových nadšenců a dobrodruhů v docela unikátním dokumentu. Celkem se mi to líbilo. Bylo to hodně poučné, i když jsem s nimi nesdílel nadšení pro severní ledový oceán a kamna z ropného barelu. Přesto měli skvělý osidlovatelský nápad s environmentálním podtextem. Vynikající!

Snowgirls (2012)

Naprostá nuda o ničem. Jak nějaký holky cestujou za sněhem a nic nedokázali!

Cesta na Jižní pól (2012) (TV film)

Fakt parádní, úžasně natočený. Skvělý poměr mezi dramatičností, odvahou, odhodláním a nadhledem. Perfektní dokument, o tom, jak zdolat jižní pol,o tom, že každý den může být jiný. Nešťastný, veselý, v mlze a ve vichru. Skvělý nímek. o dvou šílencích, kteří překonali nejen své hranice

Neviditelná hora (2013)

Celkem nuda o tom, jak slepec vylezl na Elbrus. Sice je to obrovský výkon, to uznávám, ale vadilo mi, že to, spíš než hory, ukazuje lidské odhodlání. Působilo to na mě trošku sebestředně, i když to určitě nemělo být účelem. Celkem obdivuju, že se tam vyškrábal.

Lákavý strach (2013)

Film byl rozdělen do několika kapitol, které zcelovaly příběh sebreflexe, strachu, hledání samasebe. Přišlo mi to moc přemýšlivé, na tak mladého kluka, dokud jsem se nedozvěděl, že ho smetla lavina. Nic naplat. Moc řečí a málo hezkých záběrů.

Modrá posedlost (2011)

Super krásné záběry ledovce s jemnou enviromentální tématikou. Co dodat...film natočil někdo, kdo tento konkrétní ledovec miluje a nesnaží se propagovat sám sebe.

Expresní zásilka (2012)

Úplně mě to nechytlo. Mělo to vcelku zajímavé pojetí, napětí tam bylo hezký, ale dějová linka teda nic moc. Takovej hodně tuctovej film, ozvláštněnej pár věcma, jako kolem bez brzd, atd. Celkem zajímavě vylíčená doprava v NYC, pohled na kurýry, ale jinak nic převratnýho. U mě průměr. Čekal jsem nějakou bikerskou pastvu pro oči , ale ani to se nedostavilo. Škoda.

Pařba na třetí (2013)

Chtěl bych dát dvě hvězdy, ale musím uznat, že mezi hlavními hrdiny perfektně funguje chemie, takže i přes všechny ty nudné scény, musím dát tři. I přes chybějící hangover to má šmrnc, charizma a koule. Je to sice praštěný a vaří to z vody, chvílemi to možná připomíná víc thriller než komedii, ale i přes to všechno, je to pořád lepší než Bankok, protože ten film pracuje alespoň s nějakou invencí. Fajn, že poslední díl pojali jinak a nastrčili tam víc stále více šíleného Galifianakise!