Dům plný strachu (1985)

Nedávno jsem četl článek, kde někdo hledal právě tento film a nemohl si vzpomenout na název. Hned jsem si vybavil své mládí, kdy tento film byl pro mně noční můrou číslo 1. Žádná noční můra z Elm street aj, tohle byl prostě nářez. Ještě dnes, když si na něj vzpomenu, tak mně vstávají vlasy hrůzou a při tom, to měl být film pro děti, který vždycky dávali odpoledne. Po tolika letech jsem si na něj vzpomněl a mám chuť si jej pustit znovu. Už právě to ukazuje, jak kvalitní byl tento snímek, že i po tak dlouhé době si na něj lidi vzpomenou. Mám takovou obavu, že tento film viděli pouze určité generace, pro které to bude taková srdeční záležitost, ostatním asi moc neřekne, a když si ho teď pustí, budou se zřejmě smát, ale na svou dobu, kdy toho moc v TV nešlo, to bylo něco neuvěřitelného a poutavého a proto musím dát nejméně 4*. Protože v té době si to určitě zasloužil.

Rande v Římě (2010)

Další romantická komedie, která se pere o Vaši přízeň. U mně to bohužel příliš nevyhrála. Neříkám, že je to špatný film, naopak jsem se u některých scén skvěle bavil, ale celkový dojem je lepší průměr. O co jde je dobře popsáno v obsahu filmu, tak není potřeba to dále rozvíjet. Nicméně tento film potěší spíše ženskou část obecenstva. Film přesto stojí za shlédnutí. Je to vtipné, pro někoho to může být sladké, jiným zase může vadit nerozhodnost hlavní hrdinky. Každopádně film neurazí.

Chůva v akci (2010)

Tento film zřejmě potěší jen fanoušky Jackieho Chana. Film, který je další kopií tohoto tématu. Agent se stará o děti, které ho ze začátku příliš rádi nemají, ale jak to tak chodí, časem se tito sblíží až nakonec.......Znáte to. Tady jde stranou děj, scénář nebo dialogy hrdinů. Tento film má za úkol diváka pobavit a to se mu myslím trochu povedlo. Některé scény jsou vtipné, na druhou stranu nebýt známých bojových kousků J. Chana, film by nestál za nic. A tady platí to, co jsem napsal v první větě. Film stojí jen na šikovnosti a nápaditosti J. Chana a jeho bojových scén. I když je to asi nejslabší co kdy ukázal. Na druhou stranu film je spíše pro mladší generace a těm se to možná bude líbit. Pro mně to byl takový průměrný snímek, u kterého jsem vydržel sedět celou dobu a to je asi jeho největší plus.

Vrahouni (2010)

V celku nenáročný snímek plný bláznivých akcí, který neurazí. Aston Kutcher zde hraje elitního zabijáka, který jednoho dne ve Francii potká ženu svých snů a rozhodne se kvůli ní pověsit práci na hřebík. Po třech letech společného soužití se ho pokusí zabít jeho nejlepší kamarád. Jak se později ukáže byl to spící agent, který dostal za úkol A. Kutchera zabít. Jeho manželka se stane obětí těchto nezvyklých situací a společně s Kutcherem musí přijít na to, proč je někdo chce zničit. Jak se ukáže všichni jejich sousedé byly spící agenti, kteří dostali jediný úkol a to zabít A. Kutchera. Začíná akční podívaná plná honiček, přestřelek, vtipných dialogů a scén. Scénář tohoto filmu vychází z předloh, které jsme už mohli vidět několikrát v podobném ztvárnění jako např. Zatím spolu, zatím živý apod. Tento film není bezchybný. Má svoje mouchy, stejně tak jako své klady. Co se mně příliš nelíbilo byl konec a jeho pojetí. Tady mně to trochu zkazilo dojem. Nicméně mně film rychle utekl, nenudil mně, vše probíhalo rychle a svižně a co je nejdůležitější, místy i pobavil a proto jej beru jako oddechovku co prostě jen pobaví a vy nemusíte přemýšlet nad dějem filmu. Myslím si, že za shlédnutí to stojí.

Tekken (2010)

Naprostá katastrofa filmové adaptace známé videohry. Jednu hvězdu dávám za pokus. Jinak je to odpad jak vyšitý. Tato hra je jednou z nejznámějších bojových her vůbec, nevím co tímto snímkem chtěli tvůrci naznačit, ale to co vytvořili, nemůžou myslet vážně. Děj filmu je snad nejhorší co jsem za poslední dobu viděl, bojové scény nejsou úplně špatné, nicméně mnohokrát lepší můžete vidět v jiných podobně ztvárněných filmech a nezachrání to ani finální skok z výšky. Na rok 2010 jsem čekal podstatně více. Postavy jsou nedodělané a místo toho aby Vám je řádně představily, aby jste si je mohli detailně prohlédnout, porovnat s hrou a seznámit se s jejich stylem boje, nebo případně k někomu naklonit sympatie, uběhne to vše tak rychle, že si za chvíli ani nevzpomenete, kdo tam vlastně byl. Vše je zaměřeno jen na hlavního hrdinu. To je dle mého názoru velká chyba. Taky je zde zbytečně kladen důraz už tak na nesmyslný scénář se zápletkou hrozného otce a syna, že souboje jsou až na druhém místě. Zklamání a film nedoporučuji.

Saltová (2010)

Jason Bourne v šatech. V celku průměrný akční snímek o tajné ruské vládní organizaci, zaměřený na výcvik dětí, které jsou poté nasazeni jako špioni ve vládních funkcích, aby jednoho dne zničili Ameriku. Jednou z těchto dětí byla i Angelina Jolie alias Ev Salt, která nyní pracuje jako agentka CIA. Jednoho dne se v USA objeví ruský agent Orlov a začne vyprávět, že jistá ruská špionka zabije ruského prezidenta při návštěvě USA. Sdělí i jméno tohoto agenta, kterým má být právě Ev Saltová. Té to prvně nedochází, kolegové ji chtějí zatknout a vyslechnout. Ona musí utéct a pátrat na vlastní pěst co se skrývá za tímto spiknutím proti ní. V patách jí je celá CIA a FBI a ona nejen, že musí dokázat svou nevinu, ale musí hlavně zjistit o co tady vlastně jde. Film to není špatný, místy jsem se trochu nudil, ale celkový dojem byl v celku kladný. Když přivřu oči nad některými akčními scénami a především nad souboji, které mně byly místy proti srsti a dělali z ostatních agentů hloupé a neohrabané človíčky a s Angeliny nepřekonatelnou Xenu, tak tenhle film nemůžu hodnotit zásadně špatně. Má to zápletku, děj, akci a kromě těch pár maličkostí co jsem vytýkal, dostanete přesně to, co jste od filmu očekávali. Prostě klasický akční podívaná.

Sbohem, baby (2007)

Tento film jsem viděl poprvé až teď a musím říct, že je to moc pěkně ztvárněný kousek. Nezapomenutelný příběh s linií děje, která Vás bude překvapovat od začátku až do konce. Lidské příběhy o únosech dětí ze čtvrtí, které jsou plné narkomanů, rodin na pokraji zhroucení aj., Vás musí dostat a musí Vás alespoň na malý okamžik donutit přemýšlet nad zápletkou a samotným vyvrcholením děje, zda konečné rozhodnutí ve filmu je či není správné. Pro mně nádherný film s místy trochu zdlouhavými pasážemi. Nicméně splnilo to mé očekávání.

Expendables: Postradatelní (2010)

Vzhledem k tomu, že jsem vyrůstal na filmech z 80. a 90.let, byl pro mně tento film neskutečným dárkem a zároveň vzpomínkou na ta úžasná filmová léta. Vidět tolik slavných herců pohromadě je už samotný zážitek. Navíc scéna z kostela bude asi patřit mezi bestsellery vůbec, tedy aspoň pro mně určitě. K ději filmu je těžké se vyjádřit. Na jednu stranu tuctové béčko, nicméně když se na to podíváte z druhé strany, byl to film přesně z těch starých známých dob jak jsme na něj zvyklí. Pro mně to byl nádherný filmový zážitek a já za něj děkuji. Spousta lidí, zde kritizuje kameru, akční scény, někdo kritizuje závěrečnou akci, rozpačité a až zbytečné výjevy M. Rourka apod., já to dělat nebudu. Tento film nebyl stvořen proto, aby přinesl něco nového do kinematografie, nebo autentičnost, přesnou linii děje či správné a duchaplné dialogy herců a kdo ví co ještě, byl prostě vytvořen pro nás, filmové fanoušky těchto herců a tohoto žánru. Nemůžu jinak než dát plný počet hvězd. Ať si každý říká nebo píše co chce, já jsem byl spokojený a dostal jsem přesně to, co jsem od filmu očekával. A tajně doufám, že bude pokračování.

Centurion (2010)

Co napsat k tomuto filmu? Historické filmy mám rád, jak jsem již psal dříve, proto si nenechám ujít každý nový kousek. Tento film není špatný a na druhou stranu má své mouchy. Ale opět po dlouhé době jeden z těch lepších. Líbil se mně více než Solomon Kane. Film pojednává o 9. římské legii, která má za úkol zničit poslední vzdorující území Piktů. Jenže jsou přepadeni a celá legie je povražděna. Zůstalo jen 7 přeživších. Ti se ze začátku pokusí osvobodit svého generála, jenže ne všechno vychází jak si to naplánovali a tak musí utíkat před kmenem Pitků směrem na jih, kde ještě zůstali zbylé legie. Po celou dobu jsou pronásledování krvelačnou "čarodějnicí" a výtečnou stopařkou. Ta na mně působila tak, že německý ovčák je pro ti ní hadr, co se týče sledování stopy. Ale to je jen takový detail. Filmu musím pochválit skvělou atmosféru legií, výtečné souboje a samotný děj. Hektolitry krve, které je ve filmu, už jen navodí tu atmosféru středověku. Film si vzal od každého filmu trochu. Ať už to je král Artuš a jejich ústup, nebo Asterix a slavné nedobytí jedné vesnice či film Poslední legie aj. Pro mně to bylo především milé překvapení.

Box (2009)

Rozpačitost a zklamání, to jsem mé první dojmy z tohoto filmu. Když jsem viděl ukázky, říkal jsem si, že to bude výborný a zajímavý thriller. Po shlédnutí jsem byl naštvaný, kde se nakonec ubíral děj filmu. V celku z originálního námětu a děje, tvůrci vytvořili film, který je chladný, diváka příliš nezaujme a chybí mu náboj a jiskra, která by filmu dodala na energii. První hodinka je navíc až nesnesitelně zdlouhavá a nudná. Po ní následuje rychlá smršť, která je trochu nepřehledná. Pro mně osobně, kdyby zde nebyla zmíňka o nadpřirozenu a byl by to jen nějaký reálně vládní nebo mimo vládní projekt, bylo by to pro mně zajímavější. Film mně prostě nezaujal natolik, abych ho mohl označit aspoň za průměrný. Mně se tento film příliš nelíbil. 2* dávám jen za nápad.