• Krátkometrážní

Loft (2010)

Film je to moc dobrej a moc dobře udělanej. Ale když je na chlup stejnej, jako originál - ale úplně, dokonce se stejným vizuálem, stejně vypadajícími herci atp., tak to prostě ztratí na hodnotě, žádnou přidanou hodnotu to nemá. Je to prostě zbytečná kopie.

Země bez zákona (2012)

Tvrdá a dobře působící gangsterka - mnohem líp působící, než ve skutečnosti je. Scénáristické zpracování příběhu bude leckomu připadat přitažené apod., ovšem atmosféra je zde parádní a celkově působí Lawless velice dobře.

Warrior (2011)

Neskutečný film, i když se dá příběh odhadovat od začátku a nic speciálního se v něm nedočkáme, tak je to stejně tak našlapaný, napínavý a geniální, až zůstává rozum stát! Aby byl člověk tak napjatý i když ví, co se nejspíš stane...

Buzíci (1974)

Film je o ničem, ale Depardieu s Dewaerem jsou fakt neskutečná dvojka a některé ty jejich scény stojí za to.

Sněhurka a lovec (2012)

Nenáročná zábava na odlehčení to celkem je, žádná velká nuda. Ale jinak z toho čiší dost zoufalství. Kdyby ty vykrádačky nebyly aspoň špatně udělané a ten film měl trochu vážnější formu, šel bych s hodnocením výš, ale hercům chybí výraznější charakter a prostě když začli trpaslíci zpívat, tak jsem prskal smíchy. Jeníček a Mařenka se v tomhle povedli mnohem lépe.

Lov lososů v Jemenu (2011)

Překvapivě velice pohodový a příjemný film, nicméně nebýt konce, dal bych 4*. Ne že bych věděl, jak to lépe ukončit, ale tohle bylo trošku moc...

2001: Vesmírná odysea (1968)

Ne, ten začátek by se skousl, ale ten konec mně vyloženě vadil. Jinak ta ústřední linie se všema těma efektama byla úžasná podívaná.

Pole v Anglii (2013)

Hvězdička za ukolébavku a hvězdička za ten zbytek je, myslím si, fér.

Rivalové (2013)

Navzdory několika nedostatkům (které se projeví při hlubší analýze filmu) je to excelentní podívaná, u které bych i snesl pár minut čistého závodění navíc.

Nevědomí (2013)

První půlka úžasná. Kosinskiho vesmír je prostě mimo představy a audiovizuální orgie nemají meze. Na to se dá dívat pořád dokola. Soundtrack parádní, ale ne tak výrazný (jako třeba u Trona, kde zaujme více) - to je ovšem charakterem filmu. Bohužel tady to Kosinski co se týče příběhu nezvládl natolik, že mi to během druhé půlky hodně vadilo. O nic se nedalo opřít, žádná pořádná postava - druhá půlka filmu byla úplně prázdná, potenciál herců totálně nevyužitý a na konci jsem akorát čekal na závěrečnej song. Tron měl výhodou, že byl umělý a jel od začátku do konce. Oblivion je moc vážné, příběhově až moc podivné (snaha o vytvoření hlubšího a dramatičtějšího příběhu se moc nepovedla) a od nedostatků se tu těžko odpoutává. Konec je spíš úsměvný, ale co - zážitek to pořád je.