Muži na stromech (2006) (seriál)

Hodnotím po třech shlédnutých epizodách, během nichž mě tento "komediální" seriál vůbec nedokázal vtáhnout. Udělal jsem si představu a obávám se, že se seriál ponese v podobném duchu i dál. Takže ho z mého hlediska nemá cenu sledovat, protože proč sledovat nudu o "busy" měšťance, která se do této chvíle živila radám o vztazích, snažící se změnit svůj život nebo lépe řečeno utéct od toho starého na Aljašku, kde je obklopena nezajímavými postavami a neustále rušící "moudrými" radami "zkušené" vypravěčky? Kam se to hrabe na starý dobrý a vtipný Zapadákov (Nothern Exposure)... Tohle nemá jiskru.

Život v oblouznění (1995)

Těžký je život filmařský, jak se můžeme přesvědčit z tohoto frustracemi prosyceného natáčení 3 rozdílných scén jednoho nezávislého filmu. Originální, vtipné dílko se skvělým Stevem Buscemim, Catherine Keenerovou i dalšími členy natáčecího ansámblu se mi svým osobitým způsobem líbilo, ačkoliv nemělo sílu pětihvězdičkového snímku. Jemně pobavilo a tím splnilo svůj účel :)

Simpsonovi ve filmu (2007)

Tohle jsem si nemohl nechat ujít a s potěšením konstatuji, že jsem nebyl zklamán :). Díky všem, kdo se na tomto fenoménu podílí!

Hlava nehlava (2006)

Kapitální békovina, kterou jsem ani nedokázal dodívat do konce...

V řetězech (2006)

"Bůh považoval za správné, že mi tě přivedl do cesty. A já tě vyléčím z tvé zkaženosti," pravil osobitý černý farmář v podání Samuela L. Jacksona, který právě mj. řeší frustraci z toho, že ho opustila žena. - "Ty seš nějakej perverzák?" reagovala spustle, špinavě a poničeně vypadající polonahá útlá blondýnka v podání Christiny Ricci, která kromě jiného trpí nemocí neustálého chtíče. Zdaří se svérázná léčba za pomocí spoutání řetězem a neustálého vlévání světla, optimismu a lásky do žil zkoušené dívky? Povede se sympatickému farmáři vymanit z osidel pout ke své zrádné ženě, která mu zničila nejeden sen, ale on u ní přesto vytrval? Máme tu dobře natočený příběh z amerického jižanského venkova doplněný spoustou bluesové kytary a boje se sebou samými. Máme tu kvalitní herecké výkony a story, které nutí k zamyšlení. Ani napodruhé u mě film neztratil ze své přitažlivosti.

Černá kniha (2006)

9/10. Realistické válečné drama z nizozemského prostředí podle výtečného scénaře a s vynikajícími hereckými výkony. A pro mě příjemné překvapení.

Slunce, seno, jahody (1983)

Nehledě na pozdější Troškovy trapné paskvily, první dvě Slunce sena jsou geniální, neopakovatelné, správně vesnicky jadrné a opravdové. Troška tohle zažil a přenesl atmosféru skutečných Hoštic i do filmu. Vždyť kupříkladu scény/hlášky "Angelika", "se divim, že si v tom ještě nerozbila hubu", "beztak tam má hovno" a mnohé další řadím mezi vůbec nejlepší v historii komedie. A ty postavičky - od bábrle Škopkové po starýho Sobotku (strašidlo) jsou neskutečně originální a k popukání. Já tenhle film prostě miluju a podle mého názoru patří mezi nejlepší české komedie všech dob. A štvou mě lidi, kteří ho odsuzují kvůli pozdějším Troškovým děsným výtvorům.

Nekonečný příběh (1984)

Slzy dojetí, smutku i mrazení v zádech. To vše ve mně kromě jiného dokázal vyvolat tento film, který jsem jako malý viděl aspoň šestkrát sedmkrát, i po mnoha letech. Bravurní hudba, prvotřídní masky, zajímavý příběh podpořený invenční režií - proč takových fantasy není víc?

Píseň lásky samotářky (2004)

John Travolta je správně charizmatický, Scarlett je správně krásná a Gabriel Macht sem správně zapadá... Jen příběh je poněkud slabší. Herecky, režijně i kameramansky je film zvládnutý na jedničku, jenomže co nadělat, když zvolená knižní předloha nedosahuje kvalit, které by diváka více zasáhly - jedná se jednoduše o příběh mladé dívky, která hledá sebe sama a svoji minulost v podobě matky, kterou příliš nepoznala, vše obohacené zajímavými citáty z děl slavných autorů. Ale opakuji: Travolta a Johanssonová jsou zde skvostní. | Režie: *****, Scénář: ***, Herci: *****, Hudba: ***, Kamera/Výprava: *****

Eso es (1982)

Příjemný filmeček, jedna z lepších Belmondovek a... a hajlující kukačky mě dostaly :)