Elitní jednotka (2007)

Dvě vady: 1) prvních 40-50 minut většinou nuda, příběh mě moc nezaujal; 2) ačkoliv to byl pravděpodobně účel, vadila mi nepřehledná ruční kamera, která neustále lítala z jedné postavy na druhou a působila leda tak zmatek. Poslední 3/4 hodiny, od střelby ve favelu, přes výcvik až po závěrečný hon na "šéfa kopce" už mě osobně bavily a vylepšily tak výsledný dojem z filmu. Ten byl zajímavý i z dokumetnárního hlediska představy, jak to v téhle části světa chodí. Člověk, co viděl taktéž Město Bohů, se asi nevyhne srovnání - Město Bohů u mě vyhrává.

Sedm životů (2008)

Ten chlapec to měl promyšlené... Největší klad filmu? Podle mě herecké výkony: Will Smith a Rosario Dawson se mi tady moc líbili a vedlejší postavy Woodyho Harrelsona jsou pravidelně taktéž skvělé. Výborná hudba taky pomohla podbarvit tenhle doják, u něhož (pokud si jako já nepřečtete, o čem film je, kvůli překvapení) můžete být zpočátku mírně zmateni jednáním hlavního hrdiny, ale až vám to docvakne, budete si jistě přát, aby to Ben vyřešil jinak, aby zasáhla náhoda a mohlo dojít k happyendu. Zasáhne? Nebudu tu spoilerovat. Jen na závěr podotknu, že na mě film zapůsobil, hlavně ve své druhé polovině.

Death Race 2000 (1975)

100% Americký plnokrevný smysl pro humor? Přejet doktory a doktory místo uprostřed ulice vystavených nemohoucích důchodců určených k eutanazii. Frankenstein si usmyslel, že nyní je řada na doktorech, ačkoli tím přišel o bonusové body za starochy. "Měl jsi zajet do toho skautského tábora, jak jsem ti říkala" - "Zkusil jsem to. Víš, jak se ti smradi míhají?" "Jestli se ti smradi rozutečou, zkus jít po té matce s dětmi." A mnohé další perly v téhle komedii plné smrtících autíček a sličných sexy navigátorek... Naprostá šílenost. Ale prvních asi 30-40 minut i zábava, když to člověk bere s rezervou a užívá si právě té nesmyslnosti. Bohužel směrem ke konci už je té chorobomyslnosti příliš.

Tenkrát na Západě (1968)

4.5/5 || Geniální hudba: jeden z top (možná i přímo top) ze všech filmů. Skvěle vybraní herci: všechny klíčové postavy perfektně ztvárněné a padnoucí. Bravurní režie: cit pro detail, atmosféru a ztvárnění scén. Nádherná výprava podpořená kvalitní kamerou. Ale hlavně ta hudba! Možná příběh/scénář malilinko pokulhává - chybí větší emoce, napínavost, překvapení. Tenhle western hraje hlavně na atmosféru, a ta je prvotřídní od začátku do konce. Opravdu nevím, proč jsem se tomuhle filmu tak dlouho vyhýbal, protože sledovat ho byl zážitek.

Planina v ohni (2008)

Melancholické drama, kde je tragédie přímo řečena hned na začátku, takže jde spíše o psychologii postav a jejich motivů a postupné odkrývání spojitosti všech postav. Smutné, přemýšlivé, technicky výborně natočené s padnoucí hudbou. Naštěstí ne příliš temné, naopak možná s pozitivnějším závěrečném vyznění. || Režie: ****, Scénář: ****, Herci: ****, Hudba: ****, Výprava: ****, Kamera: ****; Celkový dojem: 3.8/5.

Páni Flatbushe (1974)

Celkem trapná a většinou nudná snaha o umění a improvizaci bez děje, která ale přináší bezradnost. Za něco stála snad jen scéna kupování prstýnku. Strašný tlaky, tam jsem Stanleyho (v podání Slye) upřímně litoval. Jinak jsem si film musel neustále popohánět kupředu, protože byl o ničem, vůbec mě nebavil. Jen proto, že jsem fanoušek Sylvestera Stalloneho, jsem to narychlo zkouknul, toť vše.

Vyšetřování ztráty třídní knihy (1997) (divadelní záznam)

Úvodní seminář průměr s pár světlými momenty (např."loutkohra", postava rekvizitáře, profackování v zákulisí,...), hra je pak dlouho překvapivě nudná, bez nápadu - ano, absurdní. Slavná hláška "debil, blbeček..." pak zazní až jako zjevení v moři šedi. Cimrman má skvělé a geniální hry, tahle k nim u mě nepatří.

Kmotr III (1990)

Pro mě vždycky nejlepší díl z celé trilogie.

Mládí v hajzlu (2009)

Geniální deník se na plátno převést nepovedlo. Škoda. M. Cera je na charakter Nicka Twispa příliš introvertní. Ostatní herecké obsazení je, co se týče jmen, kvalitní. Scénář je ubohý. Snaží se nacpat skvělými detaily nadupané 3 knížky do 90 minut filmu, až z toho vznikl podivný guláš.