Andělé a démoni (2009)

Knihu som čítal a milujem ju. Tento film priťahuje široké spektrum zaujatých divákov. Či už kvôli Hanksovi, Brownovi alebo Zimmerovi. Mňa najviac zaujal ten prostredný. Da vinchihi kód som napríklad videl až potom čítal. Kniha sa mi páčila viac. Démonov som najprv čítal, potom videl. Kniha sa mi páčila viac. Tie moje 4 hviezdy sú precenené. Nepáči sa mi na tomto filmovom diele veľa vecí. Škoda, že to celé prebiehlo tak sucho. Ale rozumiem ako sa im to podarilo. Oproti predlohe sa samozrejme zmenilo pár drobností. Ale práve tie prinútili čitateľa hrýzť si pery od nervov. Žiaľ tu tomu presne niečo také chýbalo.

Dva dny, jedna noc (2014) odpad!

Celý čas som si rozprával, či náhodou nesledujem iný film ako som pôvodne chcel. A na moje nemilé prekvapenie som sa dočkal pozitívneho zistenia. Ku kladnému je to ale už všetko, čo sa hodnotenia týka. Mimo mima. Úplne inde v paralelnom vesmíre. Kde sa tu zobralo také vysoké percento? Hnus, strata času. Toto by mali púšťať pri podávaní smrteľnej injekcie. Smrť by bola pre odsúdeného vykúpením.

Divergence (2014)

Hviezda za hudbu. Nudné, bez akcie. Ten výber ľudí do skupín mi pripomenul In Time, výcvik zase Hunger Games,.. V skratke zrecyklované nie je vždy dobré.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

K dokonalosti chýba len kúsok. Aj keď jedinou chybou je samotný dej, čiže najdôležitejšia vec, vôbec nie som prekvapený tým, ako vysoko sa dostal druhý Hobit v hodnotení. Graficky a hudobne perfektný. Na tých 150 minút nemôžem nadávať. Zrejme by som zniesol ešte pár minút a neťažilo by ma. Dúfam, že Necromancer dostane v trojke viac priestoru. :)

Sherlock (2010) (seriál)

Sherlock ty efektívny psychopat a sociopat. Niekde v dajakom článku som si prečítal, že britská spoločnsť, predovšetkým mladí ľudia, hlúpnu. Toto sa zjavne vyvrátilo ďalším článkom, kde stálo, že tento seriál sledovalo v premiére zhruba 9 miliónov britov. Moffat povedal, že sa Sherlock bude vysielať do chvíle, pokiaľ sa Cumberbatch nestane príliš populárnym. Hmm? Moderný Sherlock je jedným z najlepších seriálov a toto postavenie si určite zaslúži. Super rýchly dej, pri ktorom treba odložiť všetky moderné hračky a pozorne sledovať, je to čo mi chýba. Sherlock je niekedy tak "ne"rafinovaný, že by som povedal, on vážne existuje!

Oldboy (2013)

Oplatí sa vydržať do konca pre tú samotnú myšlienku resp. rozuzlenie. Josh Brolin zrejme v najakčnejších bitkách od zlatých čias Jackieho Chana. K totálnej deštrukcii mysle diváka chýba snáď len trochu jednoduchosti v prvej polovici.

Špinavý trik (2013)

FBI-centrický pravdivý príbeh, ktorý šliape na päty ARGOvi. A to v každom ohľade. Pritom tohtoročné oscarové boom má pre mňa omnoho väčšiu cenu. Ono to nezanechá žiadny dojem. Proste prišli titulky a mne bolo jedno o čom to celé bolo. Veľkolepé vystúpenie šeliem z hollywoodskej zoo. Preto tie precenené 4*. Ale pozrieť si to celé ešte raz? Strata času.

Vlk z Wall Street (2013)

5* = 5 x Áno. 1) McConaughey a jeho záľuba pre indiánske vojnové spevy. 2) Vlk prešpikovaný šikanovaním na akciovom trhu. 3) Johan Hill. 4) Zvod peňazí a sexu 5) ♫

Ruby Sparks (2012)

Neviem ako to dokázali, ale toto ma rozhodne dostalo. Očakávanie sa naplnilo so všetkými desiatimi. Z počiatku som mal pocit, že to bude niečo pre inteligentne dospelejších, no potom to nabralo ten správny smer. Krásne, potom šialené a opäť krásne. Nie len pre výzor Zoe. Bolo tu snáď všetko. Každý dialóg dával zmysel. A keď sa pozriem na ten plagát... Ou bože... <3

Frajeři ve Vegas (2013)

Nebyť tamtých pánov, tak o to človek ani nezavadí. Herecké obsadenie je jediným okuzlením tejto snímky. Ohromne nudný a hlúpy príbeh bez zápletky.